Lietuviu kalba musu vaikams

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

Re: Lietuviu kalba musu vaikams

Standartinė Audrius79 » Šeš Rgp 27, 2011 20:07

Kieme kur as uzaugau turejom viena biciuka mes ji vadindavom totorium nes jis juo ir buvo puikiai kalbejo lietuviskai bet jo abu tevai buvo tottoriai .Totoriai gyvena Lietuvoje jau apie 500 metu ir sugebejo issaugot savo kalba ir tautybe .Kiekvieno cia asmeninis reikalas nori jis mokint vaikus Lietuviu kalbos ar ne .

O del tevynes tai mano supratimu ji susideda is daug daliu vienas uzpyks kai kazkas uzvarys ant salies is kurios jis yra kiles, kitas kai kazkas uzvarys ant miesto ia kuriame jis yra uzauges, o trecias kai kazkas uzvarys ant jo seimos (pavyzdziui brolio kuris yra likes Lietuvoje)tipo ka jis ten daro.

Ka daro Lietuvos valdzia su andreliu priesaky nesiimu komentuot nes tiesa pasakius ne ka apie tai nusimanau tiesa pasakius jei visi slepia mokescius arba dirba juodai nekeista kad biudzete trusta pinigu o paziurejus i korupcijos skandalu kieki nekeista kad zmones nori slept mokescius nes nepasitiki ju surinkejais.

Trumpiau tarian viskas labai susije kokie mes tokia ir valdzia
Audrius79

Standartinė bill » Šeš Rgp 27, 2011 20:31

susitikus manau pasiulytu i snuki

ir uz ka tau i snuki ? kad esi apgailetinas ? tu tik gailescio nusipelnai o ne i snuki.... vertybes tavo vergiskos , ir siaip esi vergas su savo mastymu...
Vartotojo avataras
bill

Standartinė Maar » Šeš Rgp 27, 2011 21:07

Peizi kazhka, kad tik peizet apie vergus. Gal pats kieno vergas, tai ir kitus vergais matai? Net pykt ner uzh ka, nesamones...

Lietuvos totoriai, tai seni lietuvos gyventojai. Jie neatvazhiavo priesh 50 metu o LT gime. Ir ju nedaug.
Tai dizhiulis skirtumas. namanau, kad norit, kad atvyktu nauji totoriai ish Totorijos AR :) Koks pusmilijonis? Kas gyvenot SSSR gal pamenat ta publika...
Be to lenkais kurie ten gyvena irgi senokai matau nelabai jais patenkinti :)
Viskas selektyvu, kaip matot.

Viska galima suprast, bet ne kai kuriu agresyvu patriotizma, nu ka pagazdinsit? Na pasiplaus visi i shalis ir tiek, idomu, kaip lenkai jusu ishsigas.
Va ten tai idomi publika, priesh kelias dienas Belgijoje koloneleje lenkai naglai lenkishkai klausineja, kaip jie butu Lenkijoje.
Bus idomu...
Maar

Standartinė Daima » Šeš Rgp 27, 2011 22:56

Zmogau,MAAR,ar tu suvoki is vis apie ka cia diskusija eina?? Kalba eina apie vaikus,kurie jau nuo gimimo(!!!) girdetu savo tevu gimtasias kalbas ir taip jas automatiskai gautu i savo bagaza!!!!O gal tu savajam vietoj tutes paduosi prancuzu ar ispanu zodyna????............
Daima

Standartinė Maar » Šeš Rgp 27, 2011 23:23

Na, cia eina kalba apie mokinima.

Cia neina kalba, kokia kalba mama su vaiku kalba. Manau, kiekviena mama zino geriau ir patarimu jai nereikia. (nei mano nei kitu)
Nezinau, kaip ten sneka misriu seimu vaikai (tegu jie susitaria patys), bet lietuviu seimu vaikai sneka lietuviskai ir mano nebuvo isimtis jei ka.
nemanau, kad apie tai diskusijos net vyksta? Na jei kokia mama jau geriau kalba uzsienio kalba tai tokia irgi neklaus nuomones.

Taciau net lietuviskai mokantys vaikai turi eiti i mokyklas ir mokintis NORMALIAI rasyt, destyti mintis ir t.t.
Va cia kas kita ir tai jau diskutuotina. Moketi kalbet, paskaityt tai viena, o moket taisyklingai rasyt- tai kita.
Antra - sneket daug kalbu jau pakankamai sudetinga ir ne kiekvienam ikandama. Po to maisosi zodziai ir t.t. Todel ir siulau neversti mokintis lietuviskai rasyt, nes tai nebus taip paprasta ir neverta ko gero pastangu.
Maar

Standartinė Andraika » Šeš Rgp 27, 2011 23:32

Antra - sneket daug kalbu jau pakankamai sudetinga ir ne kiekvienam ikandama. Po to maisosi zodziai ir t.t. Todel ir siulau neversti mokintis lietuviskai rasyt, nes tai nebus taip paprasta ir neverta ko gero pastangu.

turbūt neesi su tuo susidūręs. tik protiškai atsilikę vaikai turi dėl daugiakalbystės problemų.
kūdikiai ima šnekėt šiek tiek vėliau, tas tiesa. ir iškart dviem kalbom. o man būtų nuoširdžiai gėda (gal ir bus, stengsiuos, kad nebūtų) jei mano vaikas būtų gramatinis analfabetas.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė Maar » Šeš Rgp 27, 2011 23:46

"tik protiškai atsilikę vaikai turi dėl daugiakalbystės problemų."

Susidures ir dar kaip. Na nesu gabus kalboms, bet lyg ir durnas nebuvau, moksle pasiekimu kai kuriu yra.
2 kalbos dar normaliai, o jau nuo 3-cios tai prasideda reikalai.
Olande musu firmoj dirba, Olandijoje gimnazijose ten mokino savu laiku rimtai bent 5 kalbu privalomai (olandu anglu, vokieciu, ispanu, prancuzu).
Tai kalbejau, sakau kaip nesipainioja, nes man sakysim lenku ir rusu ziauriai painiojasi, vokieciu ir anglu taip pat.
Na sako problema rimta - painiojasi. Suprasti tai tvarkoje, bet kai reikia kalbet rasyt - pravalas.
Sakysim rusu mokejau idealiai vos ne kaip rusas - dabar kalbu kaip koks amerikonas, visi raitosi ish juoko del baisaus akcento, o juk nevaidinu.
Maar

Standartinė Andraika » Sek Rgp 28, 2011 00:10

o man niekas nesipainioja. matyt, kožnam savo duota. tikiuosi, kad ir vaikai tą paveldės.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė Audrius79 » Sek Rgp 28, 2011 00:34

andraika nuli viena dasidek totorius i Lirtuva atvare Vytautas didysis istrauke is palapiniu stepej ir atrideno juos pas mus kad galetu kibinus pardavinet ir ceburekus kas turbut tavo manymu yra lietuviskas maistas apie juos cia minejau jeigu ka
Audrius79

Standartinė Maar » Sek Rgp 28, 2011 00:52

Apie ka jus chia kalbat, kokie cheburekai ir kibinai? Totoriai buvo ishtikimi kariai ir tarnavo kunigaikshchio apsaugoje, o ne cheburekus ir kibinus kepe.
Cheburekai ir kibinai atsirado SSSR laikais, kaip SSSR tautu virtuves patiekalas.
Maar

Standartinė Andraika » Sek Rgp 28, 2011 00:53

Audrius79 rašė:andraika nuli viena dasidek totorius i Lirtuva atvare Vytautas didysis istrauke is palapiniu stepej ir atrideno juos pas mus kad galetu kibinus pardavinet ir ceburekus kas turbut tavo manymu yra lietuviskas maistas apie juos cia minejau jeigu ka

jeigu ką- manęs nedomina kulinariniai klausimai šitoj temoj.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė Maar » Sek Rgp 28, 2011 00:57

Andraika rašė:
Audrius79 rašė:andraika nuli viena dasidek totorius i Lirtuva atvare Vytautas didysis istrauke is palapiniu stepej ir atrideno juos pas mus kad galetu kibinus pardavinet ir ceburekus kas turbut tavo manymu yra lietuviskas maistas apie juos cia minejau jeigu ka

jeigu ką- manęs nedomina kulinariniai klausimai šitoj temoj.

O diskusija i edesi pakrypo nuo plovo:
"Beje, išmokau daryt autentišką uzbekišką plovą- žmona sako, kad tai skaniausia, ką esu pagaminęs, o ir man pačiam labai skanu"
Maar

Standartinė Andraika » Sek Rgp 28, 2011 00:59

...kas parėjo nuo tamstos uzbekų, kurie turėtų vengt tapatybės. Bet taip, kritiką priimu, ne į temą čia.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė vario » Sek Rgp 28, 2011 09:08

Andraika rašė:turbūt neesi su tuo susidūręs. tik protiškai atsilikę vaikai turi dėl daugiakalbystės problemų.
kūdikiai ima šnekėt šiek tiek vėliau, tas tiesa. ir iškart dviem kalbom. o man būtų nuoširdžiai gėda (gal ir bus, stengsiuos, kad nebūtų) jei mano vaikas būtų gramatinis analfabetas.

Neperlenk lazdos, Andraika. Net nejuokinga jau.
vario

Standartinė Andraika » Sek Rgp 28, 2011 09:24

seniai nejuokinga.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

AnkstesnisKitas

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: MSN [Bot] ir 1 svečias