Alyginimai Švedijoje

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

Re: Alyginimai Švedijoje

Standartinė siletyv » Tre Kov 28, 2012 19:33

Tai santechnikas gauna apie 300 "ant" popieriaus-firma ima apie 560+MOMS
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė AntanasV » Tre Kov 28, 2012 19:51

Aš dirbu armuotoju, firmoje 35 žmonės. Žinoma jei, turėčiau diplomą tai alga būtų didesnė. Įdomiausia tai kad, kai aš pasisakiau kad neturiu diplomo tai sako, tau nereikia nes, mes matom kad tu moki ir sugebi dirbti.
AntanasV

Standartinė Faustukas » Tre Kov 28, 2012 20:04

Na...,,nu joooo tikiu..,cia ziuriu kaip ir kitose salyse - pirmoje vietoje santechnikai,po to elektrikai,o trecia vieta .(beje stabiliai) -plyteliu klojejai . :grin: :grin:
Amerika ,Kanada,Airija turejau omenyje.
Tiesa ..man del sertifikatu,kad galiu su hidroizoliacija dirbti, tai firma pati apmokejo,ejau i du kursus,dar trecias liko.Tipo ten aiskino kas yra kas,bet svedu kalba.Reikejo dar ir i trisdesimt klausimu atsakyti ,atseit egzamenas.Bosai sake ,kad islaikiau.Nors tikiu,kad tik i puse i ju atsakiau..,nes ten skaiciukai buvo..,atstumai visokie ,ir kampu isgavimo matmenys..,tai tik skaicius matydamas bandziau suprasti apie atsakymus..tad..,bet taip ar taip..du kursus praejau.., :grin: :grin:
Antanai..tu pasiteirauk pas save kompanijoje apie apmokama laisvalaiki..pvz.: i sporto sale kokia..i baseina jie gal apmokes ..,nes dazniausiai tokios dideles kompanijos ta daro. Pas mane 3,500 tukstancio ,tai apmoka firma ir dar jei pas gydytoja eini apmoka pirma vizita atrodo,nepamenu as dabar ..neteko dar susidurt rimciau. Aaaaaa,tiesa ..buvau i pirsciuka isipjoves namie su nayju peiliu..,tai ryte nuejas darban parodziau svedam,kad va cia taip man atsitiko..,kad peili bandziau tipo..,visai net nemaniau skustis...,o jie visi tiesiog ant ranku mane namo susiruose nesti..,nes pirsciuka isipjoviau.Lietuvoje tai net nesakytum niekam..teipu paklijuotum ir toliau i rekordus..,o cia biuletenis apmokamas .Tai kazkaip atsedejau savaite,nei penki ,nei desimt..kazkaip nebuvau tam pasiruoses ..,visai nemaniau kasylinti..hmmm.
Smulkus nuotykis,bet malonus.
Faustukas

Standartinė Faustukas » Tre Kov 28, 2012 20:18

Antanai..nu tiesiog pritrenkti mane ,pats juokiosi,nezinau kas implantai,nezinau ir kas armuotojas yra..,ar cia visai jau man sunkus grizimas i realybe toks atsitiko. :grin:
Armuotojas ,kas cia per profesija..armatura- betonas ,tipo?
Faustukas

Standartinė siletyv » Tre Kov 28, 2012 20:18

Katyte naga nusilaus-irgi laisva diena gausi,pas veterinoriu reikia!
Cia Svedija.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė Faustukas » Tre Kov 28, 2012 20:26

:lol: as sakau,Vytai...du metai svedijoje,ir vis dar nauju bajeriuku cia isgirstu.Kaip tik diena ,tai naujiena.Sita posaki svedams jau ikaliau i galvas.Tai jie daznai dabar patys man ka nors papasakoja su pasididziavimu,kokia pas jos sistema tobula.Hmmm,nors ,gal ne visi svedai ..yra ir tokiu kurie nepatenkinti savo karalyste.Tai tada pagalvoju,kad jie patys dar nezino,nesupranta.. ka jie turi ir kaip jie gerai gyvena. :grin:
Faustukas

Standartinė AntanasV » Tre Kov 28, 2012 20:37

Taip, armuotojas riša armatūrą. Čia ne taip kaip Lietuvoj kad gali būti visų galų meistras. Čia netgi yra armuotojo specialybė kuria mokina gimnazijoje. Kai aš sakiau kad galiu ir tą ir tą daryti tai paklausė, ar aš koki vieną darbą moku daryti ar ne. Teko pasirinkti armuotojo darbą.
AntanasV

Standartinė siletyv » Tre Kov 28, 2012 21:05

As 9 metai ir vis dar kas nors nustebina
siletyv

Standartinė Faustukas » Tre Kov 28, 2012 21:12

Manes irgi klause ar dar ka moku,taciau as jau zinojau,kad jiems nepatinka,kai esi visu galu meistrelis,ir kad nereikia plestis per pecius su krutine,geriau paprasciau,bet bus pats tas.Ir dar net geriau,nes pvz.: sius kita spakliuot pries izoliacija dedant,o pati i jau paruosta kambari ..ir jokiu problemu..visi gauna uz tai ka daro.Aplamai cia kaip isigilini,tai yra cia pas juos konkreti sistema,bet aisku konkrecioje kompanijoje,na turiu omenyje..- rimtoje kompanijoje,ir jei truputi is tu remu islysi,ar bandysi lysti,tai per nagus gausi.Sakau,cia tikrai nera koks bajeris,taciau lietuviska mastyma,kas liecia statybose,tai reikia visiskai palikti lietuvoje.Nors as nezinau is tikro koks ten lietuvoje tas mastymas dabar,nes jau sesiolika metu nebuvau tenai ilgiau nei pora savaiciu,bet kai teko susidurti su lietuviais cia ,tai niekas nepasistumeje i progresyvine puse..daugiau - maziau tas pats kaip ir pries tuos sesiolika metu.Kartais manau,kad man ir pasiseke butent tai,kad niekada ir nebuvau susidures su lietuvisku statybu ypatumais. :grin:
Faustukas

Standartinė pesas80 » Tre Kov 28, 2012 21:36

Geriau ten ir nesigilint i lietuviskus statybu ipatumus.Ypac kas liecia dusus ir hidroizoliacija.As kai pamaciau kokius trapus ten deda tai taip ir nesupratau ar ten nuo kriakles nuimtas ar seip kokia izdivalke o groteles ant trapo tai izvis defecitas kaip sovietiniais laikais :grin:
pesas80

Standartinė lcj » Tre Kov 28, 2012 21:47

275,300 ar 500+moms cia gi normalios kainos Svedijoje. Zinant is ko jos sudarytos, tie skaiciai nestebina. Stai mokesciai ir salies ekonomika man vis dar maloni misle...
Gera tema pradejot, su skaiciais ir t.t. Daug informacijos naujai atvykusiems ir tiems kurie mano , kad tik islipus is kelto pradeda pinigais ir pasalpomis lyti.
lcj

Standartinė AntanasV » Tre Kov 28, 2012 22:09

Man atrodo kad, čia būtent ir yra tikrasis socializmas. Nes perskaičius socializmo apibrėžimą viskas rodo kad, būtent tai ir yra :grin:
P.S nepolitizuoju ir nepriklausau jokiai partijai. Šiaip įdomu panagrinėti iš kur visa ta gerovė atsirado. Gi mes lietuviai atrodo irgi netinginiai esam :?:
AntanasV

Standartinė pagan » Pen Bal 06, 2012 14:56

valdzia vagia maziau - is ten ir gerove... daznai net nereikia tureti daug pinigu kad sutvarkyt normaliau seniuniju,savivaldybiu ar kazkokiu valstybiniu istaigu darba,taciau Lietuvoje niekam to nereikia... suvaryti visus i eiles,imti kysius ir bausti kuo nors nepatenkintus - tikrasis Lietuvos valdininko kredo!!
pagan

Standartinė iarturas » Ant Geg 08, 2012 18:20

Sveiki, esu naujokas bandantis po truputi dirbti Švedijoje:)
Peržiūrėjau visa forumą, bet taip ir neradau manes dominančio atsakymo.
Klausimo tema ta pati. "Atlyginimai Švedijojes"...Mokesčiai...
Tarkim žmogus dirbdamas Švedijos kompanijoje po mokesčių uždirba 100SEK per 1h (100 kad lengviau skaičiuoti)
Kokius darbdavys sumoka mokesčius? Mane domina visos darbdavio išlaidos.
Ir kita situacija:
Jai darbdavys samdo žmogų iš kitos šalies pvz.LT:),... atlyginimas tas pats 100SEK/1h. Tik sąskaitą Švedui už darbus išrašoma LIetuvoje, ...iš Lietuviškos įmonės.
Kokius dabar švedas mokės mokesčius.

Labai lauksiu atsakymo, ir busiu dėkingas už visa informacija.

Linkėjimai visiems forumiečiams ir forumietėms:)
iarturas

Standartinė siletyv » Ant Geg 08, 2012 19:13

Darbdavys sumoka TIK darbdavio mokesti 31,42% nuo tavo atlyginimo pries mokescius.Visus kitus mokescius moka pats dirbantis.Tie mokesciai sudaro priklausomai nuo komunos 31-36% .
Tai pav.jei "ant popieriaus gauni 150 tai darbdavio mokestis bus apie 46 kr.Ir apie 50 kronu bus socialiniai mokesciai.Reiskia darbaviui tavo valanda kainuos apie 200 kronu.Cia be papildomu mokesciu (kurie taves,kaip darbuotojo neliecia).Darbdavys dar moka draudima del nelaimingu atsitikimu,del nekokybiskai atlikto darbo ir t.t.Plius transporto islaidos,telefonai,irankiai ir t.t.
Tai galu gale darbdaviui tavo valanda(kad tu gautum 100 i rankas )gali kainuot ir 300 ir 400 kronu.
Jei israso faktura lietuviskai imonei-svedas nemoka jokiu mokesiu -jis perka paslauga is uzsienio.O lietuvoje kaip norit ir kiek norit mokekit tu mokesciu.
siletyv

AnkstesnisKitas

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias