Komvux

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

Standartinė LOreta » Ant Vas 03, 2009 17:00

Žydrūnė rašė:
LOreta rašė:Ish kur 4000 kr, nezhinau.

~2500 gauna tie, kurie jau turi aukštesnį nei vidurinės mokyklos baigimą ir yra vyresni nei dvidešimt kažkiek (nepamenu tiksliai. Lyg 25). O tie, kas neturi, gauna gerokai daugiau. Pati mačiau, kiek gavo viena lenkė, kuri nieko nebaigus čia mokėsi ir gaudavo ~8000 (į tą sumą dar įskaičiuoti buvo 3vaikai, nes nuo vaikų kiekio irgi dar prideda). Panašia suma gyrėsi ir viena babaika.

Tai dabar ash jau nesuprantu, ka tu rashai tada. ;DDD Zhymiu juodai aukshchiau esanti tavo sakini ir kartojuosi, kad manishkis gauna 2500 kr, ir jis neturi jokio aukshtesnio nei vidurinis ishsilavinimas ir nera vyresnis, nei 25 m. Tai pagal shita tavo komentara, jis turejo gerokai daugiau gauti, nes jis neturi jokios aukshtosios ishsilavinimo. Ir apskritai, man atrodo nera jokios skirtumo kiek zhmogui metu, tai gali nebent priklausyti tik nuo ankstesniu studiju. O tavieji du komentarai kazhkaip prieshtarauja vienas kitam arba man jau akys raibsta ;DD
LOreta

LOreta

Standartinė LOreta » Ant Vas 03, 2009 17:04

bill rašė:
lcj rašė:Galima ir nuotoliniu, tik CSN pinigeliai bus mazesni. Gal lietuviams tai nesvarbu,bet svedams tai labai aktualu. Kas neturi darbo mokosi ,ka tik gali ,kad tik daugiau tasku surinktu ir pinigas ilgesnis butu. O mes lietuviai sugebame mokytis ir darba dirbti. Ir net pinigais is CSN nesirupiname.

bet tai CSN pinigelius atiduoti irgi reikia , ne visi matyt nori ta nasta ant peciu uzsikraut :roll:

Del CSN pinigeliu tai, kaip jau minejau, ~2500 kr studiebidrag grazhinti nereikia, o ~5000 kr studielån - reikia.
LOreta

LOreta

s

Standartinė svaja77 » Tre Vas 04, 2009 21:58

as tai pati dabar mokausi aukstojoj ir tuos ju csn pinigelius gaunu, tai galiu papasakot. 2500 yra pasalpa kuri priklauso visiems norintiems besimokantiems aukstojoj arba netgi komvux. tie 5000 yra paskola, ja galima imt, galima neimt, kaip nori. dar galima gauti prieda apie 1600 prie paskolos,´bet ta prieda gauna tik tie kam yra virs 25 metu ir yra dirbe bent jau metus pries paskolos emima. turi turet deklaration min suma 170 000 per metus. zinau dar , kad tie, kurie vaiku turi gauna papildoma pasalpa uz vaikus ir csn. be to dar yra apribojimui darbui, yra nustatyta riba 107 000 per metus neatmetus mokesciu. jei uzdirbsi daugiau pasalpa reiks grazint.
svaja77

Standartinė Žydrūnė » Pir Vas 09, 2009 11:18

LOreta rašė:O tavieji du komentarai kazhkaip prieshtarauja vienas kitam arba man jau akys raibsta ;DD

Sorry, susimaisiau :oops: Padidinta gauna vyresni nei 25metai ir nebaige aukstesniu mokslu. Bet tikrai neduociau rankos kirst del to. Nemaciau niekur oficialaus dokumento, kur apie tai rasoma, ir rasau tik tai, ka man dar pries 3metus sake kai pildziau dokumentus SCN'ui.
PaveikslėlisPaveikslėlis
Žydrūnė

stipendija

Standartinė KRISTA » Tre Vas 11, 2009 15:37

Hjälp Utbetalning 2009-02-25 Belopp, kr
Bidrag 6,264
Lån 1,556
Tilläggsbidrag 512
Summa 8,332

o stai ka as gaunu dabar ,cia jei kas supranta tai su paskola ,bet paskola tai tik 1,556 o visa kita negarzinama ,aisku reikes grazinti tik uz praleistas pamokas
KRISTA

Re: stipendija

Standartinė LOreta » Tre Vas 11, 2009 15:40

KRISTA rašė:Hjälp Utbetalning 2009-02-25 Belopp, kr
Bidrag 6,264
Lån 1,556
Tilläggsbidrag 512
Summa 8,332

o stai ka as gaunu dabar ,cia jei kas supranta tai su paskola ,bet paskola tai tik 1,556 o visa kita negarzinama ,aisku reikes grazinti tik uz praleistas pamokas

Idomu labai, kodel pas tave tokia didele stipendija (bidrag) ir tokia mazha 'paskola' (lån) ?
LOreta

LOreta

Standartinė KRISTA » Tre Vas 11, 2009 16:34

pirma pusmeti paskola buvo didesne ir as gavau visa suma is karto ,nes tikrai uztruko kol susitvarkiau dokumentus tai gavau su viskuo 22000kr. gruodzio men cia uz deltid,as dar jiems rasiau kad anglu pradejau studijuoti,tai reikejo pakeitymus uzpildyti ,bet as neissiunciau.pagalvojau kad as nevisada ejau i mokykla ,nes dirbu tai man tipo kompensuosis kai reiks uz nelankytas pamokas grazinti ,bet po nauju csn pranese kad as mokausi heltid ir padidino stipendija ir dar damokejo uz praeitus metus,tik atsiunte vel blanka kad uzpildyciau ka as dar mokausi ,nes tasku suma didesne negu buvau rasiusi,paini pas juos politika ,bet klasiokes mano be paskolos uz anglu ir svedu kalbas gauna iki 6000
KRISTA

Standartinė svaja77 » Tre Vas 11, 2009 23:24

man atrodo, kad 6000 i bidrag gauna tie, kurie eina i grundutbildning arba gymnasieutbildning. as gi irgi tokia protinga buvau ir norejau tokios dideles pasalpos :D bet man buvo pasakyta, kad tie, kas mokosi aukstojoj gauna 2500 pasalpos ir likusia dali paskolos. taip kad neisdege :twisted:
svaja77

Standartinė KRISTA » Pen Vas 13, 2009 14:14

Na taip gruv paskui gimnazijos lygis ,tu negali persokti ,visi nuo sfi pradejo ,nebent turi gera kalbos isiminimo dovana ir issilaikius testus iskart i univera :lol: .sfi mes mokemes visi neziurint ar kas su aukstuoju ar kas net 9 nebaige,o paskui kas nori vis daugiau tai eina auksciau mokytis.Bet tavo tiesa jei jau tu turi aukstesni issilavinima cia ar savo salyje ,tai tau nepriklauso didesne stipendija ,nes jie motyvuoja tuo kad tu jau esi issilavines :o
KRISTA

Standartinė gintare25 » Pen Vas 13, 2009 20:30

kadangi vakar gavau visa info apie paskolas ir pasalpas tai ir papasakosiu tiksliai. ( taip kaip mums, kita savaite baiksiantiems SFI buvo isdestyta).

po SFI eina- SAS grundläggande. Jeigu mokotes max valandu skaiciu- gaunat pilna pasalpa, kuri yra- 2500 kr + 6000 lån jeigu esat savo salyje baige daugiau nei 9 klases. Jeigu maziau nei 9 klases- pasalpa 6000kr paskola- 2500kr.
ir ta pasalpa 2500kr gaunat tik tuo atveju, jei pragyvene svedijoj daugiau nei dvejus metus! jeigu maziau- negaunat nieko.....

uz kiekviena vaika- 400kr.
jeigu mokotes ne pilna laika- gaunat atitinkamai maziau pasalpos.

400 poäng ( pilnas laikas)- 100 % pasalpa
300 poäng - 75% pasalpa
200 poäng - 50% pasalpa

surasiau taip, kaip mums papasakojo..
SVEIKI
gintare25

Standartinė KRISTA » Sek Vas 15, 2009 11:30

Paveikslėlis kai pildziau blankus del stipendijos rasiau kad baigusi pagal juos gimnazija tai yar 12 klasiu lietuvoje ,o ko nebaigiau ar dar kur mokiausi patare nerasyti, 12 klasiu ar gimnazija nera aukstesnysis ar aukstasis ir jei tik surenki reikiama tasku skaiciu tau priklausis visa stipendija,bet vien is svedu kalbos nesusideda tiek tasku .Nors daug kas ir nuo komunu ir mokyklu priklauso.
KRISTA

Standartinė LOreta » Pir Vas 16, 2009 22:35

KRISTA rašė:Paveikslėlis kai pildziau blankus del stipendijos rasiau kad baigusi pagal juos gimnazija tai yar 12 klasiu lietuvoje ,o ko nebaigiau ar dar kur mokiausi patare nerasyti, 12 klasiu ar gimnazija nera aukstesnysis ar aukstasis ir jei tik surenki reikiama tasku skaiciu tau priklausis visa stipendija,bet vien is svedu kalbos nesusideda tiek tasku .Nors daug kas ir nuo komunu ir mokyklu priklauso.

Visu pirma gimnazines klases yra tik 4 (9, 10, 11, 12), ar ash klystu??
Ir apskritai, neatsibodo jums tuos pinigelius skaichiuot?
LOreta

LOreta

Standartinė PRANAŠAS » Pir Vas 16, 2009 22:53

KRISTA rašė:Paveikslėlis kai pildziau blankus del stipendijos rasiau kad baigusi pagal juos gimnazija tai yar 12 klasiu lietuvoje ,o ko nebaigiau ar dar kur mokiausi patare nerasyti, 12 klasiu ar gimnazija nera aukstesnysis ar aukstasis ir jei tik surenki reikiama tasku skaiciu tau priklausis visa stipendija,bet vien is svedu kalbos nesusideda tiek tasku .Nors daug kas ir nuo komunu ir mokyklu priklauso.

Visu pirma gimnazija pas mus tiktai 4 klases (9, 10, 11 ir 12), o ne 12.
O pinigus skaichiuot man jau atsibodo shitam forume, jums dar ne?

...o aš manau priešingai ir taip dariau ir mano dukra taip darė...reikia kaip tik turėti visus popierius,kas liečia išsilavinimą Lietuvoje,išsivertus į anglų ar švedų kalbą ir patvirtintus notariškai ir ne slėpti,o priešingai sakyti,kad turiu tą ir tą...man net sovietinis diplomas buvo pripažintas,kurio pasekoje gaunu didesnį atlyginimą....taip ,kad kiškit į akis švedams visus turimus mokslo ir darbo popierius,o tada ir kalba bus kita...sėkmės :)
PRANAŠAS

Re: Komvux

Standartinė Sofija » Pen Lie 10, 2009 19:49

oi oi man net graudu daros pasiskaicius kiek lietuviai nedaug zinote kazkas sake kazkur girdejo kur viena boba sake ...as baigiau sfi po 5men. cia 1,5m. kaip gyvenu ir csn be problemu gavau .reikia skaityti o ne klausitis kur kas ka sneka :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:
Sofija

Re: Komvux

Standartinė mazute » Pir Lie 13, 2009 20:09

o as buvau komvuxe tai man sake kad reikalinga upehålsistona,nors turiu personumeri!!!ir kam pasakau kad reikia,tai sako kad nesamone,tai nesuprantu kame cia reikalas :cry:
mazute

AnkstesnisKitas

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių