tarpkulturiniai skirtumai

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

tarpkulturiniai skirtumai

Standartinė garbanele25 » Tre Lap 10, 2010 13:44

sveiki, gal yra norinciu pasidalinti patirtimi kokie tarpkulturiniai skirtumai yra tarp svedijos ir lietuvos,o gal yra ir panasumu???kokios normos, bendravimo ypatumai, humoras ir pan. svedijoje esu ne trumpa laika, bet svedai vis dar didziule paslaptis man :shock:
garbanele25

Re: tarpkulturiniai skirtumai

Standartinė Zaibas » Tre Lap 10, 2010 19:39

Va, kaip tik sian gera puslapi uzradau. Kaip amerikietis bande suprast Svedus. Deja, yra tik treileris...
http://www.whatissweden.com/
http://www.youtube.com/watch?v=9rqqEZxlzB4&feature=player_embedded
Vartotojo avataras
Zaibas

Standartinė garbanele25 » Tre Lap 10, 2010 23:20

dėkui bent uz tai tau zaibe :grin: as vis negaliu nustot to klausus saves, turiu pazistamu svedu, aisku ne draugu zinau, kad jie uzdari ir nelinke bedrauti,bet vistiek bandau rast i atsakyma is kokio medzio jie iskrite. :? rodos ir gyvenimo salygos jiems neprastos, bet kaip zmonems nesinori bendrauti tai nesuprantu, as nuo ju gyvensenos baigiu nublusti...gal,dar kas pasidalins patirtimi gyvenimiska???
garbanele25

Standartinė bill » Ket Lap 11, 2010 10:02

nzn , bet tai Telleborge zmones kaip tik man atrodo atsipalaidave ir kaip tik norintys bendraut, gatveje gali visiskai nepazystamas uzkalbint tiesiog siaip sau apie ka nors pakalbet kad ir apie ora , ar parduotuvej eilej ka nors papasakot , na tai daugiau daro pagyvene zmones , jaunimas gal ne toks drasus, bet tai irgi nera baisu , dauguma geranoriski ir isidrasine sustot negali , ipatingai kai truputi isgeria .gal cia viskas nuo regiono priklauso :roll:
Vartotojo avataras
bill

Standartinė Andraika » Ket Lap 11, 2010 10:17

tai visur turbut tas pats. jei eini susiraukes tai ir vengs visi taves. zmones kaip zmones, net, sakyciau, siltesni nei tautieciai.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė Phase1 » Ket Lap 11, 2010 11:25

Siltesni,ir man atrodo. Bet taip ir lieka silti tik iki tam tikro laipsnio,kaip pazistami. Iki draugo lygio nedaeina. Bet jei imant aplamai tai malonu kai su visai nepazistamu gali kad ir apie ora pakalbet,negu stovet eilej ir tylet.
Vartotojo avataras
Phase1

Standartinė garbanele25 » Ket Lap 11, 2010 11:59

tarpkulturiniai skirtumai egzistuoja cia faktas, skirtingos salys skirtingi stereotipai, ivaizdiai, normos, vertybes.tai va noretusi placiau apzvelgti sia tema ne tik bendravima.kokie svedu prioritetai???gal esat susidure su kokiom juokingom situacijom???
garbanele25

Standartinė garbanele25 » Ket Lap 11, 2010 12:05

as asmeniskai esu turejus tokia situacija, kai su masina i griovi nulekiau, aisku nieko baisaus nenutiko, kadangi vaziauvau 20km/h greiciu, bet svedams kiek juoko buvo tai baisu,juokes vos ne uz pilvu susieme :eek: tai db ir mastau ar ju toks humoras subtilus, o gal regionas kaltas kaip rase vienas pasnekovas :grin: .dar pagalvojus, kad jei kas butu susizeide, gal td isvis butu svedai numire is juoko...man jie tokia gili paslaptis iki siol. :lol:
garbanele25

Standartinė Phase1 » Ket Lap 11, 2010 19:55

Tai, gal,ant paneles turejai lipduka "SMILE" ir kai i griovi nulekei tai jis tau ant kaktos prilipo tai visi ir juokes kai islipai :lol:
O jei rimtai tai manau,vaziavai su LT masina ir jie juokesi kad ant 20km/h nuskridai i griovi. Tada tikrai neetiskai pasielge.Praeita rudeni pries mus su Mustangu nuskrido i griovi,irgi,letai vaziavo,bet man juokas neeme.
Vartotojo avataras
Phase1

Standartinė Andraika » Ket Lap 11, 2010 21:53

nežinau, juokinga ar ne, bet man keistos kaimynų lenktynės, negaliu pasakyt, kaip yra butuose, bet privačių namų rajonėliuose tai jei vienas nusiperka žoliapjovę, tai ir kitam naujos reik. jei vienas kamšo į vazonus palergonijas- jau ir kitas už tvoros lekia pirkt. Nu lyg be pykčio ar pavydo, bet kažkaip įdomiai vistiek gaunasi.
O kas užkliūva- tai paranojiškas aštresnių situacijų vengimas- kai tik kažkada pradėjau dirbt, susidūriau- niekad iškart nesakys, kas yra negerai. kentės, kentės, kol pokšt ir sprogs vieną dieną. Nu tai iškart pasakai kas ne taip ir nėra problemos. Ne specialiai gi kenki.
O humoro jausmas jų kitoks. Ir man jis labai patinka. daug subtilesnis iš tikrųjų, užtenka palygint kad ir serialus ar pokštų laidas- iš lietuviškų visokių ten nosių ir panašiai tik graudulys už dūšios griebia, tuo tarpu kai švedišką Solsidan serialą ne tik peržiūrėjom, bet ir įsirašę sukam vėl ir vėl, net pusė reklamų, kad ir tos pačios ICA yra kur kas geresnės už visas lietuviškas kartu sudėjus. Ir ne dėl biudžeto, tiesiog jie sugeba kažkaip kitu kampu pažiūrėt į viską.
ko verta vien šita socialinė reklama http://www.youtube.com/watch?v=XzYAwAfZHJ4 :mrgreen:
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė bill » Pen Lap 12, 2010 08:41

na jo , Lietuvoje irgi juoktusi kai 20 km/h greiciu i griovi ivaziuoji , as irgi ko gero , nes tai jau tikrai daugiau komiska o ne tragiska situacija :mrgreen:
o siaip cia pastebejau apie tiki kaip garbes kodekso nebuvima , ar kaip tai pavadinus , na pvz cia nelaikoma blogu tonu ka nors apskust , paskambint ir papasakot apie tave kad ir ne tiesa, o tik prielaidom apkaltint, nors tu tam zmogui net nieko blogo nepadarei ir isvis nepazysti. Man dirbant tai jau ne karta atsitike , paskambino diedas karta mano sefui ir papasakojo kad jam pasirode kad as girtas vaziavau , nors manes net nemate , tik jam nepatiko kaip posukyje prasilenkem ,masina darbine specifine , tai visi zino kokios profesijos zmones jomis vazineja. na cia tik vienas pavyzdys .... bet sita savybe zmoniu labai bjauri , sugadina nuotaika visai dienai ...
Vartotojo avataras
bill

Standartinė garbanele25 » Pen Lap 12, 2010 11:40

nu va jau diskusija pajudejo is vietos :dance: man tai labai smagu, kad ir kas noriai pasidalija savo patirtimi.tai va ir vadinama tarpkulturiniais skirtumais, kas mums iauge i krauja to neatsikratysi jokiais budais.taip ir svedai turi savo isskirtini mentaliteta, bendravimo ypatumus. su visais pasnekovais sutinku simtu procentu, nes taip, kasdien tai nutinka, ne tik jums.dar galeciau prideti, kad jie nesupranta pakelto tono ir jei jau kalbetis tai tik ramiai, jei iskilo kokia problema tas labai erzina, kai esi iprates lietuvoje saukti, jei kas ne taip isdeti i suns dienas, dar irgi turejau tokia situacija kai ejau i poliklinika pas gydytoja uzsiregistruot norejau tuo metu buvau lb susikrimtusi,o administrtatore pradejo teirautis, ar man viskas gerai su sirdimi, kad atrodau tokia susijaudinusi :shock: ar dar, kas turi kokios patirties???patarimu, kaip isvengti tarpkulturiniu konfliktu ir ko nedaryti, jei nenori turetp problemu su svedais????rasykit drasiai visi!!!!!!!!!!!!! :techie-typing:
garbanele25

Standartinė garbanele25 » Pen Lap 12, 2010 11:55

sutinku su andraika, kad humoras geras, beziurint tavo siusta reklama prisiminiau praeitu metu slidinejimo varzybas, kd zurnalistas kalbasi su vienu is ten dirbanciu jam paskambina tuo metu telefonu ir jis kalbasi lyg niekur nieko nekreipdamas demesio i zurnalista, panasi situacija, tai db prisiminus juokas tikrai suima :lol: siaip man rusu humoras labai geras taipogi.
garbanele25

Standartinė Andraika » Pen Lap 12, 2010 12:39

jo, rusu humoras neblogas, beda ta, kad jis daznai nusileidzia zemiau bambos (lietuviu- praktiskai visada), o svedai sugeba islaviruot kazkaip subtiliau. kitakart ne is pirmo karto ir dasyla.
Dar man jau visai eme patikt, kad svedai nespaudo ranku tik proga istaike- pasilabini susipazines ir to uztenka. Anksciau atrode keista, dabar- pripratau ir labai normalu. Lietuvoj dar pastebejau, kad ispopuliarejo tarp moteru sveikinantis pakset viena kitai i zandus, kad ir triskart dienoj- nu nezinau, man kazkoks Breznevo anuku palikimas..
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė garbanele25 » Pen Lap 12, 2010 12:58

labai gerbiu kiekvieno zmogaus nuomone ;-) o kaip tau priimtinas seimos modelis svedu???juk moteris vyraujanti asmenybe seimoje, kalbant stereotipiskai, bet tai nenugincijamas faktas, lietuvoje atvirksciai vyro autoritetas didesnis,dabar nemazai svedu imasi sau i zmonas uzsienetes daznai tailandes, bet as galvoju, kad gal svedes per daug grieztos savo vyrams???kaip mastai tu???as kalbu apskritai, ne apie kiekviena atveji atskirai.
garbanele25

Kitas

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių