Lietuviu kalba musu vaikams

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

Lietuviu kalba musu vaikams

Standartinė Pavasarine » Ant Rgp 17, 2010 13:42

Noreciau paraginti diskusijai ir pasiteirauti kitu patyrimo apie lietuviu kalbos mokymo galimybes Svedijoje. Bendra nuostata yra stai tokia:
"Barn och ungdomar som har ett annat dagligt umgängesspråk än svenska i sin hemmiljö i Sverige kan få modersmålsstöd i förskolan eller modersmålsundervisning i grundskolan och särskolan."
Villkoren är
•att eleven måste ha grundläggande kunskaper i språket
•att eleven dagligen talar sitt modersmål i hemmet
•att det finns en lämplig lärare
•att det finns minst 5 elever i kommunen som vill ha undervisning i samma språk"
Pirmas dvi salygas ivykdyti nesunku.Taciau kaip yra su sekanciom?
Kvieciu organizuotis gyvenancius Jönköping zemeje ir norincius suteikti vaikams galimybe mokytis lietuviu kalbos.
As gyvenu jau penkeri metai ir kiekvieni metai pateikiu pareiskima del lietuviu k mokymo. Atsakyma gaunu neigiama. Priezastis, kuri pateikiama man, yra per menkas, norinciu mokytis, skaicius.
Pavasarine

Re: Lietuviu kalba musu vaikams

Standartinė Astute » Sek Spa 10, 2010 11:22

Labas,
Na del kalbos vaikams ir as labai noreciau,bet man atrodo cia komunos atsakingos ir vat kiek komunoj randa vaikuciu norinciu tie suskaiciuoja.Me sgyvenam jonköping län,gislaved komuna.Pareiskima padavem laukiam atsakymo.Girdejau,kad buna dar taip vaiku surenka pakankamai,bet lesu tam neturi...
Astute

Standartinė Pavasarine » Pir Spa 11, 2010 10:26

Malonu,kad atsiliepei!
Beda ta ,kad su matematika yra nekas. As visai neseniai kalbejau su lietuve kuri turi tris sunus ir gyvena JKp kommunoj ir mano dar du. Jau 5. Maniskis tik kandidatas dar, nes 6 metu. Bet ir tai jie zino ir gali planuoti, kuo jie grindzia registracija ir tu mazameciu. Taigi, as paskambinau ir,zinodama siuos duomenis emiau ju klausineti apie statistika ir ka jie zino ir kokie ju planai. Ir ka-paaiskejo,kad tarnyba eina, kareiviui miegant, ):
Jie zino mano 2, o jos triju- ne velnio, va tau ir statistika. Procedura aiski, 5 vaikai bus jie skelbs mokytojo paieska, bet daro jie irgi labai gudriai, pvz 2011/12 mm jie , mokytojo paieska skelbs tik 2010 geguze. I mano pastaba,kad zmogaus paieskos ir idarbinimas uztrunka, jie nereaguoja, tokia policy, suprask. Jokio plano jie musu 5 busimu mokiniu atzvilgiu, neturi. Po pokalbio su manimu, bus priversti tureti !
As supratau ir tai butu mano patarimas jums, jei yra 5 vaikai, bukit patys aktyvus, skambinkit i rektorata, turetu buti telefonai komunos webe ir klauskit ka jie zino, po to apibendrinkit ka jus zinot ir siulykit pagalba kaip startegini plana, tai padeda. Nes as, kai jiems pasiuliau padeti surasti mokytoja tai dekojo ir uztikrino,kad suradimas mokytojo tai jau nieku darbas, simtai lietuviu k mokytoju uz vartu laukia..... Komunos biurokratus reikia mandagiai pastimuliuoti dirbti savo darba. Toks mano patyrimas. Taciau tiketina, kad dirbanciu poziuris i savo darba yra visai kitoks Gislavedo komunoje. Linkejimas
Pavasarine

Standartinė Astute » Sek Spa 24, 2010 16:42

Labas,
Man atrodo,kad cia jie dirba taip paciai kaip ir pas jus.Nes atsakymo dar nesulaukiau.Reikes skambinti ir klausti...
Pranesk kaip jums ten sekasi,gal gavote mokytoja?Butu geras pavyzdys mums.Lengviau reikalauti,kai gali palyginti.
Idomu kur butu galima suzinoti kiek lietuviuku gyvena musu komunoj?
Astute

Standartinė Phase1 » Sek Spa 24, 2010 22:06

Kad gaut tokias pamokas nepakanka vien >5 mokiniu, reikia ir mokytojos. Tada tik komuna apsiima apmokejima,patalpas. Kitokms kalboms kaip:suomiu,rumunu(cigonu :grin: ),zydu,meänkieli(cia suomiu kita kalba),chib(kazkas tarp Hindi ir pakistanieciu) tai sioms kalboms uztenka ir <5 mokiniu.
Vartotojo avataras
Phase1

Standartinė Pavasarine » Sek Spa 24, 2010 23:05

Man tai dabar belieka laukti. Skambinsiu vel pavasari,kad dar karta priminti, jog jiems jau butinai reikia ieskoti mokytojo. O kadangi buvo pasakyta, kad mokytou burys uz vartu laukia,tai neturetu buti didele problema. Nors man tai labai neitiketin akip per kelis men galima rasti mokytoja. Pranesiu butinai. Mano tipsas yra ,kad dar reiktu viska dokumentuoti, as pokalbio neirasiau , o reikejo. Kita karta gal parsasyisu laiskeli, tai bus dokumentas.
Kiek yra lietuviu ,padavusiu pareiskima mokytis kalbos, turetu pasakyti pati rektore, nu gal netures galvoj skiaciaus, bet gi visi mes zmones, ji gali suziureti ir veliau pranesti. Jau ir tai juos paskatintu pasukti galva.
Linkejimas
Pavasarine

Standartinė Pavasarine » Sek Spa 24, 2010 23:06

Atasakymas pilieciui is Karlskronos: mokytoja suranda komuna, man patvirtino,kad burys laukia uz vartu, kuomet as pati pasisiuliau padeti surasti pedagoga.
linkejimas
Pavasarine

Standartinė Phase1 » Sek Spa 24, 2010 23:43

Ar kazkam is Karlskronos,ar man atsakymas buvo? Tai taip,suranda mokytoja komuna,kaip ir moksleivius,irgi,komuna suranda ir iraso i gimtosios kalbos pamokas. Bet jei nera mokytojos tai ir esant moksleiviams nebus pamoku. Nemanau,kad versdamiesi per galva ieskos mokytojos.
Vartotojo avataras
Phase1

Standartinė Astute » Pir Spa 25, 2010 08:38

Na del mokiniu skaiciaus kiek uztenka grupeje,kiekviena komuna turi skirtingai nusprendus. Kiek girdejau jei turtinga komuna uztenka ir vieno vaiko.
Rektore zinos kiek vaiku padave pareiskimu.O kie dar yra vaiku kurie nepadave,nes tevai nemoka kalbos,nezino teisiu ir nedrista reikalauti?
Tai vat man ir idomu kur butu galima suzinoti kiek yra isviso lietuviu vaiku konkreciai kiekvienoj komunoj?
Astute

Standartinė siletyv » Pir Spa 25, 2010 19:02

O tai kas nepadave pareiskimu ,tai is kur gali zinot?Cia niekas neskirsto zmoniu pagal tautybe ir neveda tokios statistikos.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė bill » Pir Spa 25, 2010 20:55

siletyv rašė:O tai kas nepadave pareiskimu ,tai is kur gali zinot?Cia niekas neskirsto zmoniu pagal tautybe ir neveda tokios statistikos.

tikrai veda , bent jau is kur atvyksta tai tikrai, Migrationsverket turi tokia statistika , tai ir skateverket tures , nes anketas pildant rasai is kur atvykai , kur gimes ir tt
Vartotojo avataras
bill

Standartinė siletyv » Pir Spa 25, 2010 21:04

Tai taip-Skateverketas ir migrationverketas tai zino apie mus daugiau ,negu mes patys apie save zinom.Bet tikrai nemanau ,kad LÄRCENTRUM ieskotu per visas instancijas apie vaiku tautybe ir kilmes sali ir rinktu kazkokius statistinius duomenis.Na cia mano nuomone-gal as ir klystu.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė bill » Ant Spa 26, 2010 08:49

siletyv rašė:Tai taip-Skateverketas ir migrationverketas tai zino apie mus daugiau ,negu mes patys apie save zinom.Bet tikrai nemanau ,kad LÄRCENTRUM ieskotu per visas instancijas apie vaiku tautybe ir kilmes sali ir rinktu kazkokius statistinius duomenis.Na cia mano nuomone-gal as ir klystu.

nezinau kas tas Lärcentrum , bet tai mokyklose mokytojai zino kokia vaiko yra gimtoji kalba , matyt zino ir kiek vaiku ja turi tenai ... nes mes vedem mergaite siemet i paruosiamaja kalbos grupe , mokytoja mum ispasakojo kiek vaiku per 3 metus buvo is Lietuvos . galbut jie statistikos tokios ir neveda , bet bylose tikkrai tai yra
Vartotojo avataras
bill

Standartinė Phase1 » Ant Spa 26, 2010 17:03

Taigi,dar darzelyje pildant paraiska priimt yra punktas kur reikia nurodyt gimtaja vaiko kalba,kitas punktas dar kokia kalba yra kalbama seimoje ir pan. Tai kai tik pradeda lietuvaiciai teveliai ieskot auklejimo istaigos savo atzalai tai is karto apie juos ir ju atzala yra suzinoma.Bus ir pasiulyta apie gimtosios kalbos pamokas,net jei ir teveliai apie tai nezino.Bet pasiulymas ir jo ivykdymas yra skirtinga.
Vartotojo avataras
Phase1

Standartinė Astute » Ant Spa 26, 2010 17:59

Tai vat ,kad mums nieko niekas nesiule ir teko paciai eiti ir prasyti tu pamoku.Nes galvojau,kad seimoje butinai abu tevai buti lietuviai.O pasirodo uztenka,kad vieno lietuvio motinos ar tevo.Tai vat ir galvoju kiek dar tokiu kaip as nezinanciu ?
Astute

Kitas

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių