Švediškas maistas

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

Švediškas maistas

Standartinė linajakav » Tre Gru 22, 2010 20:24

Pasidalinkime ptirtimi apie švedišką maistą, nebūtinai apie produktus parduotuvėje, bet ir apie daugiatautes maitinimo įstaigas. Kas jums labiausiai patinka, kas neptinka. Ar dažnai lankotės restoranuose, ko jums labiausiai trūksta, ko pasiilgstate.
linajakav

Re: Švediškas maistas

Standartinė linajakav » Pen Gru 24, 2010 18:39

Na, kaip suprantu, niekas nieko nevalgo :grin:

Man patinka salyse kuriose lankiausi pasedeti kavinukese, restoraneliuose, stebeti zmones, ju valgymo tradicijas ir pan..

Koks man pasirode svedikas maistas? Surus. Labai daug druskos, taip pat nuostaba sukele uzsaldyta vistiena, ji irgi buvo suri, o logiskai mastant jei suri tai pritraukia daug vandens, tai tikriausiai tai padidina ju svori. Svedai megsta alu, bet taip ir nesupratau kokie ju yra uzkandziai prie alaus. Vaisinome kepta duona su cesnakais, jiems patiko, taip pat patiko vytinta jautiena, rukyta auksciausios rusies desros, bet lasinukai (sonine) nelabai. Is suriuju patiekalu, man jau nuo seno, gal po pirmo apsilankymo svedijoje, patinka ikrai. Viebuciuose jie budavo bliude (tokia keistos spalvos mase). Tai kai tik cia atvaziuodavau pirmoj vietoj prirydavau tu ikru.
Pora savaiciu intensyviai ieskojau burokeliu. Normaliu, ne marinuotu. Teko pirkti marinuotus griezineliais. Man jie nelabai. Paskui karts nuo karto pamatydavau prekyboj.
Labai skani kava. Isicinkinau i ZOEGA.
Karta pirkau marinuotussudytus kopusto lapus, ant etiketes buvo parasyta, kad reikia sukti ryzius arba mesa i juos. Nu bet jau tie patys lapai....ismeciau viska.
Stebina restoranai, eiline valgyka (musu supratimu) pavadinta restoranu. Patinka kinieciu maistas, bet jau tos apskretusios, riebaluotos kinieciu staltieses....
Patinka, svedu atsipalaidavimas ir laisvumas. Patina bufetai.

O ko man truksta, raugintu kopustu ir agurku. Taip kartais norisi.... Nieko panasaus kol kas neaptikau.
linajakav

Standartinė Simonakotryna » Pen Gru 24, 2010 19:17

Buvau isinestinai kebaba tik pasiemus,nelabai man patiko,bet miela ,kad arabas mokejo keleta lietuvisku zodziu.Man nepatinka kaviniu aplinka as i jas neinu,cia dauguma greito maisto,reta tokiu ,kaip lt,kur galim ramiai susesti,groja muzika t.t.
Cia desreles nevalgomos,teko ismesti.Dar kazkokia desra buvom nevalgoma nusipirke
Simonakotryna

Standartinė linajakav » Pen Gru 24, 2010 20:03

dar kai gyvenau lt, atvaziuodavo pas mus svedai, kas kart juos nusivesdavom i koki restoraneli. Paskui jau jie patys prasydavo, kad eitumem ten, kur galima pavalgyti, isgerti ir pasokti. :D
Man paliko ispudi Gioteburge jei tiksliai atsimenu pavadinima "juodasis varnas", muzikos nebuvo, bet maistas tikrai labai geras, kur ilgai patogiai sedejom ir ramiai kalbejom.
O kai svedijoj atostogavom pries pora metu, sunus mito tik hot dogais, kur pardavineja gatvese ir blynais is prekybos centru pasildytais mikrobangej.
linajakav

Standartinė Simonakotryna » Pen Gru 24, 2010 21:27

Pvz Svediskos picos labai gausios,vyras parnese namo,kebabo pica ,buvo daug mesos,bet as tokios nesirinkciau,man patinka ivairesnes,be to keistas dalykas kad prie picos gauni salotu.
Simonakotryna

Standartinė colianas » Pen Gru 24, 2010 23:25

Svediskas maistas yra saldus o ne surus tik suri silke uzkoncervuota bankeje,o kita silke saldi, desros buna saldzios, kepenines dauguma saldzios,kraujines desros saldzios.Nu o restoranai ;tipo; tai tragedija tikros arklides alaus barai geresni buna lt nu gal perdedu truputi.picos nieko gero,kebabai padazas blogas ne lt skonio.neatsimenu kaip vadinasi bet kainuoja apie 150 sek kai toki steika ne leksteje o ant tokio medinio padeklo atnesa tai tas apsivalgimas :character-bart: nu daugiau nezinau, skanus ledai ,gal truputi per saldus.nu o is tikro galima priprasti prie visko, kas nori.Jo,o kava tai superine cia. :character-bart:
AS NEISRANKUS MAN UZTENKA TIK PACIO GERIAUSIO :)
Vartotojo avataras
colianas

Standartinė sauliuskmk » Šeš Gru 25, 2010 11:43

na ,apie kebabus ir as galiu pasakyti.Jau isbandes daugeli miesteliu,tai galiu pasakti kad vis kitur pas kita babaju skoniai keiciasi,o ypac padazai.Paskutiniu metu man visai nesiblogeja "kebab talrik"(kebabas su fri bulvytem).O kas cia minejo kad Lt geresnius daro,tai turbut skonio reikalas,man tai cia geresni(svedijoj).
Na o svediskas maistas ,tai turbut as niekad nepriprasiu kad mesa reikia valgyti su uogiene.Yra teke kartu su svedais valgyti prie bendro stalo.tai butumete mate,ju zvilgsnius, kai as ta ju spanguoliu uogiene uzsidejau ant knekebrod(tokia sausa balta duona) ir valgau kaip deserta o ne pries tai su kotbular"ais. :smile:

geru svenciu !!!
Vartotojo avataras
sauliuskmk

Standartinė linajakav » Šeš Gru 25, 2010 14:23

As atsimenu svedus sokiravau, kai paprasiau restorane brendzio, ne alaus. Kazkokiam restorane vakare pietavom, jie pasieme alaus, bet kadangi as jo negeriu, paprasiau brendzio.
O kepta duona jau Lietuvoje atnesta prie alaus jie valge su peiliu ir sakute. Nors mes rankomis. O dar rinkinyje prie alaus rukyta skumbre irgi susipjauste sakute paprasta, neskirta zuviai, ir odele korektiskai suviniojo i servetele, kad negadintu prie stalo vaizdo. :grin: O musu taip garbinamu cepelinu nemaciau, kad butu ragave. Ju tikriausiai nesuzavejo tarkiai :snooty:
linajakav

Standartinė Daima » Šeš Gru 25, 2010 22:50

lijanakav..
ne kopusto lapus tikriausiai nusipirkai,o vynuogiu :)
Man cia viskas daugmaz ok,randu ir agurku ir kopustu,o ir laikui begant nebelabai ju norisi,bent jau man.Labai patinka ivairiausiu produktu pasirinkimas,taip kad galima labai gerai maitintis,tiek namie tiek restoranuose ;) O restoranu irg visokiu yra,ir prastesniu ir labai mandriu ;)
Daima

Standartinė Andraika » Sek Gru 26, 2010 16:50

Na kebabai man čia daug skanesni už lietuviškus. jau vien todėl, kad juos daro tie, kas išmano, o ne tie, kur internete receptą susiranda. Picos man čia irgi skanesnės, bet irgi kaip kur užtaikysi, va tų kopūstėlių prie jų tai sušlamščiu kiek pajėgiu- labai jau man jie gardūs. Kopūstų užsiraugiam patys, agurkų tai paperku sūdytų- ne rauginti, ale visvien neblogai. Pasigendu tiesiog pieniškų dešrelių ir kai kurių rūkytų gaminių, nors užsienietiški saliamiai pusė velnio, vietiniai tai britkiai rūgštūs. Pradžioj buvo šlykštu ta visa saldi silkė, o dabar tai ir ančiuvius su cinamonais lapnoju ir surstriomingo nesibodim paragaut :chores-utensils:
margarinas, pvz., čia daug skanesnis už lietuvišką. marabu šokoladai. Ai šprotų pasigendu dar :think: ir žmoniškų garstyčių su žmoniškais krienais. hm, ir karšto rūkymo jūros ešerių. Ir voblos. Aha, visgi yra ko trūksta, bet kai nesikoncentruoji ties tuo tai ir nepasigendi kažkaip..
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė funkyte » Pir Gru 27, 2010 00:25

Aš labiausiai pasiilgstu lietuviškos sūrios silkės, čia kiek skonių išbandžiau, tik restorane patiko, padaryta su visokiais prieskoniais, iš parduotuvių geros neradau.
Mūsų miestelyje yra tokia nedidelė picerija "BELLA" tai ten kas per skanumas picų, dar LT būdama svajojau čia atvažiuot bent dėl jų. Kitur, kur teko valgyt, nė jokio panašumo neradau.
Buvom neseniai ALBERT restorane prieškalėdinių pietų, tai labiausiai man patiko žuvies stalas, visas kitas maistas kaip LT panašiai,nenustebino nei šonkauliukai, nei dar kas.
Avienos rukyta dešra labai liuks, tiem kas mėgsta sūriau, kaip aš.
funkyte

Standartinė Andraika » Pir Gru 27, 2010 09:30

va kad ir ikoj belekurioj 19 kr škliankė puikiausios sūriai marinuotos silkių file be jokių monų, dar ir numirkyt reik
http://www.abba.se/produkter/sill/ovrig ... ningssill/
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė Phase1 » Pir Gru 27, 2010 10:31

Pritariu Andraikai-picu ir kebabu Lietuvoj niekur neragavau tokiu skaniu kaip Svedijoj. Aisku,yra ir tu pasiu arabu,kurie "et bet" padaro,kad tik kapeika paimt. Va mes Landskronoj vienoj vietoj pirkdavom pica,viena skaniausia is visu Svedijoj valgytu,o valgydavau as jas vos ne kasdien,jei ne per pietus tai vakare ir prakeliavau puse Svedijos per 5 metus. Bet va,dabar pasikeite seimininkai toj picerijoj tai po paskutinio karto visai seimai pilvus paleido. Salotas ne visose picerijose darosi patys,jei apskritai kur darosi. Dauguma perkasi is kur nors kitur. Toj kur mes pirkdavom tai seimininkas pazistamas buvo tai sakydavo,kad uz 5 km vaziuoja salotas pirkt,skaniai gamindavo. Karlshamne,jei kam idomu,skanias picas gamina Katrins pizzeria. Salotos nepakartojamos,dar skanesnes nei Landskronoj. Pats skaniausias paruostaas maistas restorane tai buvo Jämshöge,netoli Olofström miestelis. Ten gyvenom tokiuose sveciu namuose,pavadinimo nebepamenu,dirbom ir pietaut vaziuodavom kai dirbom Olofströme. Tai pilnas restoranas budavo kasdien,zmones ateidami striukes kabindavosi ant vieno kabliuko,kad kitiems butu ir tikrai ne todel,kad pakabu trukdavo. Mums,kaip gyventojams,dar virsaus seimininke uzmesdavo :lol: Pirstus apsilaizydavom. Va ten tai maistas. Tik mano mociute taip ruosdavo ir mano uosviene temoka taip padaryt
Vartotojo avataras
Phase1

Standartinė Andraika » Pir Gru 27, 2010 11:27

jei aplink Landskroną- labai skaniai ir jaukiai pašeria va štai čia va
http://www.erikstorp.com/
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė Phase1 » Pir Gru 27, 2010 11:53

Hmmm,mes ten krepsini zaidziam vasara prie tu nameliuku. Bet i kavine niekada neuzsukom. Gal kada ir pakviesiu zmona ar draugus isbandyt. Labai aciu. Dazniausiai man taip buna,kad zinau kas dedas pas kaimyna,o ne savo namuos :lol:
Vartotojo avataras
Phase1

Kitas

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 4 svečių