tarpkulturiniai skirtumai

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

Re: tarpkulturiniai skirtumai

Standartinė Andraika » Pen Lap 12, 2010 13:11

tai atkreip demesi, kas tokie imasi sau i zmonas tas tailandietes- dazniausiai, bent is isvaizdos, pusamziai vyrai, kuriem gyvenimas to ar ano pasykstejo. buna, aisku, isimciu, bet jos ir lieka isimtim. Pats pazistu tokia viena, kuria svedas atsiveze, pasibovijo pora metu ir numete kaip zaisla nusibodusi. Toks tarnaites ir valdovo modelis. Nezinau, a nenoreciau. Kaip nenoreciau ir emancipuotos svedes, kuri isizeidzia, jei jai duris atidarai. Man patinka lietuves :happy-cheerleaderkid:
o normalioj seimoj dazniausiai susiklosto taip, kad vienas uz viena atsakingas, kitas- uz kita, tiek cia tiek ir Lietuvoj..
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė garbanele25 » Pen Lap 12, 2010 13:20

na taip, cia aisku daugiau ekonomika paremti santykiai, nes jos negali pasilikti cia gyventi, tik susituokus su svedu.kokia tavo patirtis susijusi su darbu???ar tau patinka darbo santykiai su svedais???ar nesi susidures su kebliom situacijom???
garbanele25

Standartinė Andraika » Pen Lap 12, 2010 13:30

darbo santykiai koki 100 kartu geresni, negu Lietuvoj. abipuse pagarba ir betarpiskumas nepriklausomai nuo uzimamu pareigu.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė garbanele25 » Pen Lap 12, 2010 13:34

ar ilgai esi svedijoje, kokios tavo uzimamos pareigos ei nepaslaptis????
garbanele25

Standartinė Andraika » Pen Lap 12, 2010 14:07

Svedijoj nuo 2004 ar 5 pastoviai. pradejau vazinet 2002. Pareigu apibreztu nera, dirbu mazoj imonej, kuri uzsiima didmenine darzoviu ir prieskoniu seklu prekyba, tai tenka nuo iki.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė garbanele25 » Pen Lap 12, 2010 14:50

aisku,tai tau lb pasiseke dar krizes nebuvo,

o laisvai kalbi svediskai, ar esi igijes cia issilavinima????
garbanele25

Standartinė Andraika » Pen Lap 12, 2010 15:33

kazi ar cia isvis ta krize buvo- bent mum nieks niekur nepasijaute. O svedijoj baigiau SFI ir Komvux, be kalbos cia tinkamas tik duobem kast.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė Phase1 » Pen Lap 12, 2010 20:21

Su Andraika sutinku,beveik,viskuom issakytu,bet ne del humoro. Kad ir ta nuoroda apie Sasha. Na,kiekvienam savo,aisku,humoras,bet man tai niekada neatrode juokingas svedu humoras. Iki lietuvisko toli,jau nekalbant apie rusiska. Paprasciausias ir labai senas pavyzdys butu,tik nepamenu kas pasakojo,kai pirko arbuza. Cia rusiskas jumoras,kad vakar buvo pigesni,po 3 rublius,bet ir mazesni,o siandien po 5 rublius,bet dideli. O vat vakar pigiau buvo...bet ir mazesni... jaunas dar buvau,bet krezejau uz pilvo susiemes. Lietuviski Dzin ar Nosis ar Dviracio sou man daug juokingesni. Sakykim taip:svedisku juokingu laidu as maciau tiek,kiek lietuvisku nejuokingu. O ir juokauja svedai,kad pasakyt neva bajeri tai daznai nesibodi ir ana gala paminet ir,atsiprasant "k.n.u.l.l" tiesiai i eteri. (jei Andraika nuspresi,kad cia tokiam zodziui nevieta tai pilnai nepyksiu,jei ir pratrinsi ar uztusuosi). Buvo nebloga diskusiju jumoro laida nebepamenu pavadinimo kai dvi komandos stengdavosi parodijuot kazka. Kazkas susije su vyriausybe pavadinime. Cia svediska laida. Bet ir ji tolokai iki lietuviskos. O geriausias tai rusiskas! :clap: "Nasha Rushia" nepridesi. Cia panasi situacija i ta svediska Sashos nesusikalbejima.http://www.dailymotion.com/video/x51yvg_nasha-rasha_fun Man tai nereikia ne lygint kuri juokingesne,bet vel:kiekvienam savas jumoras.
Po to,dainos rusiskos tikrai grazesnes uz svediskas,bet svediskos daug grazesnes uz lietuviska dabartini popsa. Senasis gerasis lietuviskas popsas geras,bet dabar tai lankos.
Vartotojo avataras
Phase1

Standartinė bill » Pen Lap 12, 2010 20:50

o man visa laik nuo rusisko popso bloga budavo kiek vis pamenu , ir rusisko jumoro jau nebesuprantu per daug , aisku jis neblogas gali but... o lietuvoj tie suknisti valinskas su cololo per daug ilgai etalonu buvo , tai leksti niekam tike juokeliai patapo norma .... aciu dievui nauji jauni zmones ateina pvz "Dar paziuresim", ir dviracio sou nauju geru veidu pasirodo, viskas sukasi i gera puse po truputi manau , juk negali 20 metu tuos pacius zanudas rodyt ... kas del svedisko jumoro jo yra visokio , leksto irgi , tik cia jie maziau sustabareje , leidzia ir jaunimui pasireikst tai ir konkurencija yra, ne taip kaip ant lt vis tuos pacius atsibodusius snukius rodo, ne vien jumore , bet tai ir muzika ir tt
Vartotojo avataras
bill

Standartinė Phase1 » Pen Lap 12, 2010 20:59

Jo,ir tas tiesa. Nors Cololo tai man patinka. O paskui jau kiti noredami darytis pinigus tokius pradeda kviestis i visokius renginius tikedamiesi pritraukt publika,o tie del pinigu ir pasiraso.
Vartotojo avataras
Phase1

Standartinė garbanele25 » Pen Lap 12, 2010 21:28

gerai,o kaip jums svediskas maistas???? :shock: :grin: man tai prie sirdies lietuviskas,gal kas greitu laiku lietuviska parduotuve zadat atidaryti????
garbanele25

Standartinė Phase1 » Pen Lap 12, 2010 21:37

Maistas geras,savotiska virtuve. Kai kurie pripranta,kai kurie ne. Buna tokiu,kaip as,kad pripranta,bet ilgisi kazko lietuvisko. Tiesa,is pradziu atrodydavo keista ir pilva susukdavo valgant mesa su spanguoliu uogiene. :lol: Sriubu visiskai biednai turi,praktiskai neturi. Vienas svedas pasake,kad jie i sriubas ziuri kaip i prabangos maista,o jie nori kazko stipraus. Labai panasus palyginimas butu:kaip dizaina kuria taip ir valgyt daro :???: Kas del manes tai as valgau viska ir kiek duoda ir man viskas skanu :mrgreen:
Vartotojo avataras
Phase1

Standartinė garbanele25 » Pen Lap 12, 2010 21:49

as manau, kad mazas pasirinkimas maisto, truksta sviezios zuvies, kadangi as ne zveje,nera turgeliu, mociuciu darzu ir sodu, kiek teko matyti nebent 5 pomidorus uzsiaugina,bet tikrai tiek pasirinkimo kiek lietuvoj nera, o svarbiausia nuo tokio maisto jie simta metu gyvena :shock: cia irgi atradimas.galetu isileisti didesnes pasiulos i rinka, nu aisku cia tik pamastymai..... :roll:
garbanele25

Standartinė kestutis » Pen Lap 12, 2010 22:02

na nezinau svedai kas liecia jumora tikrai yra keistoki. pvz jie nesupranta lietuvisko draugisgumo,bent taip patys parodo
lietuvoj su manim svedai buvo pas tevuka ir nuo vakar maistelio buve like ryta tevas pavaisyno kaimyno suneli tai jiems cia nezinau kas ,dar ir dabar sneka.pabandyk svedo suniuka pavaisynt :grin:
Paskui IKI parduotuvej uzsukom o ten kaip tik svedai renkas alu 6,5procento tai tik nugirdom sita mes turim pirkt,bet kai drauge sukalbo svedu kalba truputi vyriokai susgedo,bet visvien nupirko ta alu paskui rode kultura klause wc ,o galu gale
my......zo vydur aikstes,pasirodo ten buvo bitinynku svedu ,danu ,lietuviu susitikymas tai va ir kultura. :ugeek:
kestutis

Standartinė Daima » Pen Lap 12, 2010 22:31

Ilgiau pagyvenus,ismoksi is svedisku produktu lietuviska maisteli pasigamint,o laikui begant nelabai ir noresis riebiu silkiu,ir visokiu plaukianciu misrainiu su ananasais,grybais ir riesutais viename :lol: :lol: :lol:

Del zuvies tai galeciau pasigincyt.Kaip tai nera zuvies? Aisku gal ne kiekvienoj pardej sviezia zuvis,bet pvz "ica maxi",turi labai graziu zuvyciu.Man labai patinka,kad visada gali pasiklaust,kokia zuvi kaip ruost,kokia bulve tinka bulviu kosei,o is kokios geriau bulviu uzkepele gaunasi.

Turgelio ir man truksta,bobuciu su gelytem ir pomidorais :) Bet cia tegu lieka grazi nostalgija is Lt.Uztai kaip smagu bunant Lt po turgu pamaklinet :)

Svedu humoras ..na reikia i ji kartais isikirst :) ne tik svedam i musu :) Yra kelios rusys ju humoro laidu,vienos tikrai geros,gudrios,is koto verciancios,kitos-tiesiog durnos,kur visi krizena be perstojo(mane tai erzina) Oj,labai patiko laidele "Hjälp" :))))

Kaimynu santykiai skiriasi,bet gal cia irgi koks Stokholmo sindromas yra siuo klausimu :roll: nezinau..Nelabai,nelabai noriai jie i kalbas leidziasi.Dar laptinej,kieme,islemena hej,bet neduok dieve vaziuojant namo sutaikysi tam paciam autike atsirast-tai jau gali ir neatpazint :lol:

Na muzikos su rusu tikrai nelyginciau :)))) nes nerandu jokiu panasumu,tik labai daug skirtumu.Bet lyginant svedu "Idol" ir lietuviska "Kelia i zvaigzdes" ar "Dangu" ar kas ten dar buvo-tai irgi kaip diena ir naktis skiriasi.

Del santykiu seimoje,na ka as zinau,is savo patirties negaliu nieko pasakyt,bet siaip,ziurint i pazystamus ir t.t tai man neatrodo kad moterys vadovauja paradui,tiesiog yra begaline lygybe.Vien jau vaiku auginimas ir prieziura,pilnoje seimoje ar issiskyrusioje,ta rodo.
Daima

AnkstesnisKitas

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių