Alyginimai Švedijoje

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

Re: Alyginimai Švedijoje

Standartinė Audrone » Pen Lie 02, 2010 18:19

O syletiv kaip tik ieskojau tos temos kur zodynus parduodi, bet neradau, klausyk taip jie ten isgirti buvo gal ir man viena pasefuot galetum?
Audrone

Standartinė siletyv » Pen Lie 02, 2010 18:37

Tai net googlej ivedus svedu-lietuviu ,mane galima rasti .Parduodu pastoviai,gali pirkt,jei nori galiu issiust.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė Gabriele » Šeš Lie 03, 2010 11:28

sveiki visi, gal galima butu konkreciau parasyti del zodynu svedu-lietuviu kalba:)? kur ieskot? kaip uzsisakyti i namus? Gyvenu Stockholme-Solna:)
Aciu:)
Gabriele

Standartinė Audrone » Pir Lie 05, 2010 21:48

Siletyv neiseina niekaip man tau asm. zinutes parasyt tai noreciau zodyno kaina suzinot ir tavo e - mail.
Audrone

Standartinė naujoke » Ket Spa 20, 2011 11:30

Na galbūt į tą temą pataikysiu, o jei ne, galbūt nukreipsit kitur. Jau trečią kartą skambina įdarbinimo tarpininkas ir siūlo darbą Švedijoj mano vyrui, jei gerai supratau Sony Ericcson kompanijoj. Vis neduoda ramybės, vis kviečia atvažiuot, o atlyginimas siūlomas 36500SEK į mėmesį, neatsakičius mokesčių. Faktas tas, kad kol aš ten gaučiau darbą, kogero ne metai ir ne du praeitų, plius atsivežtume šuniuką su savim, kurio išlaikymas jau žinau kad oooj kaip nepigiai kainuoja. Taigi esminis klausimas, ar už tokį atlyginimą per mėnesį įmanoma pragyventi dviems žmonėms + šuniukas?..ir turint tokį atlyginimą, ar daug galima būtų sau leisti, nes Lietuvoj gyvenam tikrai gerai, tik tiek, kad čia padėtis vis blogėja, mokesčius papildomus vis krauna, tai pradedame žvalgytis kur būtų saugiau ir geriau (stabiliau, sakykim taip). Ir kadangi ten taip jau primygtinai tą darbą siūlo ir ramybėj nepalieka, bandom apsvarstyti tokį variantą, todėl bet kokie pasisakymai ir pasvarstymai tikrai padėtų, nes kol kas nežinom ką atsakyti tam įdarbinimo agentui (ar kaip jį pavadinti...).
naujoke

Standartinė siletyv » Ket Spa 20, 2011 11:47

Na cia atlyginima zada is fantastikos pasaulio.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė naujoke » Ket Spa 20, 2011 11:52

Na iš fantastikos ar ne, bet tokį siūlo...su oficialiais kontraktais ir pan. Vis tik žinoma kompanija ir darbas ne juodadarbio siūlomas. (plius, jei siūlytų mažiau, nieko net nesvarstytume ir iš karto būtume atsisakę, nes važiuoti į Švediją ir dirbti už tiek pat, kiek gauni Lietuvoj paprasčiausiai būtų nelogiška, nes pragyvenimas ten juk daug brangenis). Ir vis skambina ir klausia, ar apsisprendėme, o mes sakom, kad dar svarstom. o aš mėginu rasti atsakymą bent kur nors, bet niekas taip ir neatsako, ar už tokį atlyginimą įmanoma ten laisvai gyventi, tai yra - pirkti ką nori, susitaupyti kelionei kokiai ir pan. Nes čia Lietuvoj turim nusipirkę butą, su paskola, kurią laisviausiai susimokam, perkam ką norim, turim galimybę ir po užsienį pakeliauti ir dar lieka pinigų nemažai taupymui. Tai pagrindinis klausimas - ar už tokį atlyginimą galėsime sau tiek leisti ir ten. jeigu ne, vadinasi keliauti neverta ir reikės dar palaukti geresnio pasiūlymo.
naujoke

Standartinė siletyv » Ket Spa 20, 2011 12:28

Tai po mokesciu butu apie 22 000 kronu.Apie 8000 litu.Tai ir paskaiciuokit patys,ar pragyvensit dviese (su sunim,kaip raset).zinima prabangos neturesit ,bet pragyvent tai laisvai galima-dar priklauso uz kiek gausit issinuomuoti busta-gali tekt paklot trecdali atlyginimo.O pragyvenimas nera brangesnis ,negu Lietuvoj(kas negeria ir neruko).Dauguma emigrantu(ir svedu taip pat ) tik pasvajot gali apie toki atlyginima-ir kazkaip pragyvena ,ir atostogauja siltuose krastuose,ir perka ka nori,ir valgo ka nori.
siletyv

Standartinė naujoke » Ket Spa 20, 2011 12:36

Dėkui siletyv, po mokesčių vadinasi nekažkas lieka...beje, gaila kad anksčiau nebuvau radusi šito forumo, tikrai būtume užsukę į tavo uosto kavinę, nes iš Karlshamno vyrui teko plaukti nemažai kartų, man asmeniškai tik porą, bet tikrai būtų buvę smagu ten užsukti į kavinę ir tuo labiau pas lietuvį :smile:
dabar abejonių kaip ir neliko, kad kol kas teks pasitenkinti tuo, ką turime Lietuvoj. Jeigu sulauksim geresnių pasiūlymų, prisijungsim prie Lietuvos bendruomenių Švedijoje.
p.s. kad pragyvenimas brangesnis tai gal ir blogai sprendžiu, bet litais skaičiuojant tikrai brangiau..jei pvz Lietuvoj man šunį savo išlaikyti į mėnesį vidutiniškai kainuoja 250lt, tai Švedijoj turbūt ir su 500lt sunkokai išsiversčiau. tai tie 8000lt nebeatrodo tiek jau ir daug, atmetus buto nuomą, mokesčius, maistą, kurą ir t.t. na čia tiesiog psichologinis momentas - jeigu jau išvažiuot, tai arba į geresnes sąlygas, arba bent jau į tokias pačias...į blogesnes juk niekas nevažiuoja...
naujoke

Standartinė siletyv » Ket Spa 20, 2011 12:48

Na kas liecia suni,tai tik draudimas kainuoja karta i metus nemazai.O maistas tai cia ir geresnis ,ir pigesnis-veza i Lietuva daug kas maista sunims.Net litais skaiciuojant,jau daug kas pigiau Svedijoj,nei Lietuvoj.As kasdien matau,kokiais kiekiais veza kava,skalbimo miltelius,pampersus,net dantu pasta ir taip toliau.As pats idedu per draugus i Lietuva siuntinukus.Elektra pigesne,benzas tiek pat kainuoja.Jei busite legaliai,tai gydymas praktiskai nekainuoja-tik uz apsilankyma reikia moket.
siletyv

Standartinė bill » Ket Spa 20, 2011 14:11

na gyvenant normaliai , per daug netaupant tu 22 000 i rankas dviem zmonem tik nuo algos iki algos uzteks , ne kazin kas cia tokie pinigai ....
Vartotojo avataras
bill

Standartinė tomas1979 » Ket Spa 20, 2011 15:37

jei 22000seku ne kazin kas/tai kiek jusu manymui turetu uztekt?nesukit zmogui smegenu uzteks tu pinigu jei nezadat valgyt geriausiuose restoranuose ir nekeliausit per pirmas atostogas i seiseliu salas.jus cia visi bijot kad kazkas naujas atvaziuos i svedija ir gyvens taip kaip jus?tegul tik gyvena.nepavargot pavydet?patys jei pradejot nuo 50sek per valanda tai nereiskia kad ir kiti turi taip pat pradet.reik padet vieni kitiem.paskatint o ne pult pasakot kaip cia bus sunku.viskas cia gerai svedijoj.naujoke tu nebijok ir drasiai vaziuok jei i eriksona siulo dirbt tai net neabejociau.ir nekreipk demesio i pavyduolius.o pasieskok informacijos pati ir apie mokescius ir apie pragyvenima.sekmes.
"Never argue with an idiot, they will drag you down to their level and beat you with experience " :-)
tomas1979

Standartinė naujoke » Ket Spa 20, 2011 16:20

Dėkui Tomai už padrąsinimus. tikrai nesėdžiu rankų sudėjusi ir verčiu visą internetą aukštyn kojom, ieškodama mokesčių, nuomos kainų ir rankiodama tautiečių pasisakymus. Labiausiai ir traukia tne tai, kad patirtis tokioje įmonėje tikrai būtų reikšmingas faktas CV, plius visada ten patiko žmonės, stabilumas, apskritai visiškai kitokia atmosfera nei Lietuvoj.
naujoke

Standartinė Faustukas » Ket Spa 20, 2011 17:45

Ziurint dar kur dirbsit,kokiame mieste? Cia del mokesciu svarbu.Suprantu kad progresyviniai mokesciai skaiciuojasi,taciau , kad ir 30% atskaiciuoti..nesigauna 22 tukstanciai ..man cia apie 25 susisuko :mrgreen: .Ir jei tik vienas zmogus tiek gauna jau isgrynintais,tai geriau ir nebemanau,ar reiktu noreti.O juk dar ir tu dirbsi,vistiek ka nors ieskosi,nesinores sedeti,tai zinai..10 tukstanciu kokia parnesk,tai tikrai gyvensit ir dziauksites ,kad toki sprendima priemet ,ir atostogos ir visi kiti pyragai.?,ir butas gali buti iki 8 tukstanciu nuomojamas,kol susirasit ka kito,hmm,dar ten mokesciai uz tv,uz elektra,ar dar ten siuksles,nors paprasai ieina tai i nuoma.Beje uz tokia kaina gausit greiciau ir naujos statybos busta.O beje,gal ta kompanija ka nors pades tuo klausimu,jei jau taip primygtinai kviecia..,hmm.
Siaip tai man cia neaisku truputi del to darbo - tarpininkus turiu omenyje :mrgreen: . Susitikti reiktu su tai Sony Eriksonais..ir patiems issiaiskinti,kokias salygas siulo..,ar jus cia tik su tarpininkais tekalbejot..???!
Faustukas

Standartinė mina » Ket Spa 20, 2011 17:48

naujokei,
gaila, kad neparasiai, kuriam mieste zadat gyvent. Jei Stokholme, tai vien tik uz 2-3 kambariu buta gali reikt moket apie 10 000 i menesi. Be to ne visi isnomuoja jei turi gyvunu.
Jums gal tas jusu agentas pades su gyvenemaja vieta. Daznai tokios kompanijos, kaip Ericsson parupina gyvenamaja vieta atvaziavusiems ir dar zmona i kalbos kursus nemokamai nusiuncia. Bet tai aisku, priklauso nuo tavo vyro pareigu. Bet juk visada galima paklausti, kaip kompanija zada pasirupinti tavim. Juk jus abu turit kraustytis. Tu, ko gero, gera darba Lietuvoje paliksi? Tad, paklausk ta agento, kas Tau is to, jog tavo vyro Cv graziai atrodis? Juk pati rasai, kad ne is bado ruosiates isvaziuot, o todel, kad jus ten labai kviecia. Tad jei esate labai laukiami, tai bent jau paklauskit del buto, det tavo kursu ir pan.. Blogiausiu atveju gausit neigaima atsakyma.
Na o pragyvent uz tokia alga tai tikrai imanoma, o kiek turesit taupyt ar ne labai priklausys nuo buto nuomos.
Sekmes jums.
Mina
mina

AnkstesnisKitas

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių