Patriotizmas nūnai

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

Patriotizmas nūnai

Standartinė Andraika » Šeš Rgs 26, 2009 11:23

Na, patys matot, kad laikas šitai temai, nes panašiom gijom jau apsiraizgė ne viena diskusija ir nusivažiavo į lankas.
Taigi, kaip suprantat ir kuo grindžiat patriotizmą? Istorija? Politika? Teritorinis vientisumas? Krepšinis? Ar tiesiog nepagrįstas didžiavimasis?
Aš pats didžiuojuosi, kad turim vieną seniausių pasaulio kalbų (kurią begėdiškai darkom kartais), didžiuojuosi, kad buvom paskutinė pagoniška valstybė Europoj (nors čia gal gyvu skydu- prūsais labiau didžiuotis reiktų), didžiuojuosi pokario partizanais, tarprasiniu nesimaišymu, galop, didžiuojuosi.
Tai čia subjektyvūs pliusai. O minusų, kaip žinia, visas kalnas- tiek klounų politikierių šutvė, tiek ekonomika, tiek keliaklupsčiavimas amerikonam, rusam, žydam, tiek bendra kultūra ir kriminogeninė situacija. Sutinku, kad tikrai yra daug dorų, garbingų ir iškilių žmonių Lietuvoj, bet kodėl viskas eina velniop? Nėra terpės pasireikšt? Dar kažkas? Abejingumas? Postsovietinis palikimas? Tai kodėl, užuot po truputį šviesėjus, vis tamsėjam namie- ir pirmokam jau nebegėda parūkyt yž kampo ir mokytoją ant trijų raidžių pasiųst. Po velnių, prie ruso už tokią baiką iš mokyklos išsskristum, o dabartiniais tolerastijos laikais gi kitas mokytojas ir pagrąsint bijo, kad nebūtų į teismą paduotas. Aš asmeniškai kaltinu ES su savo vakarietiškom direktyvom, kurios pribruko aibę mum nepritaikytų parėdymų- reikėjo, galbūt, kažkokio pereinamo pagriežtinto lengvos diktatūros periodo- o čia visi nurūko kaip išprotėję nuo grandinių ir pasileido ratu ir po pasaulį, nebežinodami, ką su tom laisvėm veikt. Tik apsukresni spėjo prie lovių supult.. :confusion-confused:
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Re: Patriotizmas nūnai

Standartinė Vesyte » Sek Rgs 27, 2009 13:47

kaip suprantat ir kuo grindžiat patriotizmą

na gerbiami isvaziave, nevarykit ant Lietuvos, jos zmoniu, tvarkos, padeties , gyvenimo,nesakykit, -" gyventi Lietuvoj – visiskas s.." nesakykit " kaip ten pas jus lietuvoj" " o pas mus...". tai ir bus Jusu indelis i patriotizma...
Vesyte

Standartinė Maar » Sek Rgs 27, 2009 13:57

Apie ka tu Vesyte. Nemaza dalis lietuvos jau nekencia. Ir kaip tau atrodo kodel?
Neapykanta yra geriausias patriotizmas, o zavejimasis degradavusia valstybe yra tikriausia jos isdavyste
Maar

Standartinė Andraika » Sek Rgs 27, 2009 16:21

Vesyte rašė:
kaip suprantat ir kuo grindžiat patriotizmą

na gerbiami isvaziave, nevarykit ant Lietuvos, jos zmoniu, tvarkos, padeties , gyvenimo,nesakykit, -" gyventi Lietuvoj – visiskas s.." nesakykit " kaip ten pas jus lietuvoj" " o pas mus...". tai ir bus Jusu indelis i patriotizma...

na bet sutik, kad daugeliu atvejų "varymas" tėra fakto konstatavimas. ir kodėl nesakyt "o pas jus o pas mus"? Kaip dar sakyt, jei taip ir yra dvi skirtingos pusės- ten ir čia- nematau čia nieko įžeidžiančio.

P.S. Po šiai dienai kieme ant stiebo išsikeliam trispalvę per šventes, nesigėdijam.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė Phase1 » Sek Rgs 27, 2009 17:22

Sakykim taip,kiekvina kart kai manes svedai paklausia ar patinka Svedija arba kaip ten Lietuvoj,as atsakau,kad gamta panasi,zmones skiriasi.Svedijoj tvarkingiau,bet Lietuva man Gimtine ir cia ner ko pridurt.
Didziuotis per daug nesididziuoju,bet kai kas kitas pradeda kalba apie savo sali tai visada rasiu ka Lietuva turi.
Nereikia zvalgytis i praeiti,nors ja pamirst yra "nusikaltimas".Cia man vienas svedas pasiule,kad reikia zvalgytis i dabarti ir ateiti,o ne ka mes darem kazkada.Taip, gyvent reikia ateitim,bet nepamirstant praeities.
Zydrunas Savickas.Mes cia su vienu kolega,net susigincijom kuri asmenybe labiau iskili ar Z.Savickas ar Mariusz Podzianovsky.Kitas svedas norejo nurodyt savaji Samuelsson´a,bet tai sakau jo cia nekisk,nes nesulyginsi.Lygint galima,bet ir lieka tik palyginimu.
Juozas Miltinis,nors jau ir mires,bet nepamirstas.Na,gal Svedijoj tai tik menininkai zino jo varda.
Kas liecia krepsini tai cia lietuviams geriau sekas,negu svedams futbole.
O dar kiek lengvaatleciu ar kitokio meno sielu Lietuvoj tikrai pasiekusiu Olimpa.
Tik politikoj tai reikia gedytis kaip ir tais lietuvaiciais,leidzianciais koncertus naktimis po langais.Ir dar kokiais nors JUDAIS.
Vartotojo avataras
Phase1

Standartinė Andraika » Sek Rgs 27, 2009 17:44

Didziuotis per daug nesididziuoju,bet kai kas kitas pradeda kalba apie savo sali tai visada rasiu ka Lietuva turi

be abejo, ir aš taip darau. bet tai nėra kažkas ypatingo. tiesiog ant dūšios pačiam smagiau.
Mes cia su vienu kolega,net susigincijom kuri asmenybe labiau iskili ar Z.Savickas ar Mariusz Podzianovsky.Kitas svedas norejo nurodyt savaji Samuelsson´a,bet tai sakau jo cia nekisk,nes nesulyginsi

kas tas Mariusz? negirdėjau tokio. Beje, o reklamose Samuelssonas pristatomas kaip drūčiausias pasauly- čia tikrai jis dabar laimėjo ar švedai sukčiauja? Ar ten kita kategorija?
Kas liecia krepsini tai cia lietuviams geriau sekas,negu svedams futbole

po dabartinio čempionato suabejočiau stipriai.
O dar kiek lengvaatleciu ar kitokio meno sielu Lietuvoj tikrai pasiekusiu Olimpa

taip, tiesa. Ir tai dar vienas dalykas, dėl ko mane siutina Lietuva- sumautam krepšiniui skiriami milijonai- praktiškai visas sportinis biudžetas. Tuo tarpu kokiam rankiniui- grašiai, nors mūsų rankininkai tikrai stiprūs. Lietuvos kalnų slidinėjimo federacija metam gauna... 5000 lt. Po velnių, ar jie bent žino, kiek kainuoja pora profesionalių slidžių??? Nežiūrint į tai, mūsų slidininkai dar sugeba kažką ir pasiekt!
Tik politikoj tai reikia gedytis kaip ir tais lietuvaiciais,leidzianciais koncertus naktimis po langais.Ir dar kokiais nors JUDAIS.

tai ne tik politikoj. Lietuvoj susmirdusio kiosko savinykas vaizduoja baisinį verslininką su lakierkom, čia gi aš savo šefui, turinčiam belekiek milijonų, galiu drąsiai pasakyt "ei, kokį čia klouno megztinį užsidėjai?" Ir neišlėksiu iš darbo.

Kas mane labiausiai traumuoja- tai pačių lietuvių čia sukurtas įvaizdis. ir ne tik čia. Pavyzdžiui, tose pačiose slidinėjimo trasose (ne tik Švedijoj)- kylant liftu būtinai užsimezga pokalbis, ba reik gi kažką veikt- tai bendravimas vyksta iki tol, kol žmogus paklausia, iš kur. Kai sužino, kad iš Lietuvos- viskas. čikuraku. baigiasi pokalbis. Kartais dar išspaudžia, suprask, komplimentą "o tu nepanašus į lietuvį". Iš dalies suprantu juos, nes dažnai pasirodom čia ne iš geriausios pusės- aišku, daug yra tikrai gerų žmonių, tačiau apie juos spauda tiesiog nerašo. O šaukštas deguto, kaip sakoma, medaus statinę pagadina...
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė Vesyte » Sek Rgs 27, 2009 18:18

O šaukštas deguto, kaip sakoma, medaus statinę pagadina...

na visiskai sutinku,
tai va tam saukstui lietuviu skirtas matyt sis strapsnis...http://auksinevarpa.lt/2009/06/05/elges ... migrantui/
o geru zmoniu be abejo daug daugiau nei blogu. tiesiog geris priimamas kaip savaime suprantamas dalykas, o blogi labiau isimeni, nes jis labiau zeidzia
Vesyte

Standartinė Vesyte » Sek Rgs 27, 2009 18:21

Vesyte

Standartinė Andraika » Sek Rgs 27, 2009 19:27

haha, liuks abu straipsniai :mrgreen:
iš tikrųjų tai man keista, kodėl tūlas būras, bandantis suvakarėt ima maukšlintis tuos treningus ir visokius blizgučius, kuriais Europoj rėdosi tik negrai ir kebabai. Nu nesuprantu niekaip.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė Phase1 » Sek Rgs 27, 2009 20:48

kas tas Mariusz? negirdėjau tokio. Beje, o reklamose Samuelssonas pristatomas kaip drūčiausias pasauly- čia tikrai jis dabar laimėjo ar švedai sukčiauja? Ar ten kita kategorija?

Mariusz Pudzianovski-6 kart pasaulio galiunas ir vos ne is eiles.Kulturistas,virs 100 kg vien raumenys.Savickas tik 3-kart,rodos ,pasaulio ir begale Swarco tauriu nugaletojas,neskaiciuojant visokiu europos.Jei imt aplamai tai Savickas ispudingiausia asmenybe toj srity visam pasauly.
Samuelssonas tik pacioj motinelej Svedijoj isreiskiamas kaip pasaulio stipruolis "Världens starkaste man",nes jis irgi yra iskovojes pasaulio galiuno cempiono varda tik nebeatsimenu kokiais metais.Man nuo klimato kaitos atmintis slubuoja visa ta laika ir niekaip neatsistato. :whistle: Dabar tai Samuelssonas nurimes,treniruojas tik sau,kaip sakant.Jo zmona,irgi yra pasiekusi aukstumu tik as moterim tokioj srity nelabai zaviuos.
Kas liecia krepsini tai cia lietuviams geriau sekas,negu svedams futbole

po dabartinio čempionato suabejočiau stipriai.

Na taip,rasydamas norejau ta pati pridurt tik paskui is galvos isgaravo. :shifty:
Jo, apie kitas sporto sakas jau nebekalbu.Ten zmones kaip stebuklus rodo su savo biudzetais pasiekdami pjedestalus. :violence-duel:
Beje,Savickas yra nacionalistas.Buvo ir i politika sugalvojes pasiduot,bet paskui persigalvojo.
Vartotojo avataras
Phase1

Standartinė pagan » Sek Lie 07, 2013 13:31

Paveikslėlis

gražu.. :clap:
pagan

Standartinė Justice3000 » Sek Lie 07, 2013 21:52

Pats esu gan jaunas, ir matyt tikrai ne man sprest kokia ta Lietuva yra - nedaug dar as mates, bet savo nuomone noreciau irgi pasidalinti. Asmeniskai as Lietuviais, kaip Tauta tikrai didziuojuosi. Musu sportininkais, mokytojais, Kunigaiksciais ir daugybe kitu zmoniu (esamu ir buvusiu ). Bet visa tai labiau sieju su praeitimi ir jos ivykiais (uz tai deretu dekoti puikiam mano senenliui!). Tebunie gal is tu jo daugybes nuostabiu pasakojimu apie ivairius musius, kunigaikscius, jo vaikyste ir gyvenima priespaudos metu, susidariau patriotiska nuomone apie Tevyne. Bet jeigu jis man taip pasokojo tikrai taip buvo! Jis yra teisingas zmogus, su aiskia savo nuomone, kryptingu mastymu Lietuvos labui. Manau, del siu priezasciu esu labiau linkes i klausima is kur esi, atsakyti siek tiek kitaip. Taip as is Lietuvos, bet as Lietuvis. Tai sakydamas pabreziu visalaik, jog tikri lietuvaiciai yra kitokie zmones, nei kad dauguma mano. As sakau, kad as ne tik lietuvis pagal raideles pase ir gimimo vieta, bet ir pagal mastysena, bei vertybes. Butent del to turbut ir esu cia, nes neapsikenciau nudienu lietuvaiciu, svaiciojimu. Kaip kad pries tai jau buvo mineta, man tikrai sunku suvokti, kaip kioskelio "pirmininkas su lakierkom" tampa geresnis, nei likusieji. Man sunku suvokti, kaip viskas pakrypo taip, kai dauguma klausimu sprendziami didziuoju AS, o ne pagarba. Mano manymu, dabar jei ir dominuoja kokia nuolankumo forma, tai labiau is baimes del savo kailio. Kai mokiausi mokykloje, mokytojas labiau figuravo tik kaip asmuo, galintis irasyti dvejeta, o ne kaip asmenybe. Kaip koks baubas, kuriuo esi gasdinamas, o ne zmogus, kuris yra Tavo palydovas visa ko pradzioje. Nezinau kodel, bet viso to pasekoje, tiek vaikai zvereja, tiek mokytojai galiausiai praranda pusiausvyra. Juk stovedamas pries minia kuri tik kaukia ir aiskina savo teises ne ka jos ir ismokysi argi netaip? Bet patraukime sitai i sali. Absurdiskiausias dalykas su kokiu yra man teke susidurti, tai musu valdzia. Visa laika esu girdejes apie ja nuo mazens ivairiu gandu ir pasokojimu, bet neemiau to demen, kol nesusiduriau su tuo pats. Apatija, visiskas nesiskaitymas (dauguma atveju). Ir velniai zino kas del to labiau kalti, ar patys zmones kaip individai, ar kazkas, kas juos sitaip uzgujo ir prislege. Asmeniskai buvau susidures su teisesauga, kai vaikinas is mano mokyklos (mokemes ten pat) konfliktavo su autobuso vairuotoju, pradziai stebejau viska is pasales, bet kai pradejo kvepet kumsciais isitraukiau ir as. Griebiau ji ir traukiau kiek imanoma toliau, kad tik nesusimustu. Ir kaip as nustebau, kai vairuotojas (jis gi suauges juk zmogus) vietoj to, kad tesiog leistu ji man issitempt , pradejo dar daugiau pilt zibalo i ugni. Aciu Dievui, mustyniu nebuvo, bet policijoj buvome paskui visi. Ir kaip as nustebau, kai suzinojau, jog kaltinamas esu ir as! Po perkunais, jeigu jie butu susimuse, pasekmes butu skaudzios abiems - vienam gal labiau teisiskai, kitam fiziskai. Negana, to man dar reikejo nemazai kovot del savo teises (pazeidimas buvo perkvalifikuotas du kart!). Del sio atvejo pamaciau, kaip veikia musu aparatas - eiliniai policininkai tikrai buvo nekalti - vykde pareiga, ir buvo tikrai labai mandagus ir malonus, tikrai nesitikejau, kad taip bus - juk as labai jaunas, buvau tik 18. Tas pats buvo ir komisariate, paleidziant dar ir padekojau jiems uz supratinguma - tikrai malonus vyrai buvo. Bet kai viskas atejo iki popieriu... Ten sedejes zmogus - nelinkeciau sutikti tokio niekam, o nesiojo kiek pamenu tikrai sena grazia lietuviska pavarde. Susidariau ispudi, taip pat ir kitu atveju tiek visokiose regitrose, universitetuose, ar betkur kur yra svarbiu zmoniu kuriems priklauso sprendimo galia, kad dauguma ten sedinciu lyg kokie velniai. Tik gave siek tiek galios rankose, pamirsta kad vaikstome ta pacia zeme, kad gyvenam po vienu didziuliu stogu. Is kur sitiek neapykantos visiems? iki siol verciu save, taip galvoti, kad visa tai tremimu padarinys, ir reikes eiles metu atsitiesti. Anksciau sakydavau, kaip dauguma, kad nekenciu rusu, lenku.. bet, ne viena karta senelis yra viska pasakojes ir sakes: -skirk, kur rusas ir kur sovietas okupantas. Skirk kur lenkas, ir kur zmogus save tokiu tik vadinas. Galu gale pats tuo isitikinau. Ka tuo noriu pasakyt? Pas mus yra perdaug sudetinga situacija, kai jaunimas yra auginamas uzguitu zmoniu, arba kad ir kitataucio kraujo turincio tevo ar mamos, kuriam automatiskai lipdoma etikete. Galu gale, baigiasi tuo, kad vaikas nuo mazens girdi kaip cia blogai, kaip neveikia tas ar anas, o del perdidelio AS iskelimo, tesiog neimanoma eiti pries minia. Gal tai nera taip akivaizdu, bet nustebtumet, kokie istikruju lietuvaiciai yra protingi, ir jau nuo kokio amziaus prasideda tikrai gan sudetingi psichologiniai zaidimai. As iziuriu beda, kad kaip rusiskam socializme, visko norima pasiekti dalinant kitu saskaita, o ne kuriant nauja produkta, ty. daug dazniau girdime tau nepavyks ir nedaryk to ar ano, o ne paskata su logisku paaiskinimu, kad reiktu bandyt siek tai , tik siek tiek kitaip. Labai atsiprasau, jei issipleciau, gal siek tiek ir pre placiai, bet tikrai noreciau, surasti kad ir viena bendraminti, kuris ar papildytu mane ar pakoreguotu, jei ka destau netiksliai. Manau labai truksta pagarbos vienas kitam, ten anapus juros. Apie cia ir kitur isvaziavusius tautiecius nenoriu nieko prikalbet, bet kolkas esu sutikes nedaug, bet bent puse ju tikri tikrausiai Salciai "MOROZAI" (man rods taip galima pavadint? :D ). Ir beje, misteriu Savicku as tikrai zaviuosi! Galingiausias zmogus, kuri jegos atstovai tikrai zino ir dar lietuvis! Fantastika! ir tai ne pasaka ;) ir pabaigai - nors uzmusk, vistiek sioks toks kirbuliukas krutinej visalaik yra - Tevyne yra Tevyne. Turi musu ta Lietuvele kazka nepaprasto!

p.s. atsiprasau jei sokineja mintys siek tiek, bet dekoju uz galimybe pasidalinti tuo ka manau, be jokiu menkinimu! :) Lietuviu esu as gimes, Lietuviu as ir busiu! ! oplia, vat taip! :)
Naktiklubi isidarbinau :D
Vartotojo avataras
Justice3000

Standartinė pagan » Pir Lie 08, 2013 18:36

pats esu da gana jaunas,kita pavasari bus 47.Del to esu nedaug mates,bet patriotizmo jausmas apėme ir mane.. prieš kokius gerus penkiolika metų traukinyje Maskva - Ryga.. Tada šnekučiavomes su viena pakeleive pagal tautybę kaip ji sakė graikė pagal specialybę cikro akrobatė ir t.t. Mane užtvindė didelė pasididžiavimo savo tauta banga po gausybės komplimentų lietuviams iš jos lūpų. Pasakojo, kaip nuleido jai ratą kažkur prie Rygos ir latviai vangiai jai ten padėjo... kaip ji sakė "tormoznutyje". O va kai nuleido ratą prie Radviliškio.. tai du vyrukai labai mikliai ta ratą paketė,tada nuvarė servizan suklijavo,po to nuvežė baran pagirdė,pamaitino o namuose dar gerai ištratijo.. ryte kuro pripylė ir atsilabijo... va tokie mes!!!
pagan

Standartinė Matas » Ket Lie 18, 2013 20:38

Po velnių, prie ruso už tokią baiką iš mokyklos išsskristum, o dabartiniais tolerastijos laikais gi kitas mokytojas ir pagrąsint bijo, kad nebūtų į teismą paduotas

For gods sake, gal dar tame laike gyveni ? :DD Sie laikai yra tikrai zymiai geresni nei kazkokie rusu, prusu or whatever laikai . Kad amerikonam kaip sakiai ''keliaklupsčiavimas'' yra good, nes USA vistiek geriausia salis ir sakyk ka nori . Nebereikalo svedai alpsta del USA . Hmm, o siaip patriotu but, ypac kai esi is LT, tikrai nera kuo dziaugtis . Nei ten kazkas gero yra, nei salis pati ka turi savo nei dar kazka . Forsai, visokie bomzai, vagys ir viskas . Aisku yra zmoniu, kurie normaliai ten gyvena ir nemazai, well good for them, bet lietuvos ivaizdis yra tragiskas ir galit gint kiek norit, bet jis yra tragiskas . :D true story . ^^ Tolerancijos, pagarbos ir dar daug kitu savybiu lietuviai neturi, dauguma . Turi tie kurie yra geriau isaukleti, kurie turtingesni yra iiiir tie, kurie isvaziavo i uzsieni, nes ten suprato, kad zmones visi yra zmones, gay, trans or whatever vistiek zmogus . O visi kiti lietuvoj, tai pffff, baisuuuus . Palanga ir Vilnius geriausi miestai .
Make the most of our lives and enjoy the moment. YOLO.
Matas

Standartinė pasienietis » Pen Lie 19, 2013 10:18

kam cia tiek tu intarpu angliskom raidem?cia reik manyt angliski zodziai.jei jau pramokai kelis sakinius angliskai tai labai ok,bet gan pigiai atrodo toks to parodymas kaisant tas frazes tarp lt texto.
pasienietis

Kitas

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių