Alyginimai Švedijoje

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

Re: Alyginimai Švedijoje

Standartinė Andraika » Ket Spa 20, 2011 17:49

normalus atlyginimas tokioj kompanijoj, dar ir nelabai didelis. Plius nereikia pamiršt, kad jis kasmet neabejotinai kiltų. Aš tai važiuočiau nedvejodamas :cool:
ir nebijokit darbdavio pasiklaust, kiek gautųsi į rankas po mokesčių ir kokia papildomų pajamų galimybė- komandiruotės, viršvalandžiai ir tt. Čia nėr kaip Lietuvoj, kad iš "lojalumo" sėdi po darbo ir ari už ačiū
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė naujoke » Ket Spa 20, 2011 18:16

Miestas tai būtų Lund, kol kas skambino tik tarpininkas ir siūlė atvažiuot pakalbėt su darbdaviais, bet manau logiška, kad nenorim gaišt nei savo, nei jų laiko, kol nesam tvirtai apsisprendę ar tikrai liktume ten. dėl darbo man - Lietuvoj dirbau keliuose darbuose, nieko ypatingo, nes tik šiais metais baigsiu magistrą. Ten vyrui siūlomos pareigos senior developer.
kad ne visur priima su augintiniais jau žinau, kad laaabai sunku nuomai kažką susirasti - irgi, bet šitą problemą manau tikrai padėtų darbdavys išspręsti, jeigu jau taip nori kad atvažiuotume. Kad tokioj įmonėj toks atlyginimas nėra labai jau didelis - irgi pritariu. būtent dėl to yra ką apmąstyti.
Labai smagu, kad tiek žmonių čia atsiliepė ir išsakė nuomones bei patarimus. Tikrai didelis didelis AČIŪ visiems :smile:
naujoke

Standartinė Andraika » Ket Spa 20, 2011 18:21

tai o ko nenuvažiuot? "kojose tiesos nėra", kaip rusai sako. susės, pakalbės- gal visai kitaip viskas pasirodys. O ir lietuvių akademinė bendruomenė Lunde įdomi, ne tarakonai be intelekto. Ir šiaip labai įvairiaspalvis ir gyvas miestukas, va tik gyvenamas plotas brungus..
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė bill » Ket Spa 20, 2011 18:22

22000seku ne kazin kas/tai kiek jusu manymui turetu uztekt?

o ar rasiau kad neuzteks ? klause kaip gerai gali gyvent uz tiek , tai ir atsakiau :roll: mes gyvenam uz siek tiek didesne suma , kazin kiek atsipust negalim , na ga tamstai gyvenusiam uz 50 kr/h lengviau , as tokios patirties neturiu ....
Vartotojo avataras
bill

Standartinė FinMan » Pen Spa 21, 2011 10:08

Pritarčiau Andraikai. Kodėl gi nenuvažiavus ir nepasišnekėjus tiesiogiai (o ne per tarpininkus)? Patiksit vieni kitiems-gausite pasiūlymą, vertą jūsų. Būtų galima plačiau išsiaiškinti apie galimybes ir aiškiau išdėstyti savo poreikius bei lukesčius. Netiks siūlomos sąlygos-bent jau bus ant sąžinės ramu, kad viską padariau.
O gal kada atsiras ten dar įdomesnė pozicija, prisimins jus ir sukontaktuos..?
Kiek tenka atsirinkinėti žmones (Lietuvoje, ne Švedijoje), gana dažnai CV skiriasi nuo susidariusio įspūdžio pokalbio metu. Todėl esu "gyvo pokalbio" šalininkas.
Galų gale, Švedija-ne Amerika. Traktuokit tai kaip išvyką.:) Gi "nenubėdnėsit" (kiek suprantu), jei ir nepavyktų.
FinMan

Standartinė naujoke » Pen Spa 21, 2011 10:24

Tiesa pasakius pilnai sutinku, gyvas pokalbis yra visiškai kas kita ir pati labiau tokius mėgstu, o ne kai paskambina darbdavys telefonu "pablevyzgot" apie orą. Vyrui savo nuomonę išsakiau, perdaviau visų jūsų pasisakymus. galutinis sprendimas vistik jo, nes pasiūlymas jam ir jis save įvertina vienaip ar kitaip. o sprendimas jo buvo toks - parašė, kad jo pasiūlymas netenkina, nebent pasiūlytų didesnį atlyginimą. Tai aišku gavo atgal tokį laišk atgal, kur lengvai tariant jį durnium išvadino :lol: parašė, kad jau daug žmonių pas juos dirba, kad visi patenkinti ir kad toks atlyginimas yra labai geras, ir kad Švedija yra labai nuostabi šalis :lol: vyras mandagiai atrašė, kad su visu tuo pilnai sutinka, bet atlyginimas jam per mažas :lol: vadinasi, bent jau artimiausiu metu neprisijungsim prie lietuvių bendruomenių Švedijoj...
naujoke

Standartinė tomas1979 » Sek Spa 23, 2011 19:45

gaila kad nevaziuosit.gal tegul vyras pabando nusiut savo cv i eriksona tiesiai be tarpininku?bus pavyduoliams dziaugsmo kad i ju nuomone atsizvelgta. :character-oldtimer: bet manau jus i svedija dar atvyksit.cia is tikro gera salis labai tinkama gyvenimui.sekmes beieskant tinkamo pasiulymo.
"Never argue with an idiot, they will drag you down to their level and beat you with experience " :-)
tomas1979

Standartinė lcj » Sek Spa 23, 2011 21:37

Sony Ericsson dirbau keleta metu. Pradejau per tarpininka, baigesi sutartis dirbau tiesiogiai. Esu labai patenkintas , planuoju grizti... Dirbau "juodadarbio" darba, teko vairuoti sunkvezimi, krauti dezes,plaukti laivais kurie dalyvavo Volvo Oceans Rase. Ericsson burlaiviu statyba buvo nuostabus laikas mano gyvenime...Pasikeite valdzia , pasikeite ir sporto sakos interesas.
Del atlyginimo niekada nesiskundziau, negirdejau to ir is bendradarbiu...
lcj

Standartinė naujoke » Pir Spa 24, 2011 08:36

Tomai, dėkui už gražiai išsakytas mintis ir nuomonę ir aišku palaikymą. Dėl Švedijos - aš esu praktiškai įsitikinusi, kad mes ten vistik atvažiuosim, tik laiko klausimas. nes gyvenimas toje šalyje jau tikrai seniai kirba giliai mintyse, ir kuo toliau, tuo labiau tos mintys lenda į paviršių ir ramybės neduoda :smile: tiesiog manau ateis tam tinkamas laikas ir prisijungsim prie jūsų visų, jau seniai laimingai ten gyvenančių :smile: o forumus ir pasisakymus toliau tyliai seksiu, skaitysiu ir rinksiu informaciją, kad kuo mažiau klausinėt reikėtų :grin:
p.s ačiū už patarimą dėl CV nusiuntimo tiesiogiai Ericsonui, per visą tą stresą net nepagalvojau apie tai.
naujoke

Standartinė bevardis » Pir Spa 24, 2011 13:09

Atsiprasau, savo klausyma "klijuoju" cia.
Dirbu zemes ukyje, ir pradzioje nuo algos man nuskaiciuoja mokescius 25 proc.sake veliau bus daugiau.bet kai gaunu alga, gaunasi kad tie 25 proc. skaiciuojami nuo visos algos, tai yra nuo pirmos kronos.Ar neturetu buti kokia neapmokestinta suma? Jei taip, tai kokia ji?
bevardis

Standartinė siletyv » Pir Spa 24, 2011 17:10

Sezoniniam darbininkui atskaiciuoja 25% nuo visos sumos.Kai dirbsi su normaliu kontraktu(neterminuotu),atsakaiciuos apie 34%(priklausomai nuo komunos) ir tada priklausys nuo uzdarbio.Gale metu grazins,jie busi permokejes.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė Daiva_ju » Ant Spa 25, 2011 23:23

Atlyginimas kaip senior developer ir kaip pradine alga buvo pasiulytas tikrai geras.
Cia yra IT-sektoriaus statistika: http://www.lonestatistik.se/loner.asp/y ... ata-IT-101
Darbdavys visada pasilieka su laisve atlyginimo kelimui. Poros metu laikotarpyje tie 36 500 galejo tapti 40 000.

Palyginimui- 2010 metu medellön - vidutinis atlyginimas - Svedijoje - 27 700 kr.
http://www.lo.se/home/lo/home.nsf/unidV ... 67004FB37F
Daiva_ju

Standartinė AntanasV » Tre Kov 28, 2012 09:09

Sveiki, siūlau padiskutuoti apie atlyginimus. Gal kam bus naudingos informacijos. Galiu papasakoti iš savo patirties statybų sektoriuje. Atlyginimo dydis priklauso nuo :
1. Įmonės.
2. Nuo to ar priklausai profsajungai ar ne.
3. Nuo paties savęs ( kaip dirbsi ).
Aš pradžioje dirbau švediškoje įmonėje kur beveik visi buvo lietuviai. Atlyginimas buvo 113 kr/val. prieš mokesčius, į rankas - 80 kr. Darbas 10 val. per dieną ir 6 dienas per savaitę. Pramokęs truputį švediškai, nusprendžiau ieškoti kitos darbo vietos. Paieška užtruko apie metus laiko, nors praktiškai kiekvieną dieną išsiūsdavau CV bent penkioms įmonėms. Pagrindinis trūkumas iš mano pusės buvo tai kad, neturiu statybininko išsilsvinimo t.y. pažymėjimo kad galiu kažką konkretaus dirbti statybose. Pagal juos, turi turėti diplomą kad galėtum vinį ikalti ir taip pat reikia diplomo kad, tą vinį ištrauktum :grin: . Taigi pavyko man susirasti vieną įdarbinimo agentūrą kuri, pasikvietė mane pokalbiui. Panašiai kaip pas tardytoją viskas vyko. Pradžioje raštu o paskui ir žodžiu. Gale pokalbio ir pats pradedi abejoti ar tikrai galetum ta darbą dirbti :grin: Pagaliau sutarėm kada aš galiu pradėti dirbti ir kad paskutinę darbo dieną susitinkam, pasirašom sutartį ir sekančią dieną pradedam dirbti naujoje įmonėje. Pasiskambinu kaip buvom sutarę ir išgirstu atsąkymą kad, ta įmonė manęs nepriima nes neturiu diplomo. Gavosi taip kad, iš senos išėjau o į naują nepriėmė. Greitai puoliau siūsti CV dar kelioms įmonėms ir tą pacią dieną gavau pakvietimą į pokalbį. Pokalbyje iš karto pasakiau kad, diplomo neturiu o turiu tik 20 metų patirties statybose. Ir jokių problemų, už poros dienų pradėjau dirbti. Taigi.
Atlyginimas prieš mokesčius 140 kr. ir 40 valandų darbo savaitė. Mane ir du švedukus išnuomavo kitai įmonei. Vakare po darbo vienam švedukui padėkojo už darbą ir likom dviese. Dar po 2 dienų likau vienas. Po mėnesio atlyginimas pakilo iki 164 kr. Dar po mėnesio gavau pasiūlymą iš tos įmonės kuriai buvau išnuomotas, t.y. jei aš sutinku tai, jie mane perpirks iš mano darbovietės. Pasirodo kad, Švedijoje galimas ir toks dalykas kaip darbuotoju pirkimas iš kitos įmonės. Yra dar sąžiningų žmonių, o juk galėjo pasakyti kad, išeik iš savo įmonės ir mes tave priimsim. Bet ne, jie sutiko sąžiningai sumokėti mano įmonei už mane 30 000 kr. Tada aš perėjau į kitą įmonę.
Atlyginimas, bandomojo laikotarpio metu 175,60 kr.+ akordinis tarifas. 40 val darbo savaitė, raudonų švenčiu apmokėjimas. Įstojau į profsąjungą, kadangi dauguma darbuotojų yra nariai. Po 6 mėnesių atlyginimas pakilo iki 180,05 kr.
Tai ką aš pats patyriau papasakojau. Gal kitiems panašiai buvo o, gal priešingai. Gal kam bus naudinga palyginimams o, gal kam šiaip - kaip laisvalaikio skaitinys.
P.S tik būkit žmonės, nežiūrėkit į gramatines klaidas :grin: esmė svarbiau.
Atlyginimus dabar dar padidino profsąjunga kuri, išreikalavo kad mėn atlyginimas pakiltų 774 kr. daugiau.
Grundlönebeloppet höjs med 3,50kr/tim och blir således 136,50 kr/tim ( permitteringstid )
AntanasV

Standartinė Faustukas » Tre Kov 28, 2012 18:46

Na,neblogai cia pas tave su kapeikom,sakyciau perfect,jei dar masina dave,tai tada ir samanomis apaugusi koki hobi galima atsikapstyti,kuri dar vaikysteje paslepem.Grazus suolis ,Antanai,...smagu girdet..suprantu..atsirisa rankos,atsipalaiduoja nervai...gyvenimas kitomis akimis pasirodo..(zinoma jei viskas su arklio vadelemis laiku).. :grin: :grin: Pagunda uzsigyventi viska ir is kart..- iki negaliu didele!
Idomu kokia profesija turi,nes pokolkas dar nesu girdejas statybu teritorijoje tokiu skaiciu i valanda,hmm..,na ,siaip gal nesidomejau per daug ..pakanka ir tiek kiek gaunu,taciau jau zinau,kad greit 165 uzturesiu,tik reikia su virsaiciais pasipletet,nes normas jau darau gan senai. O kad keltu atliginima kaip priklauso kas met,tai sake,kad mano firma daug nekelia,hmm,tik kazkur tris kronas i du metus -kiek zinau. (idomu kiek kitose firmose- nesidomejau perdaug)Beje plyteles dedu.
Siaip tai nieko isskirtinio nera mano istorijoje,gal tik ,kad skrydis greitas taippat i virsu,nes pas svedus pasiseke papulti ir dar be kalbos svediskos...tik anglu.Du metus dirbu pas juos,bet dar neismokau..siaip pablevizgoju kai susikaupiu..,bet ir tiek.Nors i mokykla einu antra rata jau einu,kaip koks Perestukinas tikras ..visai neina ta ju sneka..grybus pjaunu !Svedai traukia per danti,juokauja,kad prisitriochinau.,sako,kad viskas nuo sios minutes tik svediskai..,taciau apsisuke ir matosi ,kad pamirse ka sake pries minute..,vel angliskai patys pradeda :grin: Zinau ,kad reikia svedu kalba ,sakyciau ,nors bazine zinot,taciau sunkiai,laaaaabai sunkiai einu su ta kalba.Butinai jaunesniems jos reikia,kad daugiau duru atsivertu pas svedus. O pradzia tai taippat pas lietuvius,tai taippat uz panasia suma i valanda ,kaip ir tau ,Antanai... . Poto taippat CV..,nieko visiskai nesiseke su jomis,va tik kai skambint pradejau tada prisisegiau saugos dirza... .Taip..pas svedus gerai,visi tie malonumai ka surasei egzistuoja pas juos..bet manau ,kad pas dideles kompanijas sitaip gal tik.ka? Na ,aisku dar ir nuo bosu priklauso,su kuriais man pasiseke.Jie dirba patys su profsajungomis ir didziuojasi tuom ,kaip maciau..hmm idomiai cia su jais..Man cia tie svediski niuansai darbiniai ,ar siaip socialiniai,tai dar dabar..- kaip tik diena ,taip naujiena..issilakscius po kitas tevynes ,cia tikrai pokolkas rojus.
Zooodziu,jei apibendrinus siuos nuotykius..vistiek reikia kalbos,reikia specialybes,reikia truputi pasimirst kad esi lietuvisko sudejimo,reikia pakeist poziuri i darbo specifika,pamirst lietuviska mastyma,maziau kalbet beleka pradzioje,kol kalbos neivaldes ,niekada nemokinti svedo ,kaip dirbti,ar pasakyti jam ,kad jis blogai vat stai ten ,ar cia padare..,daryti viska vienodai su jais kartu,neissisokti,nors kraujas degins ir sakys,kad va..dabar tai as jiems parodysiu kas yra kas ..,tikrai prizadu ir net liepiu..nedarykit sitaip..apsisuks pries jumis tokie bajeriai..,zooodziu nebukit sraigteliais varzteliai,cia visiskai neidomu jiems. Beje,cia ne mano nuomone,o paciu svedu..ir ne vieno kokio su tabaku po lupa,o visiskai issilavinusiu svedu..,hmm,kazkaip tikrai keista,taciau pas mane brigadoje keli yra ne pesti.
Nezinau..ka cia dar parasyt,prisiminsiu kokiu plonybiu gyvenimisku apie svedus ir su svedais ..parassysiu
Faustukas

Standartinė Andraika » Tre Kov 28, 2012 18:50

pas mus kontoroj kai kokie švedai statybininkai ką pakrapšto, tai ima po 275 kr/h, kiek į rankas gauna, tai nežinau
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

AnkstesnisKitas

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias