Komvux

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

Komvux

Standartinė DaMy » Pir Vas 02, 2009 12:44

Papasakokit, kokia komvux paskirtis. Kaip vyksta mokslai? Kiek kartų per savaitę? Ar tik vienas dalykas ar keli? Iš anksto dėkui.
DaMy

Standartinė Andraika » Pir Vas 02, 2009 12:51

KomVux yra tas pats, kaip ir vakarinės mokyklos suaugusiems Lietuvoje- kas mokykloj prastai sekėsi, gali eit dasimokyt ir pasikelt balus beigi yra papildomų dalykų, kaip kad, pvz., ECDL teisės ar kalbos kursai užsieniečiams. Užsiėmimai vyksta kasdien dienom. Na, bent man taip buvo. Jei lygint SFI ir KomVux- SFI šiltesnė atmosfera, ba visi užsieniečiai, o KomVuxe didelė dalis švedų ir jaučiasi šioks toks susidalijimas.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė DaMy » Pir Vas 02, 2009 12:54

O kodel tu ta konvuxa lankei? Del kalbos uztikrinimo ar del pazymiu pasikelimo diplome?

Andraika rašė:KomVux yra tas pats, kaip ir vakarinės mokyklos suaugusiems Lietuvoje- kas mokykloj prastai sekėsi, gali eit dasimokyt ir pasikelt balus beigi yra papildomų dalykų, kaip kad, pvz., ECDL teisės ar kalbos kursai užsieniečiams. Užsiėmimai vyksta kasdien dienom. Na, bent man taip buvo. Jei lygint SFI ir KomVux- SFI šiltesnė atmosfera, ba visi užsieniečiai, o KomVuxe didelė dalis švedų ir jaučiasi šioks toks susidalijimas.
DaMy

Standartinė Andraika » Pir Vas 02, 2009 14:39

mokiausi kalbą po SFI plius pasiėmiau ECDL kursus ir kitiem metam buvau susiplanavęs mokytis visuomenės mokslus, kažką ten apie dizainą bet gavau darbą ir viskas baigėsi. Bet ten nėra fiksuotų klasių- į vieną discipliną ateini su vienais, į kitą- su kitais. Tai į kalbą vien imigrantai ėjom, o kur kitur, pvz., prie kompų, vienas ne švedas sėdėdavau. Šiaip dėl kalbos būtina eit ten, ba po SFI žinios, švelniai sakant, kuklios lieka :)
Daug kas iš klasiokų gilino matematikos, anglų žinias. Ir, man rodos, skirtingose įstaigose gali skirtis disciplinos, išskyrus tas bazines gimnazines.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė DaMy » Pir Vas 02, 2009 14:56

Girdėjau, kad galima nuotoliniu būdu mokytis. Tada nereikia dienomis į pamokas. Gal kam teko taip mokytis konvuxe?
DaMy

Standartinė Andraika » Pir Vas 02, 2009 15:18

SFI buvo taip galima. kiek pažinojau- visi nieko taip ir neišmoko :lol:
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė DaMy » Pir Vas 02, 2009 15:28

Ne ne, SFI nereikia, nes jau prie pabaigos. 1000 kartų geriau yra pamokose sudalyvauti, nei testus namie daryti.

Andraika rašė:SFI buvo taip galima. kiek pažinojau- visi nieko taip ir neišmoko :lol:
DaMy

Standartinė lcj » Pir Vas 02, 2009 20:10

Galima ir nuotoliniu, tik CSN pinigeliai bus mazesni. Gal lietuviams tai nesvarbu,bet svedams tai labai aktualu. Kas neturi darbo mokosi ,ka tik gali ,kad tik daugiau tasku surinktu ir pinigas ilgesnis butu. O mes lietuviai sugebame mokytis ir darba dirbti. Ir net pinigais is CSN nesirupiname.
lcj

Standartinė DaMy » Pir Vas 02, 2009 22:46

O kokius ten milijonus moka, kad mokytis kai kuriems arabams labiau apsimoka nei dirbti (girdėjau tokių istorijų)?

lcj rašė:Galima ir nuotoliniu, tik CSN pinigeliai bus mazesni. Gal lietuviams tai nesvarbu,bet svedams tai labai aktualu. Kas neturi darbo mokosi ,ka tik gali ,kad tik daugiau tasku surinktu ir pinigas ilgesnis butu. O mes lietuviai sugebame mokytis ir darba dirbti. Ir net pinigais is CSN nesirupiname.
DaMy

Standartinė lcj » Pir Vas 02, 2009 23:12

:D :D :D milijonu tai tikrai nemoka, bet knygoms uzteks. Nezinau kiek kiti gauna .Esu gaves apie 4000kr.,bet turejau mokytis pilna laika.Tai buvo kliutis darbui ,bet reikejo ziniu ir pazymio. Praturteti "komvuxse" nera sansu.
lcj

Standartinė LOreta » Ant Vas 03, 2009 00:25

Ish savos patirties galiu pasakyt tik tiek, kad KOMVUX'e mokydamasis ir tik pragyvenes minimum 2 metus zhmogus gali gauti 2500 kr studiebidrag ir tada dar galima imti 5000 kr, bet chia jau paskola, kuria paskui reikes atiduoti. (Studielån)

Ish kur 4000 kr, nezhinau.

Todel milijonu ten tikrai niekas negauna, bet kas liechia arabus ir ne tik, kitaip pavadinti galiu tik emigrantais parazitais, kurie tik ir ieshkokiu kokiu budu gauti kokia parama ish SHvedijos. Nes patys dirbti eit nenori, prisigimdo vaiku, jei dar ne ish EU, tai apskritai jiems ir gyvena busta suteikia ir t.t.t.t.t. Pati besimokydama ir SFI ir KOMVUX'e tiek visokiu kalbu prisiklausiau ir tikrai tada imu suprasti, kodel ne visi shvedai taip yra patenkinti svetimshaliais.
LOreta

LOreta

Standartinė Žydrūnė » Ant Vas 03, 2009 08:36

LOreta rašė:Ish kur 4000 kr, nezhinau.

~2500 gauna tie, kurie jau turi aukštesnį nei vidurinės mokyklos baigimą ir yra vyresni nei dvidešimt kažkiek (nepamenu tiksliai. Lyg 25). O tie, kas neturi, gauna gerokai daugiau. Pati mačiau, kiek gavo viena lenkė, kuri nieko nebaigus čia mokėsi ir gaudavo ~8000 (į tą sumą dar įskaičiuoti buvo 3vaikai, nes nuo vaikų kiekio irgi dar prideda). Panašia suma gyrėsi ir viena babaika.
PaveikslėlisPaveikslėlis
Žydrūnė

Standartinė LOreta » Ant Vas 03, 2009 11:42

Žydrūnė rašė:
LOreta rašė:Ish kur 4000 kr, nezhinau.

~2500 gauna tie, kurie jau turi aukštesnį nei vidurinės mokyklos baigimą ir yra vyresni nei dvidešimt kažkiek (nepamenu tiksliai. Lyg 25). O tie, kas neturi, gauna gerokai daugiau. Pati mačiau, kiek gavo viena lenkė, kuri nieko nebaigus čia mokėsi ir gaudavo ~8000 (į tą sumą dar įskaičiuoti buvo 3vaikai, nes nuo vaikų kiekio irgi dar prideda). Panašia suma gyrėsi ir viena babaika.

Mano vaikinas shvedas pradejo mokytis KY budamas 22 metu. Ish valstybes gauna iki dabar 2500 kr ir pasiemes dar yra tuos 5000 kr. Aishku, kad iskaichiuojant 3 vaikus, uzh kieiviena gaunant 1000 kr ir dar man atrodo, jei yra 3 vaikai skaichiuoja, kaip uzh 4, tai jau zhiurek ir gaunasi 8000 kr ;D

Itariu, kad visi tie ne EU shaliu pabegeliai dar kokia nors socialine parama gauna, tai del to, tiek daug ir susidaro, nors ash chia daug, auginant tiek vaiku, negaliu pasakyt..

Realiai tai ash apsikritai suprantu, kodel EU shalies gyventojai gyvenantys SHvedijoj negauna nieko, o ne EU - gauna per daug ;DDD Ir ish esmes jie gi dazhniausiai buna asocialios daugiavaikes sheimos.
LOreta

LOreta

Standartinė Žydrūnė » Ant Vas 03, 2009 15:34

LOreta rašė:Mano vaikinas shvedas pradejo mokytis KY budamas 22 metu. Ish valstybes gauna iki dabar 2500 kr ir pasiemes dar yra tuos 5000 kr. Aishku, kad iskaichiuojant 3 vaikus, uzh kieiviena gaunant 1000 kr ir dar man atrodo, jei yra 3 vaikai skaichiuoja, kaip uzh 4, tai jau zhiurek ir gaunasi 8000 kr ;D

Itariu, kad visi tie ne EU shaliu pabegeliai dar kokia nors socialine parama gauna, tai del to, tiek daug ir susidaro, nors ash chia daug, auginant tiek vaiku, negaliu pasakyt..

Realiai tai ash apsikritai suprantu, kodel EU shalies gyventojai gyvenantys SHvedijoj negauna nieko, o ne EU - gauna per daug ;DDD Ir ish esmes jie gi dazhniausiai buna asocialios daugiavaikes sheimos.

Tai va, kad taviškis 22 metų. O padidintą gauna vyresni.
O dėl tos lenkės vis sukau galvą, kodėl ji gauna tiek daug, tuo tarpu man buvo paskaičiuotas minimumas. Mūsų situacijos buvo kone identiškos (ir amžius, ir abi iš ES, ir šeimyninė padėtis tokia pati), išskyrus tai, kad aš turiu 2 vaikus, o ji-3, bet dėl vieno vaiko tikrai negalėjo toks skirtumas būti. Ir dar aš LT baigus aukštąją, o ji Lenkijoj- tik vidurinę.
Dar kai tik pradėjau mokytis ir mokykloj davė pildyt dokumentus SCN'ui, tai vienas gudročius pasiūlė nedėti varnelės ten, kur nurodoma, kad baigtas aukštasis, nes ją uždėjus gaučiau mažiau pinigų. Nenorėjau rizikuot, tai užpildžiau sąžiningai :oops: :)
PaveikslėlisPaveikslėlis
Žydrūnė

Standartinė bill » Ant Vas 03, 2009 15:47

lcj rašė:Galima ir nuotoliniu, tik CSN pinigeliai bus mazesni. Gal lietuviams tai nesvarbu,bet svedams tai labai aktualu. Kas neturi darbo mokosi ,ka tik gali ,kad tik daugiau tasku surinktu ir pinigas ilgesnis butu. O mes lietuviai sugebame mokytis ir darba dirbti. Ir net pinigais is CSN nesirupiname.

bet tai CSN pinigelius atiduoti irgi reikia , ne visi matyt nori ta nasta ant peciu uzsikraut :roll:
Vartotojo avataras
bill

Kitas

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias