Lietuviu kalba musu vaikams

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

Re: Lietuviu kalba musu vaikams

Standartinė bill » Tre Spa 27, 2010 08:35

na jo , mum ir sake is pradziu kad pamokos bus , bet iki siol nei vienos dar nebuvo
Vartotojo avataras
bill

Standartinė getaute » Pir Rgp 22, 2011 18:16

sveiki!

duomenis apie vaiku gimtaja kalba turi savivaldybe. ir jie zino, kiek vaiku turi butent jusu rajonas. bet problema yra ta, kad tu vaiku yra neimanoma apjungti, nes savivaldybe neturi teises isduot butent tu seimu adresu. o kaip kitaip zinot, kur tie lietuviai gyvena?:... be to ir ne visi pageidauja gimtosios kalbos mokymo (butina uzpildyti specialia blankete). o gaila, nes baigiant 9kl. prideda papildomai balu (stojant i gimnazija), be to lietuviu k. egzamino 9 kl. nera.
nuo siu metu informacijos surinkimas apie gimtaja kalba ir atsakomybe yra uzdeta ant kiekvienos m-klos peciu.
bet kai reikia surasti tuos visus vaikus is visu mokyklu- yra tikrai didelis darbas. taigi

Mes 7 metai gyvename su seima pietinej Svedijoj netoli Lundo. ieskome séimu, gyvenanciu Lunds kommun ir turinciu mokyklinio amziaus vaiku. jei ka pazistat, duokit zinot. labai aciu! linkejimai, laima[/b]
getaute

Standartinė Matas » Ant Rgp 23, 2011 21:25

Kam ta LT kalba reikalinga, jeigu planuojat toliau gyventi toj Švedijoj ? Švedijoj gyveni - švediškai ir kalbi nu ir dar anglų . :D O LT tikrai nereikalinga, kiek moki tiek ir gana, nemoki tai ir nereikia, ypač vaikams, kurie čia augs ir gyvens . :]
Make the most of our lives and enjoy the moment. YOLO.
Matas

Standartinė siletyv » Tre Rgp 24, 2011 11:12

Na po sito tavo posto suabejojau tavo protiniais sugebejimais.Arba tu dar su pampersais vaikstai ,arba galvoj tikrai kazkas negerai.
Zinau ne viena taip mastanti-ateina ir kalba lietuviskai su baisiu akcentu.ir sako - as jau metai Svedijoj ir lietuviu kalba baigiu uzmirst.
Amerikoj trecia karta emigrantu kalba lietuviskai ir to nesigedija.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė Maar » Tre Rgp 24, 2011 12:36

Na - pritariu Matui. Lietuva save visishkai diskreditavo ir kalbos moketi tikrai daugiau nebutina. Kazhkada ir ash piktinausi taip galvojanchiais (kokiais 1975 metais) bet dabar manau, kad neverta kabintis i beviltishkus dalykus.
Atvazhiuoja zhmones i kitas valstybes ir mokinasi lietuviu, zhiuri Lietuvos TV. Juokinga... Tegu tada sedi LT ir dzhiaugiasi "lietuvishka aplinka" Juk nebe okupacija, tauta ishsirinko valdzhia kokia sugeba ir gyvena kaip sugeba. Kam patinka gyvena, kam nepatinka - bega (nera ko tada graibytis atgalios ir vaidinti lietuvius), gal su laiku kas nores apsigyvent ir mokintis lietuviu?
Viskas priklauso nuo tautos sugebejimu.
Jei shvedai butu nusigere, nusigyvene, gatveje tik ir lauktum agresijos - tai niekas tos shvedu kalbos ir nesimokintu, ir niekas nenoretu ten gyventi. Paprasta kaip 2x2.

Na, kai po metu kalba lietuvishkai su akcentu tai aishku prikolas, bet nieko baisaus.
Maar

Standartinė siletyv » Tre Rgp 24, 2011 13:07

O tai mes ir nevaidinam lietuviu.MES ESAM LIETUVIAI.Nesvarbu kokioj saly gyvenam ir kokios spalvos musu pasai.Na o jei tau taip patinka vaidint vokieti-laisvas pasirinkimas.Bet vokieciu tu NIEKADA nebusi,tik AUSLANDERIS.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė Maar » Tre Rgp 24, 2011 13:21

Va va "AUSLANDERIS".
Tai ir yra musu tautybe, patinka nepatinka - teks priprasti. O ar tai butinybe, ar pasirinkimas - niekam labai ir neidomu.

Taigi, jei esam auslanderiai, tai nereikia vaidint nei lietuviu, nei turku, nei pakistanichiu. Nes po to papiktinat vietinius, o jie gali suzhveret.
Maar

Standartinė siletyv » Tre Rgp 24, 2011 14:12

Nezinau kaip tu elgiesi su vietiniais,jei bijai ,kad jie nesuzveretu.Mums tas negresia-mes labai gerai integravomes i visuomene ir niekas niekada man nepasake nieko izeidziancio,kad as uzsienietis.Net ,sakyciau,su pagarba ziuri mus.
siletyv

Standartinė bill » Tre Rgp 24, 2011 18:50

maar , gaila man taves , nes tavo pasisvaisciojimai kaip kokio vergo , by tik nesupykint simininku ... na pas mus cia kiek kitaip , niekas cia musu nevercia but antrarusiais. ir tik degradui gali kilt klausimu kam lietuviu vaikam lietuviu kalba reikalinga ....
Vartotojo avataras
bill

Standartinė siletyv » Tre Rgp 24, 2011 19:00

Kiekvienas sprendzia apie kitus pagal savo supuvimo laipsni.
Keletas yra forumo dalyviu,kuriu psichine sveikata as stipriai abejoju.
siletyv

Standartinė Maar » Tre Rgp 24, 2011 19:49

Na ir koks skirtumas kuo tu abejojat ar neabejojat? Kas del forumo, tai nemazha dali sudaro nuomones reishkimai apie kitu psichika. negi nenusibodo daktaraut?

Yra toks rusu pasakymas, kad Marusia ishvazhiavo ish kaimo, bet kaimas ish Marusios neishvazhiavo.
Taip ir su jusu ishvazhiavimu. Ishvazhiavot i Shvedija, o mentalitetas liko koks liko, kitur matot tik degradus durnius, siulot gydytis siulot eiti ir t.t.,nors asmenishkai atrodo niekas neturetu diskutuot apie kitus. nepatinka nuomone - butinai padurnint. Tai pasigailetina. Pasimokinkit ish shvedu biski mastymo, ne vakar atvykot.
Buvo kalbama apie valstybes, ju kalbos mokinimosi nauda ar nenauda. Nebutina savo nuomones kishti per kitu durninimus, negi tiek nedaeina?

Tipishki patriotai, baisu realybeje parodyti, kad lietuviu kalba moki. Nes gali but problemu. Ne mano atrastas desnis.

na jus manot, kad verta mokintis, ash ir panashus, kad neverta.
Mano argumentas, kad Lietuva per daug atsilikus ir neturtinga, kad verta gaishti laika tokiai kalbai.
Jei morale ir dvasines vertybes panagrinet, tai ju Lietuvoje liko dar mazhiau nei pinigu.

Jusu argumentai, kad kiti, kurie nesutinka yra durni...
Na - tvarkoje, logikos tame nematau, bet galvot turite teise..
Tik atsibodo, tas pats argumentas
Maar

Standartinė siletyv » Tre Rgp 24, 2011 19:53

Cia ne argumentas-cia diagnoze.
siletyv

Standartinė Faustukas » Tre Rgp 24, 2011 21:59

As sutinku ka Maar sako.. . Visiskai sutinku. Eile metu nebuvau lietuvoje..ir jei ne tevai,tai ir neziureciau ton pusen.Tad..,hmm.kam mano sunui,kuris taippat ilgai nebuvo ten ir neturi nieko pazistamo ,testi ta kalba.?As cia gyvensiu iki pabaigos ,jis gyvens kitur . Ka duos ta kalba? Kur ja naudoti? O juk cia pasilikti nori daug maz..visi atvaziuojantys .Pradzioje nelabai,bet jei sekmingai integruosis .,tai nemanau,kad isvaziuos.Geriau anglu ,ispanu,rusu mokintusi. Siletyv ir kiti karstakosiai galetu nesikeikti cia diplomatiskai ..o bandytu argumentuota ..normalia diskusija vesti.. Neisizeiskit..,tiek kad kitu forumu pasiskaicius,tikrai lietuviskasis nublanksta savo grazbylystemis.
Faustukas

Standartinė bill » Tre Rgp 24, 2011 22:34

na ir kaip patys su vaikais kalbesit ? svediskai ? angliskai ? o su seneliais isvis anukai gestu kalba komunikuosis? ar isvis seneliai jiem nereikalingi ? o patys kas tokie bus ? svedai ? nebus jie svedukais niekada , tik kaip rusai sako "nie ryba, nie miaso"... visiskai nevilioja perspektyva kad mano vaikai atvyke i mano teviske jaustusi svetimsaliais ... na nebent jus ten gal naslaiciai kokie ir neturit nieko ka lankyt ...
Vartotojo avataras
bill

Standartinė siletyv » Ket Rgp 25, 2011 06:47

As visai ne karstakosis ir ,jie pastebejot,forume,kaip ior gyvenime,visai nesikeikiu.
Bet kada matau,kad rimti argumentai nepadeda ,tai lieka tik nustatyt diagnoze.
Kadangi 90% forumo dalyviu tinku i tevus,o kokiai 30% i diedukus-gal turiu as truputi gyvenimiskos patirties ir galiu reikst savo nuomone.
Tuo labiau kad ji sutampa su daugumos.
siletyv

AnkstesnisKitas

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias