Pasalpa uz vaika

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

Pasalpa uz vaika

Standartinė ASTA » Pir Vas 11, 2008 19:34

sveiki,mes su dukryte ir vyru atvaziavome i svedija,gal kas zinote kaip susitvarkyti,kad gauti barnbidrag(vaiko pasalpa)cia,neseniai gavome personnumerius.aciu
ASTA

Re: pasalpa uz vaika

Standartinė VAIDASS » Ant Vas 12, 2008 20:45

ASTA rašė:sveiki,mes su dukryte ir vyru atvaziavome i svedija,gal kas zinote kaip susitvarkyti,kad gauti barnbidrag(vaiko pasalpa)cia,neseniai gavome personnumerius.aciu

Jei turite vaika jaunesni nei 16 metu ir jis yra registruotas Svedijoje, turite teise i vaiko pasalpa (barnbidrag). Nuo 16 metu vaiko pasalpa tesiama moketi jei jis vis dar mokosi vidurineje mokykloje.

Jei turite tris ir daugiau vaiku, turite teise i daugiavaikiu seimu pridedamaja pasalpa (flerbarnstilläg). Seima taip pat turi teise i daugiavaikiu pasalpa jei vaikai vyresni nei 16 metu tesia mokslus be pertraukos.
VAIDASS

vaiko pasalpa

Standartinė ASTA » Tre Vas 20, 2008 17:59

jei uzpildai prasyma färsäkringkassoj del pasalpos,jie patys susisieks ar reikia vaziuoti i artimiausia :roll: aciu
ASTA

Re: vaiko pasalpa

Standartinė audreja15 » Ant Lie 15, 2008 20:36

ASTA rašė:jei uzpildai prasyma färsäkringkassoj del pasalpos,jie patys susisieks ar reikia vaziuoti i artimiausia :roll: aciu

Labas o kuriam mieste jūs gyvenat
audreja15

Standartinė Laima » Šeš Lie 19, 2008 19:52

gavus personalinius numerius automatiskai turetumet gauti info is Försäkringskassan. Gali tai uztrukti laiko tik tai, kol visas popierizmas per biurokratija persisuka. O dar atostogauja didele dalis Svedijos :)
Tai jei norit pagreitinti nueikit pasikalbeti i vietine FK kontora.
Gal ir blanka koki reikia uzpildyti.
Musu vaikai Svedijoje gime, tai viskas automatiskai vyksta po registracijos. Tai del blanku negaliu pasakyti.
Laima

Standartinė RassA » Tre Rgs 03, 2008 18:02

Viskas paprasta-gavom su vaiku person numerius, banke atsidariau saskaita, nes pasakiau, kad noresiu gauti vaiko pinigus, ir pats bankas pasirupins, kad as tuos pinigus gauciau.. :D Puiku! :wink:
RassA

Standartinė rasyte » Tre Sau 21, 2009 20:48

Nepasakyciau, kad viskas paprasta :( Issiunciau prasyma del vaiko pinigeliu,bet gavau atsakyma,kad turiu pateikti leidima gyventi arba darbo sutarti. Dabar galvoju kur man eiti,mokausi SFI,nedirbu,vyras taip pat kolkas nedirba,remontuojam namuka,kuri nusipirkom cia. Tai kaip man gauti ta leidima gyventi? galvojau,kad gavom person nr. ir uztenka,pasirodo kad ne.Gal ka galit patarti?
rasyte

Standartinė zyle666 » Tre Sau 21, 2009 22:40

Leidima gyventi isduoda migracine.
zyle666

Standartinė DaMy » Ket Sau 22, 2009 12:43

Šiaip tai jie kažkiek kalbat švediškai ar angliškai, eikit į artimiausią poskyrį, nes jie ten su tais dokumentais tamposi, kol nervai nebelaiko. Mano vyras švedas, vaikas švedas, bet gimė Lietuvoje, tai jie pirmą kartą prašė atvykimo į Švediją bilietų. Vėliau įrodymo, kad mes iš LT pinigų neimam, vėliau liepė man užsiregistruoti, dabar vėl prašo vyro darbo kontrakto ir mano E 105 formos iš LT ligonių kasos. Net nesuprantu, kodėl jiems jos reikia, nes ta forma skirta gauti motinystės pinigams, ligos, mirties atveju, o vaiko pinigus Lietuvoje moka globa rūpyba, tai nieko ten bendro su tuo neturi.

Tai mes jau dabar baisiai perpykę planuojam eiti su valdžia pyktis.

rasyte rašė:Nepasakyciau, kad viskas paprasta :( Issiunciau prasyma del vaiko pinigeliu,bet gavau atsakyma,kad turiu pateikti leidima gyventi arba darbo sutarti. Dabar galvoju kur man eiti,mokausi SFI,nedirbu,vyras taip pat kolkas nedirba,remontuojam namuka,kuri nusipirkom cia. Tai kaip man gauti ta leidima gyventi? galvojau,kad gavom person nr. ir uztenka,pasirodo kad ne.Gal ka galit patarti?
DaMy

Standartinė rasyte » Ket Sau 22, 2009 19:07

Man atrodo, kad tai tiesiog gumos tempimas,kad nereiketu pinigu moketi,gal truks kantrybe ir nebeprasysi tu pinigeliu :? Rytoj bandysiu nueiti i migracija,gal ka suzinosiu,angliskai kalbu gerai,svediskai jau is bedos galiu susikalbeti :) Tik man nervai nelaiko,kai varineja is vienos vietos i kita i normaliai suprasti negali kam visa tai :D Vaikas nuo nuo mokslo metu pradzios lanko mokykla, o pinigu moketi negalim niekaip issireikalauti :( Ir ka dabar toje Migracijoje aiskinti is ko mes gyvename?Vel nepatikes,kad ne vagys ar siaip kokie banditai.Nes kai banke buvau del saskaitos,tai man su savo lietuvisku pasu pasiule eiti tiesiai i policija :D
rasyte

Standartinė lcj » Ket Sau 22, 2009 20:03

Nemanau,kad cia kas nors keisto. Manau ,kad visa tai daroma apsisaugoti nuo "socialturister". Keista ,kad vaikas nuo metu pradzios eina i mokykla, o tevai nepasirupino aplankyti migr.tarnybos. Bet galimybe gauti parama uz praejusius menesius yra. Aisku, mokesciu tai jau daug esate sumokeje sioje salyje :D
lcj

Standartinė Andraika » Ket Sau 22, 2009 22:20

nieko jie čia nuo nieko neapsisaugo, tik muilina. kiti ir po ne vienų metų belekiek dešimčių tūkstančių už vaikus atsiima. kurių čia nė nėra. keista čia man ta jų sistema.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė DaMy » Ket Sau 22, 2009 22:45

Atsiprašau, bet mūsų šeimyna tikrai iš šalies nevagia. Vyras dirba ne vienus metus, aš motinystės pinigus gaunu iš Lietuvos, kur irgi mokesčius mokėjau. Tai negi neturim teisės į tą 1000 kronų, kuriuos jie laisva ranka visokiems juodčkiams išdalina :(

lcj rašė:Nemanau,kad cia kas nors keisto. Manau ,kad visa tai daroma apsisaugoti nuo "socialturister". Keista ,kad vaikas nuo metu pradzios eina i mokykla, o tevai nepasirupino aplankyti migr.tarnybos. Bet galimybe gauti parama uz praejusius menesius yra. Aisku, mokesciu tai jau daug esate sumokeje sioje salyje :D
DaMy

Standartinė lcj » Ket Sau 22, 2009 22:46

Apie kitu atvejus zinau nedaug. Mano vaikai gauna tai kas jiems priklauso cia ir is Lietuvos. Nes mano mokesciai yra nusede ir ten. Neneigsiu,kad tai sutvarkyti buvo paprasta. Lietuvos biurokratai buvo blogiausi. Juos nugaleti padejo "Försäkringskassan".
lcj

Standartinė lcj » Ket Sau 22, 2009 23:14

Mano kaimynai, uzsienieciai,riboto intelekto zmones, vaiko paramos klausima sutvarke pirmiausiai atvyke cia. Na ,bet jei vyras yra salies pilietis ir seima susiduria su tokio tipo problemomis, tai jau tikrai kazkas uz to slypi...Visada zinojau ,kad mes lietuviai esame pranasesni uz juos. :D :D :D
lcj

Kitas

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias