BAUDOS

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

Re: BAUDOS

Standartinė colianas » Sek Lap 29, 2009 19:48

aiskutis,dekui,nu as tai girdejau kad jokiu patentu nera swedijoje,tik firma
AS NEISRANKUS MAN UZTENKA TIK PACIO GERIAUSIO :)
Vartotojo avataras
colianas

Standartinė Phase1 » Sek Vas 07, 2010 00:43

Na,tiesa.As cia is lietuvisko ipratimo,jei vienas dirbi tai ant patento.Jei konkreciai tai tikrai-net vienas sau dirbdamas turi atsidarinet firma.Bet tas nieko sudetingo nedaro.Nueini i Skata,pasiemi blankete ir atidarai firma.Nei jokiu pinigu saskaitoj nereikia nei kazka irodinet.Jei turi savo jau kazka numates ir zinai,kad istengsi tai ir varai i sveikata.Mokescius moki tik nuo pajamu ta procenta kuri numato komuna.Jis gali svyruot apie 1-1.5%. T.Y. viena komuna gali but nustacius 30.5% pajamu mokesti,kita 32%.
Dar yra taip,kad jei pradesi kazkoki ipatinga ir sukokai einanti versla tai galima paduot paraiska darbo birzai (Arbetsförmedlingen),kad atidarinesi savo firma ir nori,kad tau moketu pasalpa.Jinai bus 80% tavo deklaruotu pajamu ir mokes sia ismoka 6 men.Cia tiems,kurie kazkada dirbo kitam darbdaviui ir dabar sugalvojo atsidaryt savo.Savaime aisku-darbo birza gali ir pasakyt,kad nemato butinybes ar galimybes moket ta pasalpa,bet pamegint juk galima.
Tai ir tiek,atsidarai taip paprastai,uzdirbai pinigo-susimokejai ir vel toliau plusi.Neuzdirbai-parodei,kad buvo minusas ir nemoki jokiu mokesciu.Bet jei va sugalvosi priimt darbuotoja pas save tai jau gali tekt registruot kaip AB.Bet geriau jau tada ,kad ir jis savo atidarytu,tik jus kartu dirbtumet.Draudima,savaime aisku,reikes kazkoki isigyt nuo nelaimingu ivykiu.Na,dar gal,koks biurokratas koki mokesteli sugalvos,bet aplamai tai nera sunku sau virsininku but. :techie-typing:
Vartotojo avataras
Phase1

Standartinė gintare25 » Sek Vas 07, 2010 11:39

ar cia kalbama apie Enskild firma?
SVEIKI
gintare25

Standartinė siletyv » Sek Vas 07, 2010 11:59

Tai neuzmirskit,kad dar 25% MOMS reikia moket.Zinoma truputi jo gryzta sekanti menesi ,jei perki medziagas ar irankius.O mokesciai visoms imoniu formoms yra vienodi. Jei samdai zmones ,tai nereikia forminti AB tik rekia registruotis kaip ARBETSGIVARE,ir moketipapildomai 25% nuo kiekvieno samdomo darbuotojo atlyginimo.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė Phase1 » Sek Bal 11, 2010 17:05

Na,del moms nezinau...uz ka tu ji mokesi jei nieko neperki?! Moms gi paslaugoms netaikomas kiek zinau. :?
Bet cia nukrypom ne i tema BAUDOS
Vartotojo avataras
Phase1

Standartinė siletyv » Sek Bal 11, 2010 17:43

Kaip tik paslaugoms taikomas 25% MOMS tarifas,kaip ir pramoninem prekem.O maisto prekem 12%.
O kaip galima dirbt ,nieko neperkant?
Visteik reikia ir darbo drabuziu ir irankiu ,net jei ir dirbi uzsakovo medziagom.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė Phase1 » Sek Bal 11, 2010 23:08

Na zinai,cia labai abstrakciai pasakei.Darbo drabuzius,bent jau as,tai per metus tik sunesioju.O jei dirbsi kokiu elektriku ir medziagos is uzsakovo puses tai ir nebus jokiu prekiu pirkimo.Tada tik pajamu mokesti susimoki ir viskas.Cia as sneku jei vienas pats sau virsininkas.O kad MOMSa moket reiktu tai nezinau,bent jau Mokesciu inspekcijoj man apie tai nesake. :?
Vartotojo avataras
Phase1

Standartinė Phase1 » Pir Bal 12, 2010 00:15

Griztam prie temos.Gal kas zinot ar turi teise det dviguba bauda 2 asmenims uz ta pati nusizengima?Pvz.,jei as vairuosiu kito asmens automobili neuzsiseges saugos dirzu tai ar gali mane baust uz tai,kad as neprisiseges,o automobilio seimininka uz tai kad jis "nepadare visko kas jo jegose,kad uzkirst tam kelia" ir jam irgi uzdeda bauda,kad kazkas vairavo jo auto neprisiseges dirzu.Bet cia kaip pavyzdys. Arba gal kas pazistat advokata,kuriam nebutu gaila patarimo? :roll: Aciu.
Vartotojo avataras
Phase1

Standartinė gintinis » Pir Bal 12, 2010 06:33

Del vairavimo isgerus, tai tikrai ne karta esu girdejes, kad jeigu draugai kartu geria, paskui vienas kita palydi iki masinos, atsisveikina ir tas girtas isvaziuoja, o kaimynas mentams paskambina ir dar paliudija, kad jo kaimynas Svenssonas palinkejo girtam draugui gero kelio... tada vairuotojas seda, o jo draugas neprasta bauda gauna.
Paveikslėlis
gintinis

Standartinė gintare25 » Pir Bal 12, 2010 09:25

svenssonas :lol:
SVEIKI
gintare25

Standartinė Phase1 » Ant Bal 13, 2010 21:31

Na,isgerus tai jau kitas reikalas,bet ir tai-ne tevas gi esi ir ne vaikas uz vairo seda.Jei pats nesupranta,kad isgere per daug tai ka,gal pirma man ji i ligonine nuvezt ir patikrint,ir tik po to isleist namo?! Nesamoniu kampelis.Is kur as galiu sprest ar jis jau girtas ar dar ne.Vienam stikline per daug,o kitam ir 3 litrai nemacija.
Ir apskritai,jei mane dirzai varzo ir klaustrofobija prisisegus tai kodel automobilio seimininkas turetu moket uz mane bauda?!Arba,jei langai visi uztemdyti tai ka ,man pries vairuojant kito automobili-nuplest plevele nuo langu?! Absurdas.Ypac jei tas automobilis net ne svediskos registracijos.Ir jei mane baudzia uz vairavima automobilio temditais langais tai tada kokia teise turi baust seimininka,jei automobilis net lietuviska registracija?! Jei atplauks koks amerikietis su savo raudonais stopais ir posukiais tai ir jam uzdes bauda sitie lamos?! Geriausiu atveju tai gali pranest Lietuvos teisesaugai,logiska.
Vartotojo avataras
Phase1

Standartinė Andraika » Ant Bal 13, 2010 22:26

tai taip ugdomas bendrapilietiškumas. Lietuvis pasakys- ne mano daržas- ne mano pupos. O norgėj, jei paklius girtas vairuotojas- baudas mokės ir visi keleiviai. ir pilnai suprantu- esu seniai vienąkart važiavęs su girtu šoferiu žiguliuku, ko pasekoje nukirtom du stulpus ir viskas baigėsi labai liūdnai- po to karto su girtais nėkart neesu važiavęs (na nebent nežinojau)- o jei būtų žmones? Negali sakyt, kad keleiviai visai nekalti, jei jie turėjo realią galimybę užkirst kelią tragedijai.
O kaimynas už girto įskundimą gauna bonusą- iš pletkų girdėjau, kad ar ne 10 000kr- pats neužsiimu, tai tiksliai nežinau...
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė Matas » Sek Geg 02, 2010 13:13

Neskaičiau visko, nes daug ir tyngiu . ;DD
Bet kas susija su baudom, tai tiek ant sesės mašnos yra baudų, tiek ant tėvų ir jiejų negauna, nei Švedijoj nei siunčia į Lietuvą . ;p
Dar skaičiau, kad jeigu turi persononumerį, tai baudos pačios suras, tai nemanau, nes taip nėra, arba čia kaip kam ? ;DDD
Make the most of our lives and enjoy the moment. YOLO.
Matas

Standartinė Virga » Sek Geg 02, 2010 13:21

Matas rašė:Neskaičiau visko, nes daug ir tyngiu . ;DD
Bet kas susija su baudom, tai tiek ant sesės mašnos yra baudų, tiek ant tėvų ir jiejų negauna, nei Švedijoj nei siunčia į Lietuvą . ;p
Dar skaičiau, kad jeigu turi persononumerį, tai baudos pačios suras, tai nemanau, nes taip nėra, arba čia kaip kam ? ;DDD

Mano asmenine patirtis sako, kad tikrai kaip kam. Nes zinau tokiu, kurie pluosta baudu turi daug metu ir nieko, o mums uz 1 nesumoketa bauda anstoliai i namus Lietuvoj pasibelde. Taigi, kaip kam.
Vartotojo avataras
Virga

Standartinė Phase1 » Sek Geg 02, 2010 20:56

I Andraikos posma:jeigu zinai,kad girtas ir pripus tai aisku nevaziuok arba ikalbek nevairuot kai tokios taisykles.Cia visiskai teisingai ir logiska prevencija. Bet jei paeme pakeleivi ir vairuotojas tik ikales ir nesimato tai is kur pakeleiviui zinot? Ir tikrai gali nesimatyt kai pvz.Svedijoj girtumo laipsnis 0,2 promiles.
I Virgos:tai gal jums policija uzdejo bauda,o tavo pazistami ta pluosta uzsidirbo is parkavimo kompanijos. Cia ir skirtumas.
Vartotojo avataras
Phase1

AnkstesnisKitas

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias