Ar yra Svedijoj nepasiputusiu broliu lietuviu?

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

Ar yra Svedijoj nepasiputusiu broliu lietuviu?

Standartinė kestas0228 » Sek Rgs 26, 2010 12:09

Sveiki visi. Kvieciu bendrauti paprastus ir nepasiputusius lietuvaicius.
Esu Kestas 32 metu.Gyvenu Marsta(Sigtuna).Nesu naujokas sioj salyje,tik nebuvau ilga laika.Dabar jau 3 menesiu ir ruosiuosi but ilgokai.Turiu seima.Pora vaikuciu 8 ir 4 metu.Pastebejau viena musu visu beda.Mes bijom vieni kitu.Kodel taip yra?Nejaugi jums nestinga to bendravimo gimtaja kalba? Man tai labai.Nepasiilgstat normaliu lietuvisku baliuku, ne tokiu kai kiekvienas vaisinasi tik is savo atsinesto butelio :smile: ? Zodziu kvieciu seimas na ir nebutinai tik seimas is arciau ir toliau bendrauti.Ir ne tik lakoniskomis zinutemis forumuose ar internetu.
kestas0228

Re: Ar yra Svedijoj nepasiputusiu broliu lietuviu?

Standartinė Rei » Sek Rgs 26, 2010 18:43

Laba,yra yra..tik manau seniau gyvenantys jau nesijaučia čia vieniši , o neseniai atsikrausčiusiems iš tiesų trūksta bendravimo ;)
Rei

Standartinė Vesyte » Sek Rgs 26, 2010 19:01

Sveiki visi. Kvieciu bendrauti paprastus ir nepasiputusius lietuvaicius.
Esu Kestas 32 metu.Gyvenu Marsta(Sigtuna).Nesu naujokas sioj salyje,tik nebuvau ilga laika.Dabar jau 3 menesiu ir ruosiuosi but ilgokai.Turiu seima.Pora vaikuciu 8 ir 4 metu.Pastebejau viena musu visu beda.Mes bijom vieni kitu.Kodel taip yra?Nejaugi jums nestinga to bendravimo gimtaja kalba? Man tai labai.Nepasiilgstat normaliu lietuvisku baliuku, ne tokiu kai kiekvienas vaisinasi tik is savo atsinesto butelio ? Zodziu kvieciu seimas na ir nebutinai tik seimas is arciau ir toliau bendrauti.Ir ne tik lakoniskomis zinutemis forumuose ar internetu.

su tokiu nusiteikimu ir isankstiniu nusistatymu (zr. temos pavadinima) galiu spresti, kad pats tamsta siek tiek esi pasiputes....kai pats nepasiputes ,ti ir randi nepasiputusiu :whistle:
Vesyte

Standartinė Andraika » Sek Rgs 26, 2010 19:17

tai tas pasipūtimas labai reliatyvi sąvoka, aš irgi kaikam atrodau pasipūtęs, ba man visai neįdomu nei tinkavimo vingrybės, nei autolaužų kainos blokete, o taip jau gaunasi, kad šios dvi temos čia tarp lietuvių kažkodėl dominuoja, tai tenka tiesiog privengt tų tokių kompanijų, nes nu tikrai neįdomu :doh: O su žmonėmis, kurie mato kažkiek toliau savo nosies tai visada pabendraut miela ir malonu :character-willie:
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė vario » Sek Rgs 26, 2010 19:38

Kai tik atvažiavom į Švediją, labai norėjosi draugų. Draugavom su visai kas tik lietuviškai kalba. Dabar jau "atsisijojo" dalis pažinčių, nes tikrai, dažnai nėra apie ką kalbėti. Pasipūtimas čia visai ne prie ko.
vario

Standartinė kestas0228 » Sek Rgs 26, 2010 19:43

Nesu as toli grazu pasiputes ar , liaudiskai sakant, kazkoks pasikeles.Toli grazu.Na mano tema tikrai nera kazkokia su isankstiniu nusiteikimu.Bet vat cia ir jau pamaciau is vos keliu atsiliepimu,kaip jus patys nusistate. Cia jau tie senbuviai gaunasi kaip ir aukstesnis sluoksnis.Tipo mes cia turim su kuo bendraut, o jus naujokai niekam tike, jei cia per forumus bandot ieskot draugu ir t.t. Jeigu izeidziau kazkieno savimeile atleiskit.O manau kad paprasti zmones supras mane.
Visi kiti gyvenkit savo gyvenimus ir nekreipkit demesio i tokias temas.As gi nesibeldziu i jusu namu duris.
kestas0228

Standartinė vario » Sek Rgs 26, 2010 19:47

kestas0228 rašė:Nesu as toli grazu pasiputes ar , liaudiskai sakant, kazkoks pasikeles.Toli grazu.Na mano tema tikrai nera kazkokia su isankstiniu nusiteikimu.Bet vat cia ir jau pamaciau is vos keliu atsiliepimu,kaip jus patys nusistate. Cia jau tie senbuviai gaunasi kaip ir aukstesnis sluoksnis.Tipo mes cia turim su kuo bendraut, o jus naujokai niekam tike, jei cia per forumus bandot ieskot draugu ir t.t. Jeigu izeidziau kazkieno savimeile atleiskit.O manau kad paprasti zmones supras mane.
Visi kiti gyvenkit savo gyvenimus ir nekreipkit demesio i tokias temas.As gi nesibeldziu i jusu namu duris.

Kodėl dabar pyksti? Kas sakė, kad naujokai tai jau negerai? :grin: Ir mes dar naujokai.
Zinai, per keturis metus, penkis didžiulius susitikimus suorganizavom, kur sugužėjo lietuviai iš visų Švedijos pakampių. Buvo smagu. Ir draugų susirandi. O jau kiek visokių mažiukų susitikimukų buvo, tai jau net nesuskaičiuosi.
vario

Standartinė Andraika » Sek Rgs 26, 2010 19:53

yra ir kas po keliolika metų čia gyvena ir kurmiauja savo mikropasaulėly, yra kas tik atvažiavę ir tapę laukiamiausiais svečiais. su pasipūtimu čia nieko bendra. tiesiog skirtumas turbūt tame, kad kai pabūni ilgiau ir pramoksti kalbą- tiesiog nesijauti toks izoliuotas ir neieškai kontaktų.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė siletyv » Sek Rgs 26, 2010 19:54

As sakyciau kaip tik atvirksciai-mes ,senbuviai kaip tik nepasikele.Pasikele atvaziuoja is lietuvos,treninguoti,skustom galvom ir galvoja kad jie viso pasaulio ereliai.Jie cia jauciasi patys protingiausi (kaip sako dauguma ka tik atvaziavusiu -visi svedai durniai,kalba kazkokia pauksciu kalba ir t.t.)
Praeina kiek laiko ,tai arba nusileidzia ant zemes ,arba vaziuoja i Lietuva atgal.
Patikekit manim -kiekviena diena prisiziuriu tokiu "cirku" ,kad gyvendamas Lietuvoje net negalvojau ,kad yra tokiu zmoniu.
O del bendravimo ,tai ne pasiputime reikalas-paprasciausiai dauguma bijo nauju draugysciu ,nes beveik visi jau yra apsvile nagus(ne isimtis ir as).
Pirmus metus taip buvo gaila visu lietuviu -vistik tautieciai.Tai priimdavom nakvynes kas tik paprasydavo .Dabar jau atsikandom tu geradarysciu.Nes jei ir nieko "nepasiskolina " isvaziuodami ,tai aciu pasakyt beveik visi pamirsta.
Dabar liko kelios seimos su kuriom bendraujam ,bet ir jos beveik visos misrios.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė kestas0228 » Sek Rgs 26, 2010 19:58

Kad nera cia ko pykti.As suprantu kad kiekvienam savo.Na gal kiek temos pavadinimas ir nera tikslus,bet jau nieko nepakeisi.Kas nenori atsiliepti tai ir nereik.Nors keletas ar vienas atsiliepes zmogus jau gerai. Seip svedijoj su tam tikrais tarpais esu nuo 2002 metu,taip kad nesu joks naujokas.Na tiesa visa ta laika budavau Skanes regione,tik cia prie sostines visai nesenai. Ir su lietuviu abejingumu ir nenoru bendraut ,ir pavydu del to, kad gal kitam yra geriau, esu susidures ne viena ir ne du kartus. Taip ir gime sita tema.
kestas0228

Standartinė bill » Sek Rgs 26, 2010 20:49

kur ta riba , kur zmogu laikyt gali pasiputusiu ? kai tik cia atsikrausciau , tai bet koks kontaktas, su lietuviu kokiu nors, buvo kaip koks stebuklas nes ju buvo vienas kitas ir dziaugdavomes susitike , dabar ju tiek kad jau nebekreipi demesio lietuviskai kur isgirdes, tuo labiau kad ir interesai zmoniu skirtingi, tai ir draugus dabar atsirenki labiau pagal veida nei tautybe .
kazkada kelte i vokietija uzkalbinau lietuvius , norejau pabendraut ir tiek ,tai ju reakcija buvo, tipo ko cia is musu nori , na po kiek laiko pamate kad mano kompanija kelte svedai , tada pradejo jau plaktis " e, gal gali darbo suveikt " . nuo tada viskas , lietuviskai isgirdes tik pro sali praeinu ir tiek , nors dar tada lietuviu tikrai cia mazai buvo ... tai kad gali cia ir mane pasputusiu vadint , bet man tautietis dar nereiskia brolis :hand:
Vartotojo avataras
bill

Standartinė Andraika » Sek Rgs 26, 2010 20:58

tai va kad dažniausiai patys tautiečiai nuo bendravimo atgrąso (Kęstai, nepriimk asmeniškai, čia skirta ne tau). kokiais 2002 buvau pagatavas išbučiuot kožną, lietuviškai kalbantį, haha, ne į temą, bet atsiminiau įvykį, kaip malmėj kokia tai mergiotė lietuviškai kalbėjo su akcentu, nes tipo per kelis mėnesius pamiršo lietuvišką kalbą, juokinga tik prisiminus iki šiol :mrgreen: be jokios abejonės, yra labai ir labai smagių žmonių čia, bet, kaip jau minėjo bill, šios pažintys dažniausiai užsimezga bendrų interesų rate ir panašiai.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė kestas0228 » Sek Rgs 26, 2010 21:40

Na va kaip teisinga linkme pakrypo sitos diskusijos. Pasipute as ir turejau galvoje kad savanaudziai,pasikele ir t.t. As esu visiskas priesas tu zmoniu kurie jei ir bendraus su tavimi tai del naudos.Jau kitam forume esu minejes kad jei sutiktas tautietis pirma paklaus kiek uzdirbi,kur dirbi ir ar gali idarbint,tai tik bek nuo tokio kaip nuo maro.Ir as pilnai jus suprantu,kurie truputeli pasipiktinot mano uzkabinta tema,gal kazkiek neteisingai suformuluota.As butent ir norejau pakviesti bendrauti seimas ar bent jau "sbrendusius" zmones,kurie neserga didybes manija arba supranta kad treningiukas yra sportine apranga o ne skirta eiti i svecius ir pan ir t.t. As uz nuosirdu bendravima.As uz tai kad pasidziaugtume vieni kitu sekme,o ne juoktumes is kito nelaimes. Todel kas mane palaiko atsilieps ir suprast,kas nesupras,ka gi - nereikia.
kestas0228

Standartinė Phase1 » Pir Rgs 27, 2010 09:55

As mielu noru bendrauciau,bet kiek besutiktum tai dw isgeriam,o jei pasakai,kad negeriantis tai jau mano,kad pasikeles ir nenori bendraut arba,kaip jau kazkas minejo,kad atvaziave tik kelios dienos ar menuo,o aiskina,kad viska zino ir pats sneki nesamones. O kas darbo paklausia tai man ta tema kaip kokia atstumianti,kaip galima kazka rekomenduot kai jo visai nepazisti. Dar tarp lietuviu pastebejau ir sluoksniu susiskaldyma. Kai dirbi paprasta darba ir tie,kurie isikure savo firmas tai jau kitaip i tave ziuri. Kibo,as cia firma turiu,o tu ne, tai nevykelis,ka cia su tavim kalbesi. O jei ir kalba tai per laipteli ausciau. Pats nesu,gal iskalbus kaip enciklopedija,bet del zmoniu tai esu suklydes tik,gal,karta. Visais kitais atvejais jau po pirmu pokalbiu pamatai kas per... :violin:
Vartotojo avataras
Phase1

Standartinė Andraika » Pir Rgs 27, 2010 10:48

tai būna, kad ir prieš pokalbį pamatai, kad gal geriau pratylėt ir praeit pro šoną :doh: o dėl sluoksnių- tai, mano akim žiūrint, 50/50 pasiskirstę- yra ir normalių firmų savininkų, yra ir moliūgų, kaip ir visur. apie tokius geriausia papasakoja ten dirbantys kiti lietuviai.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Kitas

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 2 svečių