vaiku stovyklos svedijoje

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

vaiku stovyklos svedijoje

Standartinė vilma » Šeš Bal 25, 2009 06:20

Sveiki,arteja vasara,noreciau suzinoti,ar yra kokios stovyklos vaikams ,kiek kainuoja,kur tai galima butu uzsisakyti.Gal kartais lietuviu bendruomene svedijoje ka nors organizuoja.
vilma

Re: vaiku stovyklos svedijoje

Standartinė Andraika » Šeš Bal 25, 2009 09:05

pamenu, kad pernai toks projektas buvo svarstomas, tačiau nežinau, ar kas apsiėmė įgyvendint :think:
nors čia reiktų gal daryt pačių tėvelių iniciatyva.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė Dainka » Šeš Bal 25, 2009 23:10

Vaiku vasaros stovyklos yra pradedama organizuot vasario men. Dbr vietos yra jau uzbukintos. Internete galima pasiskaityti http://www.stockholm.se\kollo Dar galima kreiptis i gyvenamos vietos stadsdelsförvaltning. Mano vaikas pernai buvo, tai labai liko patenkintas. Po pirmos dienos skabimo namo ir klause, ar kitais metais gales vaziuot :dance:
Dainka

Standartinė boruzele » Sek Bir 14, 2009 11:56

Labas,nerandu tinkamo forumo, kuriame galeciau pasiteirauti mamyciu, kuriu vaikai eina i svediska mokykla. As ruosiuos rugpjuti atsivezti dukras i svedija ir noreciau irasyti i mokykla, viena baige Lietuvoje 1 klase, kita- 5. Nuo ko tureciau pradeti, kokiu dokumentu reikia, gal ka nors issiversti i anglu kalba, neisivaizduoju. Ir girdejau, kad is karto nepriima, reikia laukti po pusmeti, ar daugiau, kol priima vaikus i mokykla. Na as kol kas neturiu person numerio. Man susikalbeti mokykloje butu gan sunkoka, gal ten kokia verteja yra ar kaip. Prasau pasidalinkite savo patirtimi, kaip jus irasete savo vaikucius ir su kokiomis problemomis susidurete.
boruzele

Standartinė Žydrūnė » Sek Bir 14, 2009 14:57

Nežinau, kiek padėsiu, nes nelabai pamenu kokius dokumentus pildėm (kai tik atvažiavom, vyro šefas daug dokumentų už mus pildė, o mes tik pasirašydavom), bet tiek, kad atvažiavom pavasarį, o jau rugpjūtį vaikas ėjo į mokyklą (priešmokyklinę klasę). Dar toks dalykas, kad vyras atvažiavo čia už mus 1,5mėn. anksčiau, ir iškart turėjo darbą (nors tuo metu dar neturėjo tikro personnumerio). Kai tik mes atvažiavom, iškart mus užregistravo. Man rodos, kad kai tik mus užregistravo, komuna iškart įsivedė mūsų vaiką, kaip reikalingą mokytis. Jokių popierių nesivertėm ir iš LT nesivežėm. Bet maniškis vyresnėlis dar LT nėjo į mokyklą, tai gal su mokyklinukais kitaip... Vienžo, skaitau ir jaučiu, akd nelabai kuo padėjau su savo blevyzgom :D
PaveikslėlisPaveikslėlis
Žydrūnė

Standartinė lcj » Sek Bir 14, 2009 20:14

Sia tema yra rasyta daug kartu.Panarsyk po foruma atsakyma rasi tikrai.Didesnes nesamones,kad laukti kol priims i mokykla reikia po pusmeti,nesu girdejas.Jau rytoj pulk i Skatteverket ,ten gausi daug informacijos. Sekmes rupinantis vaiku ateitimi!!!!!!!!
boruzele rašė:Labas,nerandu tinkamo forumo, kuriame galeciau pasiteirauti mamyciu, kuriu vaikai eina i svediska mokykla. As ruosiuos rugpjuti atsivezti dukras i svedija ir noreciau irasyti i mokykla, viena baige Lietuvoje 1 klase, kita- 5. Nuo ko tureciau pradeti, kokiu dokumentu reikia, gal ka nors issiversti i anglu kalba, neisivaizduoju. Ir girdejau, kad is karto nepriima, reikia laukti po pusmeti, ar daugiau, kol priima vaikus i mokykla. Na as kol kas neturiu person numerio. Man susikalbeti mokykloje butu gan sunkoka, gal ten kokia verteja yra ar kaip. Prasau pasidalinkite savo patirtimi, kaip jus irasete savo vaikucius ir su kokiomis problemomis susidurete.
lcj

Standartinė Dainka » Sek Bir 14, 2009 23:05

Kai as vedziau savo sunu i mokykla cia stockholme, tai dar neturejau issiemusi ir person numerio. Pirmiausia susisiek su mokyklos vadovybe, jie pasiulys data kada gales jus priimti. Jei su kalbom prastai galima uzsakyti verteja(tai tau nekainuos), lietuviu cia neperdaugiausia, todel gali pasirinkti ir rusakalbi. Jokiu dokumentu as neverciau, tiesiog pasakem i kuria klase eisim. As siulyciau butinai pasiimti ir issiversti is mokymo istaigos med. punkto duomenis, nes cia reikia pristatyti nuo ko skiepytas, kada ir t.t. Vaiko ziniu niekas cia netikrins, pirmiausia mokysis vadinamoj språk klass (kalbos klase) tai bus misri klase, ivairaus amziaus, kol pramoks svedu kalba. Tai gali uztrukti iki 2 metu,priklauso nuo vaiko gabumu ir noro . Kartu mokysis ir kitus dalykus, bet pagrindas bus svedu kalba. Tiesa, mokslo metai cia prasideda zymiai anksciau nei LT, ir skirtingai visose mokyklose. Siemet mano sunui rugpjucio 19. SEKMES :smile:
Dainka

Standartinė boruzele » Pir Bir 15, 2009 18:41

Esu labai dekinga uz informacija, tikrai nusiraminau, kad nereikia laukti po pusmeti, o tai buvau supanikavusi, kaip cia taip. O gal galite apsviesti mane kaip ten su vaiku pasiemimu is mokyklos ir panasiai. Ar labai grieztai ziurima kas pasiima ir pan. Na zinote kaip Airijoje ir Anglijoje juk ju vienu niekur ir niekaip paleisti negalima.
boruzele

Standartinė Dainka » Pir Bir 15, 2009 23:33

Negaliu atsakyti uz visas mokyklas, bet man atrodo, kad cia tokio dalyko nekontroliuoja, na nebent tik tuos kurie tik pradeda lankyti mokykla. Bent mano sunaus niekas tuo nesidomejo. Mokytojos yra atsakingos uz mokymosi eiga ir gauna uz tai atlyginima, o kas vyksta po to ju nedomina.
Dainka

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 1 svečias