tarpkulturiniai skirtumai

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

Re: tarpkulturiniai skirtumai

Standartinė Andraika » Pen Lap 12, 2010 23:54

uoj, tikrai, pamiršau "dar pažiūrėsim"- pakėlė humoro lygį į naujas aukštumas, buvau maloniai nustebintas visoj zavaliauskiškoj košėj kaip šaltinio vandens gurkšnis :pray: nasha russia- pradžioj labai patiko, paskui, blemba, na, kartojasi jie.
Dėl muzikų- man popsas aplamai š, ypač rusiškas beigi lietuviškas, švediškas tikrai geresniam lygy, čia net nėr ką diskutuot- jų grupės- pasaulinėj arenoj, tuo tarpu kaip mūsiškės ar rusų- tai pervij muzikalnyj kanal ar koks jis ten ir toliau nei klibt.. nu apie muziką atsikrą temą išvis užvest galima :mrgreen:
kal link maisto- dabar man trūksta tik skilandžio ir kartais pieniškų dešrelių vulgaris. visa kita galima rast parduotuvėse.

Kęstuti, čia bėda ne tame, kad tavo tėvukas pašėrė kaimyno šunį- bėda tame, kad jis pažeidė privatumą- tarkim, aš noriu apsikirpt gyvatvorę ir man reikia užeit iš kaimyno pusės- jei aš jo pasiklausiu- tikrai niekad nebus jokių problemų, eik ir būk, kiek tik nori. Jei aš sugalvosiu savistoviai užeit ir karpytis, atseit, kas čia tokio- gausis skandalas. Nes nu taip čia yra. Dar labai galimas variantas, kad šunėkas buvo maitinamas kokiais surogatiniais šūdais ir nuo tiesiog maisto jam gal nelabai su virškinimu gali pasisekt.. Čia gal ir dar vienas skirtumas nuo mūsų- švedai- kiekvienas sau.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė bill » Šeš Lap 13, 2010 09:30

kas del maisto , tai man jis pakankmai nuobodus cia , esu gyvenes ir pas svedus seimoj ir sveciavesis , kasdienis maistas daromas pakankamai atmestinai ir neskaniai , gatavi kötbullar , ar gatavas kötfarsås is stiklainiu , bulviu kose is milteliu , arba geriausiai uzsakytas gatavas maistas kaip pvz pica. , na kai sveciu turi aisku pasistengia ir tikrai neblogai sugalvoja ka patiekt . nors aisku cia gyvendamas daug irgi ko ismokau maisto gaminime is ju , cia suzinojau kas yra risotto , imokau gamint lazanija ar kari .
siandien darbe kazkoks susirinkimas , po to bus pietus restorane, nuobodziau nesugalvosi , dave pasirinkt fläskfile arba lax ...
Vartotojo avataras
bill

Standartinė Vesyte » Šeš Lap 13, 2010 10:11

o man labai patinka, kaip svedai moka rupintis ir puoseleti namu aplinka, kuo senesnis namas, tuo jis labiau priziuretas, ir is pirmo zvilgsnio nepasakysi, kad namas pastatytas 1920...(pvz) metais.. nera milzinisku tvoru, ir vartu. net kartais apima sioks toks nerimas, kad lenkai ar lietuviai neivestu cia "tvoru manijos". Kartais atrodo , kad perdetai svariai sutvarkyta aplink namus, bet tai daug geriau nei ismetyti rakandai, ir visokie sandeliukai, kuriuose prigrusta-"o gal kada prireiks".
Vesyte

Standartinė Andraika » Šeš Lap 13, 2010 10:53

deja, teko pastebėt, kad švedai susitvarko dažniausiai tik fasadinę pusę ir ten, kur mato kaimynai (be abejo, yra išimčių), kyšteli nosį kur užkaborin- net britku palieka :doh:
fläskfile ir lax- jo. nėr ką ir komentuot. ir visi paragavę mykia "mmm!!!"
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė Audrone » Šeš Lap 13, 2010 11:54

Nu va jau vienas dalykas isaiskintas, svedai megsta privatuma :grin: to nezinojau tikrai (as jau beveik), o kas del seimyninio gyvenimo man ir pasirode, kad moterys cia valdo, nes labai jau seimininko zmona ant jo rekia :o tik dar kol kas nelabai suprantu ka..., o vyras nic nieko tyli, matyt nenori konfliktuot kas svedam irgi budinga. O kas del maisto, tai man tas ju cukrus duonoj, silkej kazkaip neisderina :naughty: o gryzus lietuvon tikrai bus malonu po turgelius paslampinet ;-)
Audrone

Standartinė garbanele25 » Šeš Lap 13, 2010 12:07

kaip malonu, kad ir audrones nuomone, kaip ir mano del maisto, tikrai visko nerasi parduotuvej ;-) vis smagiau ir smagiau i diskusija isilieja daugiau zmoniu sveikintina!!!!! :clap: svedai darbstus ir tvarkingi, bet ju sodybos tikrai neprilygsta musiskem, musu kaip meno kuriniai,ju visos vienodos, jokios fantazijos ir labai nuobodu.pirmasis ispudis atvykus cia buvo tvimpyksas kazkoks zmoniu nematyti, neaisku ka jie veikia ir iki siol sis ispudis neapleidzia, nors jau penkti metai, kai cia lankausi, visa svedija didiulis kaimas, negali ne lyginti su kitom eurupos valstybem, taip cia siaure, ir tas juos stipriai paveike :shock:
garbanele25

Standartinė Audrone » Šeš Lap 13, 2010 12:21

ir dar viena prisimniau dalyka, cia del to ju kopijavimo, pradejau cia eiti i baseina, tai ir sefas savo drauga pasivadines jau visi metai kaip plaukioja :razz:
o nepatinka man tas ju plepejmas istisai bet ir apie bet ka zodziu mazai konkretumo :???: o nuo telefono irgi nenulipa, irgi pievas snekedami :geek: kaip sakant duok jiem geriau pakalbet nei pavalgyt :snooty:
Audrone

Standartinė garbanele25 » Šeš Lap 13, 2010 12:22

kas liecia kaimynu santykius ir apskritai, kaip rase vienas pasnekovas iki tam tikro lygio, lt su kaimynais gali apkalbeti viska nuo politikos iki oru, mano sesers vyras yra svedas jisai tiesiai sviesiai pasake eseme salti zmones ir su kaimynais tikrai nebendraujame itin siltai, kiekvienas savam rate bendrauja ir tai ne vienas svedas yra patvirtines man, tai. taip kad faktas dar vienas!!!!!!!svedai skiriasi nuo lietuviu saltumu ir neemocionalumu!!!!! :(
garbanele25

Standartinė Andraika » Šeš Lap 13, 2010 12:24

o man patinka švediškas gerbūvio tvarkymo stilius. Nepamatysi rąstinės trobos tarp devynaukščių (čia Kaune mačiau), panašiai namai atrodo- tas taip, bet bent jau nerėžia akies, kaip kad Lietuvoj- tas baltas, tas ružavas, tas vieno aukšto, tas penkių, tas į šiaurę, anas į pietus ir dar su fontanu- pavažinėjus po mūsų didmiesčių priesigas susidaro įspūdis, kad praėjo beprotis milžinas, drabstydamas lego kaladėles
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė siletyv » Šeš Lap 13, 2010 20:00

Pabandysiu ir as ikisti savo "trigrasi".
Turbut dideliuose miestuose yra truputi kitaip,bet mazuose miesteliuose ,kur visi vienas kita pazysta,tai bendravimas yra labai siltas.Zinóma ne toks ikirus kaip lietuviu.Cia pries kelis menesius turejom toki atveji ,kai lietuvis atvaziavo pavakare i namus su buteliu.As ji buvau mates tik kelis kartus uoste.Tai buvo mandagiai bet grieztai isprasytas . Ne vienas svedas taip nepasielgtu,ir tas mums visai patinka.mes gyvename nedideliame miestelyje ir musu kai mynystej nera ne vieno emigranto-visi (isskyrus mus) svedai.Tai visi jau zino( nors mes niekam nepasakojom) kur mes dirbam,is kur atvyke ir t.t.Svedai yra gana neblogi pletkininkai (geraja zodzio prasme).Vasara remontavom nama,dirbo vienas vyrukas-vakare gryztu,jis stovi ant nauju ilgu kopeciu.Klausiu is kur-sako ,kaimynas pamate kad nepasiekiu stogo ir atnese.As ,zinoma ,vakare su buteliu nuejau !
Kad megsta paplepet ,tai tikra tiesa-dirbi ka nors kieme ar darze,tai kalbina tol ,kol nepradedi vel dirbt.O dar seni zmones kalba savo dialektu,tai tik spek gaudyt minti!
Kas liecia namus ir aplinka,tai kai as cia atvaziavau is Vokietijos,tai atrode kad pakliuvau i kazkoki savartyna.Po Bavarijos mazu miesteliu svaros ir tvarkos ,tai cia man plaukai stojosi piestu.Bet palyginus su Lietuva,tai cia zymiai tvarkingiau(Tik nauji lietuviai susitvarke apie savo nama,o uz tvoros piktzoles).Bet cia daugiau ne paciu svedu nuopelnas,o komunos.Kitakart gatve,saligatviai geriau priziureti,nei kiemas uz tvoros.
Del maisto,tai cia yra visiems skoniams-reikia tik paieskot.Yra ir nesaldzios duonos,ir nesaldzios silkes.
O saldziai jie valgo nuo senu laiku.Nezinau kiek yra teisybes,bet vienas svedas pasakojo,kad iki Antro pasaulinio karo Svedija buvo gana biedna salis.Atitinkamai ir jos gyventojai.Ir skaitesi turtingi tie,kurie turejo namuose cukraus ir galejo saldziai valgyti.Ir kad pasipuikuot pries gimines ir kaimynus pradejo cukru det kur reikia ir kur nereikia.
Pav. pieno produktai cia yra zymiai skanesni ,nei LIetuvoj-Svedija vienintele is visos EU,kuri nenaudoja pieno milteliu pieno gamybai.(ta prasme ,kad Vokietija ,pav. perka is Marijampoles pieno konservu pieno miltelius ir is ju daro piena).Ir prie ju maisto reikia priprast,kaip ir prie lietuvisku cepelinu.Dar tarybiniais laikais buvo tradicija rusus vaisint cepelinais-tai suvalgydavo su duona juos,mandagiai padekodavo ir daugiau neprasydavo..Tarp kitko ir cia yra cepelinai,tik skonis truputi skiriasi-man perdaug visokiu prieskoniu farse.Ir balandeliai yra ,tokie pat kaip ir Lietuvoj.
O "soclenktynes" svedai oi kaip megsta.Jei tik vienas nusipirko naujesne masina,kaimynas irgi lekia pirkt.Tas pats su kiemo tvarkymu,su telikais-susitike klausia kiek coliu plazma(na cia buvo pries kelis metus,kai buvo pats bumas ju)Bet tas ju pavydas nera toks "juodas" kaip lietuviu.
Pabandykit isverst svedui suvalkietiska posaki"kaimyno tvartas dega-nei draugas,nei gimine,bet vistiek malonu"
Tikrai nesupras.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė Phase1 » Šeš Lap 13, 2010 20:22

Man tai ju namai ir dizainas atrodo primityvus. Pasistate kvadrata (kaip ir Volvo) ir gerai,kai kurie dar nepasivargino tuos kampus aplaizyt,kad akiu neissidurt. Volvo,tiesa,paskui prisikviete dizaineriu is kitu valstybiu tai suapvalejo masinos nuo naujojo tukstantmecio. Paveldas nuo senu laiku:atejo tevas vikingas i giria,susirado didziausia malka ir savo didziuoju kirviu apkapojo. Va,seimynele,turesim foteli :grin: lietuviu fantazija,gal,irgi ne geresne,bet skonis i pasiula geresnis.

Cukrus tai ne visuose "slojikuose",yra ir agurku ,ir silkes visai tinkamos lietuviskam skoniui.

Muzika lietuviska tai,jau kaip sakiau,slamstas is kurio tik koks vienas kitas geresnis gabalas. Svediska nebloga,bet vel:kas iseina i aukstumas tai tik del pinigu,o rusiska tiesiog malonesne. Paprasciausias to irodymas butu ir Eurovizija. Rusai kelinti metai,bent jau i finalus patenka,o svedai dar ir zemiau lietuviu nusirist sugeba. Tai cia jau negali sakyt,kad mano vieno skonis prastas.

Griztant prie sodybu tai cia zmones daugiau pinigu turi tai ir susitvarke labiau,bent jau parodomaja dali. Bet,vistiek,maloniau matyt,negu apsiurusias Lietuvos sodybas. Lietuvoje tai jau vien is kelto isvaziavus pasirodo valdzios nesugebejimas ir to veido pasauliui graziai parodyt. Kad jau ne del uzsienieciu ir ne del grozio tai,bent jau,is pareigos jausmo,nes i keltus bevaziuojancios masinos tikrai nusipelne uz sumoketus mokescius geru keliu vaziuot.

P.S.kiek naujuju lietuviu ir ne tik naujuju,bet jei kiemas tvarkingas tai uz grycios piktzoles tikrai neaugo. O svedu tikiu kurie tiki "bra ha" tai vienas per kita. Bet ir lietuviu tokiu yra.
Vartotojo avataras
Phase1

Standartinė bill » Šeš Lap 13, 2010 20:41

Pabandykit isverst svedui suvalkietiska posaki"kaimyno tvartas dega-nei draugas,nei gimine,bet vistiek malonu"
Tikrai nesupras.

yra toks svediskas terminas "skadeglädje" , tai taip kai pasakai jie zino apie ka sneki , ta net savo kailiu esu patyres
Vartotojo avataras
bill

Standartinė lcj » Sek Lap 14, 2010 09:58

Svedu humoras silpnas, lyginant su "Radio sou"ar "Ragai". Su malonumu ziuriu "Parlamentet" tv4, "Pensionärsjävlar" tv5.
Svedisku namu dizainas man labai patinka, vis dar atrandu kazka naujo.Labai plati langu formu ivairove.Kiekvienas amzius turi savo forma. Langai daug ka isduoda, isigijant nama. Gerai, kad cia nedaug plastikiniu langu. Teko matyti plastikinius langus sudetus i XIX a. pradzioje statyta nama. Atrode baisiai, kaimynams uzprotestavus langai buvo pakeisti...
Moterys sioje salyje tikrai turi didelias teisias. Man patinka, kad jos turi savu pinigu. Tuos kuriuos uzdirbo ar gauna ,kaip parama...Kad dauguma ju yra financiskai nepriklausomos ,o nelaksto paskui "seimos galva" laukdamos kol numes kasneli...
Pasirasyti vedybu sutarti cia yra normalu. Lietuvoje dauguma atveju tai prilygsta-tu manes nemyli!!!!!!! :grin: Geras yra ir "Sambolagen" , dauguma lietuviu tai vadina istvyrkeliu istatymu.Kad taip gyventi negalima-nuodeme!
Dar lietuviai skundziasi,kad cia truksta bambalinio alaus. Neturiu megstamo svedisko alaus ,o is lietuvisku pavadinti alumi galeciau tik " Vilniaus alus", nefiltruotas,tamsusis ir t.t.
lcj

Standartinė garbanele25 » Sek Lap 14, 2010 11:09

siletyv tureciau siek tiek, kad tie cepelinai ir balandeliai svediski nevalgomi yra, ar bent ju ragaves esi???? :? kitas dalykas svedijoj yra zymiai daugiau dialektu, nei lietuvoj,taip, kad svedai su svedais nesusikalba, esu girdejusi tokiu kuriozisku pasakojimu, kad pavyzdiui svedas "mentas" persikrauste i kita regiona ir negalejo darbo ten gauti,nes jo kalba tam regione pasirode nesvediska, kitas pavyzdys, kd kd zurnalistas atvaziaves i siaure norejo paimti interviu ir ji taip iskoliojo, nes mane, kad jis tikriausiai busias ateivis :o svedai yra tai patvirtine, kad patys ne visada supranta kito regiono kalba, cia panasiai, kaip pas mumis su zemaiciais.taip, kad reikia pasigilinti i svedu kalbos istorija, kaip ji susiformavo.man patinka atviri atsipalaidave zmones tiek lietuvoj, tiek svedijoj, o ne kurmiukai uzsidare savo urveliuose neduok dieve :doh:
garbanele25

Standartinė Andraika » Sek Lap 14, 2010 11:37

tureciau siek tiek, kad tie cepelinai ir balandeliai svediski nevalgomi yra, ar bent ju ragaves esi????

valgau ir dažnai ir man skanu.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

AnkstesnisKitas

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių