Komvux

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

Re: Komvux

Standartinė gintare25 » Ant Lie 14, 2009 10:40

girdejau kad svedai ivede daug pakeitimu istatymuose, tai gal todel.. :roll:
SVEIKI
gintare25

Standartinė Vitalija » Šeš Spa 17, 2009 22:02

Visiem labukas. :hand: As Svedijoje 2metai bet foruma atradau tik dabar ir tuo labai dziaugiuosi.Perskaiciau viska daug radau geros informacijos kurios man labai reikia. :smile: O dabar viskas is pradziu.Dirbau Svedijoje 2metus ir buvau laiminga.Atsiveziau 2 dukras ir norejome gyventi cia.Bet krize ir mane pasieke :cry: likau be darbo ir be pajamu(esu issiskyrusi).Pradejau mokytis Sfi ir tik cia suzinojau apie pasalpas bet nesuprantu ar ji man priklauso.Kas galetu man patarti kur man kreiptis del jos.Uz bet kokia informacija busiu dekinga.Aciukas :grin:
Vitalija

Standartinė irkutes » Pen Spa 23, 2009 15:25

Manau deretu apsilankyti darbo birzoj ir isdestyti savo atveji. Man konsultante sake, kad besimokant SFI pasalpa gali gauti ne EU pilieciai. Gaila :sad:
irkutes

Standartinė zyle666 » Šeš Spa 24, 2009 14:58

Vitalija, jei tu 2 metus cia dirbai legaliai ir jei dar mokejai pinigelius akassan, tai pasalpa tikrai gali gausi is tos akassos kuriai priklausai. Jei ne, tai tadu kreipkis i darbo birza pagalbos.
zyle666

Standartinė Vitalija » Šeš Spa 24, 2009 15:35

Labas :grin: .As dirbau legaliai.Nuo rugpjucio 1d uzsiregistravau i darbo birza,ten man padejo sutvarkyti dokumentus i alfa kassa.Bet alfa kassa vis kabinejesi ir liepe laukti.(As pradejau mokintis Sfi nuo rugsejo 22d)Tai alfa kassa nenusprendzia ar as bedarbe ar mokine,bet neleido eiti visa laika tik 50% i mokykla.O pinigeliu nera dar reikia laukti 5 savaites gal nuspres moketi :!: :!: :!:
Vitalija

Standartinė zyle666 » Šeš Spa 24, 2009 18:01

Jeigu mokaisi 100% tai tada alfa kassa nemoka pinigu, nes siuo atveju gali prasyti stipendijos is CSN. Na bet tau reikia tiketis, kad alfa kassa nuspres vistik moketi tau pasalpa, nors as isivaizduoju kad gali buti siek tiek veloka, kad uzsiregistravai pas juos tik jau tapus bedarbe. Vadinasi jie nera gave jokiu imoku is taves. Bet gal bent minimalia pasalpa pavyks gauti. Svediskos istaigos tokios nenuspejamos, kad kartais nezinai ko tiketis :)
zyle666

Standartinė Vitalija » Šeš Spa 24, 2009 18:25

As irgi labai tikiuosi kad prades moketi,tik nezinau iki tol ka man daryti.Reikia moketi uz buta,pirkti maista ir vaikams visko reikia.O pinigu jokiu jau 3 men. :angry-banghead: :angry-banghead: :angry-banghead:
Vitalija

Standartinė Daima » Šeš Spa 24, 2009 18:53

Tai jei Vitalija mokosi SFI,jai nepriklauso CSN pinigeliai.....
Daima

Standartinė Viktoras » Sek Spa 25, 2009 11:10

Buvo panaši situacija,tai mes kreipemės

Iš alfa kasos galutinį atsakymą gavau tik po dviejų mėnesiu,per ta laiką pildžiau įvairius blankus,skambinau jiems,nebuvo pinigų mokėti už butą,maistui,švedai patarė kreiptis į socialinę rūpybą, kuri yra kiekvienoje komunoje ir mums padėjo.Veliau gavau ir pašalpą ir iš alfa kasos už visus mėnesius.Jei ne mokate švediškai - turi duoti vertėją.
Viktoras

Standartinė Andraika » Sek Spa 25, 2009 16:19

aš tai jau galvoju, kad gal reik baigt mokėt tai alfakasai, ba erzina, kai pinigai metami oran.
čia pasiskaičiavus, kiek ji sumoje gali išmokėt- gal paprasčiau pasiimt tokio dydžio paskolą ir pasidėt banke. tai tie kas mėnesį mokami pinigai bankui bent neišlėks velniop o liks kišenėj. plius alfa jau dabar grasiojasi, kad tik po trijų mėn pradės išmokinėt tas soc. įmokas.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė Arvid » Sek Spa 25, 2009 17:13

Siaip as patenkintas savo IF Metalls a- kassa.Man netekus darbo A-kassa pradejo moketi po 9 savaiciu.Siaip per visus penkis metus nebuvau A-kasai sumokejes ,kiek dabar gavau.Ir gaunu stabiliai kas 2 savaites,be jokiu problemu.Aisku A-kasu yra daug rusiu,galima skaiciuoti simtais,priklausomai kas koki darba dirba.Galutiniame rezultate netekus darbo jie vistiek ismoka,tai kas tau priklauso.. :grin:
Arvid

Standartinė lcj » Sek Spa 25, 2009 18:48

Gal kas zino, kaip SmåA kassa veikia? Tiksliau ,gal turejot reikalu del ismoku ar panasiai?
lcj

Ankstesnis

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių