valstybes pagalba pradedant savo versla

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

valstybes pagalba pradedant savo versla

Standartinė tomas1979 » Šeš Lap 27, 2010 18:42

registruotiems arbetsformedlingen ir norintiems pradeti savo versla galima gaut valstybes pagalba.ji teikiam 6 menesius.jei esi a-kasoj per diena 320seku jei ne tada 223seku.norint gaut ta parama reik padaryt gera verslo plana.kaip kad banke prasytumet verslui paskolos.
gal kas zinote ka nors apie tai?
"Never argue with an idiot, they will drag you down to their level and beat you with experience " :-)
tomas1979

Re: valstybes pagalba pradedant savo versla

Standartinė Edgaras » Šeš Lap 27, 2010 19:02

Buvau,prasiau,rasiau... nieko negavau,ir isejau . jai turi daug laiko,nervu ir kantrybes marsiruoti po istaigas, gali bandyti .
Edgaras

Standartinė siletyv » Šeš Lap 27, 2010 20:00

Kad gaut is A-kasos,reikia pirmiausia i ja imoket.Kad normaliai uzsiregistruot darbo birzoje,reikia buti isdierbus be pertraukos 18 men.Va tada ir verslo planus galit kurti.O paskolos bankas irgi taip lengvai neduos emigrantui ,kuris cia neturi geru pajamu per paskutinius tris metus(na ,maziausiai po 150 000-200 000 kronu per metus pries Skata).
Na nebent tas verslo planas butu toks patrauklus,kad svedai be jo negali gyventi.
Ir jeigu bankas duos paskola ,tai tik registruojant AB ,bet pasiliks sau uz ta paskola kontrolini akciju paketa.Tai reiskia,kad kiekviena rimtesni sandori ,pirkini ar uzsakyma reikes derint su to banko "handledare".
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė Andraika » Šeš Lap 27, 2010 20:19

o kaip suprast "normaliai užsiregistruot darbo biržoj"? taigi užsiregistruoji su personnumeriu ir viskas? ne?
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė tomas1979 » Šeš Lap 27, 2010 20:52

registruotis darbo birzoj tikrai uztenka personnumerio.del a-kasos taip reik turet imoku jiems kitaip per juos nieko negausi.o sita parama gali is valstybes gaut ne is banko.apie banka dar tikrai negalvoju.
"Never argue with an idiot, they will drag you down to their level and beat you with experience " :-)
tomas1979

Standartinė Andraika » Šeš Lap 27, 2010 21:15

a-kasai turi būt mokėjęs 11 mėn kad kažką gaut, berods, dabar reik išlaukt 3 mėnesius, kad prasidėtų išmokos
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė siletyv » Šeš Lap 27, 2010 21:39

Tai gal kas bande ka tik atvazaives i Svedija registruotis darbo birzoj.Tegu pasidalina patirtim.Mes is savo patirteis zinom,kad kai nueini ir sakai ,kad ieskai darbo ,bet nekalbi svediskai (arba kalbi silpnai,ta jei patys mato) klausia ar baigei SFI.Jei baigei ,tai siulo eit mokytis i KOMVUX ir toliau pasitvirtint visus lietuviskus diplomus ir tik tada ieskot darbo pagal specialybe.
Tai ten nuejus(is mano patirties) geriau nesakyt kokia turi specialybe ir ka esi baiges,nes tada NIEKADA nepasiulis kito darbo,tik pagal ta specialybe kuria jiems eis pasakes.
O kai nuejom i ta pacia darbo birza pradirbe cia jau du metus -visai kitaip i mus ziurejo ir visai kitokie buvo pasiulymai.
Jau dirbau kavineje ,tai dar kokius tris menesius skambino ,rase emailus ir siule darbus( ne AMS,bet jau patys darbdaviai,kuriems jie pateike informacija.
Na mano atvejis gal ne visai tipiskas-as i MIN SIDA ams .se buvau parases,kad turiu 34 metus patirties automobiliu dazymo ir tiek pat metu visas vairuotojo kategorijas.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė Andraika » Šeš Lap 27, 2010 22:04

na aš registravausi internetu kažkada tik gavęs person. nr. tai užsiregistravau ir užsiregistravau. Naudos, aišku, buvo 0..
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė tomas1979 » Sek Lap 28, 2010 00:38

mano istorija tokia.
nuejau i darbo birza nedirbes svedijoj,be svedu kalbos isskyrus hej,uzregistravo, sudare darbo paieskos plana,nustate datas kada turiu ateit.taip gavosi kad nei karto neatejau bet, likau kaip ieskantis darbo nors jau praejo daugiau nei metai.registruotas 2009 10.apsilankiau 2010 11 26.pasiteiravau apie galimybe gaut parama.sako padaryk verslo plana tada svartysim ir kalbesim toliau.tai vat dabar mastau kaip ta verslo plana sukurt ir bandyt gaut parama.suzinojau kad turiu tik viena galimybe arba duos arba ne.nu bet bandyt reikia.jei tai savo jegom vistiek pasidarysiu ka nors.tai vat tokia mano patirtis su arbetsformedlingen.
siaip paskutini karta kai buvau nebuvo mano tarpininko tai vietoj jo kazkokia azijietisko gymio moteris buvo.nu ka as zinau nensu nusistates pries jokia rase bet, kuo daugiau tenka susidurt su kitos rases zmonem tuo labiau matau priesiskuma ar tai nenora bendraut.cia aisku ne i tema.tokie reikalai
tomas1979

Standartinė Andraika » Sek Lap 28, 2010 00:55

tai jei taip iš bobutės sugalvojai, kad gal gaut paramą- tai vargiai kas išeis
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė Edgaras » Sek Lap 28, 2010 03:34

oj .. su tais verslo planais ir paramom,atminsi mano zodzius,kryziaus keliai ... man baigesi kantrybem nervu gadinimas ir spjoviau i ta parama ir is savu lesu susitvarkiau viska. nes kai nuejau,ir paskyre laika susitikimui,pokalbiui,isdesciau planus,norus ir t.t. sako parasyk plana,parasiau,nunesiau, du menesius laukiau atsakymo,baigesi kantrybe,nuejau, paklausiau,sako,oj nepyk,dar neziurejom, permete akim,sako reik su kazkuo pasitarti,po 3 dienu paskambinsim,laukiau 3 savaites, nuejau, (vel netekes kantrybes) sako pasitarem,kad nelabai gal duosim,nebent pasiue kazkoki rasta rasyti(kur tikimybe o.oo1 procento) tai padekojau uz *sugaista ju laika* ir isejau .
Na bet jum inkiu sekmes.
Edgaras

Standartinė Phase1 » Pir Lap 29, 2010 12:20

Apie tai jau as kazkada buvau rases. Ten jokia paskola,o paprasciausia parama pradziai.Kai atidarai nuosava firma tai darbo birzoj supranta,kad ne is karto pradesi normaliai uzsidirbt,jei tavo biznis koks nors neiprastas,todel 6 men.jie teikia finansine parama A-kasos dydzio.Paskui sukis pats kaip ismanai.Bet jei tavo biznis bus padangu keitimas tai jokios paramos negausi,itariu.Bet aisku,prasyma jai gauti gali rasyt.
O jei kalbet apie paskola verslui pradet tai ja gali gaut tik is banko,Darbo birza tuom neuzsiiminejo ir neuzsiima.
Kad gaut A-kassos ismokas reikia but nariu joje 6 menesius,kad gaut "Inkomstförsäkring" reikia toje profsajungoje isstovet 18men. ir is ju but isdirbus 12men. Nebent dabar kazkas pasikeite,per paaskutinius pora menesiu.
Vartotojo avataras
Phase1

Standartinė linajakav » Šeš Bal 02, 2011 23:15

O bandete, kas nors per kokius nors verslo remimo investicinius fondus ar pan...? As i darbo birza nesikreipiau.
As kreipiausi i Nyforetagar Centrum... nu velnias, buvau nustebusi bendravimo kulturos, kai kreipiausi su konkreciu klausimu. I ji atsakymo negavau, bet kelis kartus paklause, ar zinau, kas yra PVM'as (MOM), kad ne visi pinigai, kurie uzdirbami priklauso tipo tau bet dalis ir valstybei ir t.t. Nu sakau zinau, ne tik zinau, bet ir pilnai suvokiu, kas jis tas MOM yra, suvokiu kas yra verslas ir rinkorada, kainodara, marketingas ir kiti dalykai, ir kiek reikia uzdirbti kad issilaikyti.... Tai ji vel ta pati, tik laika sugaisino per ta paskirta valanda. Paskui paprase kainu skaiciavimo, savikainos, marzos ivertinimo ir panasiai... Susitarem, kad dar karta susitiksim. Kiek suprantu tai valstybine organizacija, konsultuojanti naujus verslus. Bet pagrindinio klausimo, kokie yra valstybes ar ne valstybes pagalba, fondai ir panasiai negavau, tik pliusiuka uzsidejo, kad konsultacija atlikta ir viskas.
Kreipiausi i ALMI dar. Gal jie ir ne valstybine organizacija, o gal ir valstybine, gavusi Europos sajungas lesas, o gal koks fondas, nes jie padeda netik su finansavimu, bet ir atidaryti imone, padeda su leidimais, o ypac jei yra is EU saliu. nu vienu zodziu stipri ju pagalba. bet tam Nyforetagarcentrum paklause, ar as zinau, kad yra toks ALMI, sakau, zinau, jau buvau pas juos, kazkaip persikreipe ta konsultante. O ALMI patare einant pas Nyforetagarcentrum isimti suformuoto biudzeto lapa, tipo jiems nerodyti jokiu sumu.
Nu fainai tam ALMI pakalbejom, isejau su ta mintim, kad tikrai jie pades.
Cia mano patirtis.
Taigi gal zino kas kokius fondus valstybinius ar nevalstybiunius teikiancius finansavima verslo pradziai.
linajakav

Standartinė povilas369 » Tre Bir 27, 2012 12:03

Įdomi istorija.. :eek:
povilas369

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias