Informacija

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

Informacija

Standartinė Gab » Šeš Sau 17, 2009 16:08

Sveiki. Galiu suteikti informacija lietuviams apie istaigas, i kurias reikia kreiptis Svedijoje del mokesciu, administraciniu, teisiniu ar pan. dalyku. Jeigu turite kokiu problemu su istaigomis Svedijoje ar nezinote, kur kokiu klausimu kreiptis-rasykite. Informuosiu, kur kaip ir ka daryti.
Gab

Standartinė audreja15 » Sek Sau 18, 2009 17:57

noreciau paklausti, o i kur reikia kreiptis, jeigu noriu patvirtinti diploma
audreja15

Standartinė Gab » Pir Sau 19, 2009 08:18

Labas, jeigu tau reikia ivertinti aukstosios mokyklos diploma, tai paprasyk su e-pastu arba telefonu, kad Högskoleverket atsiustu tau blanketa, kuri tu turi uzpildyti. Pasakyk, kad nori ivertinti Svedijoje savo uzsienyje gauta diploma. Po to uzpildysi ta gauta blanka , pridesi diplomo kopijas ir siusi tokiu adresu:
Högskoleverket
Avdelningen för bedömning av utländsk utbildning
Box 7851
103 99 Stockholm

Telefonas: 08-563 085 00
Faksas: 08-563 085 50
Elektroninis pastas: hsv@hsv.se

Apsilankymo adresas: Luntmakargatan 13, Stockholm

Atidaryta: pir.-penktad., 8.00-16.30
registratorius: pirm.-penkt.,9.00-11.00 , 13.00-15.00
Kuo geriausios sekmes.
Sveiki! Ieskau lietuviu Eskilstunoje arba Stokholme.
Ar gyvena cia lietuviu motinu ( 30-40 m. amziaus)?
Taip pat kartais reikalinga mergina ar moteris vaikui priziureti.
Gab

Standartinė audreja15 » Pir Sau 19, 2009 11:26

nuosirdziai dekoju uz informacija
audreja15

Standartinė baubela » Ket Vas 12, 2009 16:30

Sveiki visi :roll:
Örebro, Sturegatan 2 yra faina ir jauki kavine kuri priklauso tautieciams ir 2009 02 13 bus cepelinu gal kas busit netoli uzsukit :lol:
Darbo laikas 9:00 iki 15:00
baubela

Standartinė zyle666 » Ket Vas 12, 2009 17:30

Dar del diplomu ivertinimo. Kopijos turi buti patvirtintos ar tai darbo birzos, darbdavio ar komvux. Bet tai parasyta informaciniame blanke kai pildai prasyma. Dar reikia issiversti i svedu kalba diplomo pirma lapa, nes paprastai jis yra lietuviu kalba. Mano diplomas turi angliska vertima. Nusiunciau viska, o po to gavau atsakyma, kad reikia titulinio lapo vertimo.
zyle666

diplomo ivertinimas

Standartinė audreja15 » Ket Vas 12, 2009 20:36

o kiek laiko laukei ivertinimo, nes girdejau, kad tai gali uztrukti apie puse metu
audreja15

Standartinė zyle666 » Ket Vas 12, 2009 22:59

As dar tik neseniai pridaviau dokumentus, tai dar iki ivertimo ilgai laukti. O tai uztrunka 3 ir daugiau menesiu. Paskutiniame laiske man parase, kad apie 4 men. Bet jei dar ko nors jiems truksta, tai viskas tesiasi ilgiau. Kaip pvz mano atveju, prireike jiems titulinio lapo vertimo ir kol jo negaus, tol nieko nedarys. Visa procesa sustabde.
zyle666

Re: Informacija

Standartinė timbukas » Pen Bal 17, 2009 20:38

Labadiena,
gal galite ka patarti tokioje situacijoje.Turime LT iregistruota individualia imone, bet dirbame jau 3 metai su ta imone Švedijoje.Turime LT PVM koda ir dirbame kol kas tik su švedu imonemis statybinius darbus.Visus mokescius-pajamu , sodra, pelno mokame Lietuvoje.Niekaip nesurandame atsakymo i klausima-ar reikia mums registruotis kaip imonei Švedijoje,gal leidimas darbui reikalingas?Gal isvis taip negalima dirbti?Labai prasau, gal žinote ka nors,padekite
Rita
timbukas

Standartinė vikis2 » Sek Bal 19, 2009 20:33

Asmeniskai as turiu indv veikla registravws lt,sodra moku lt,pvm ar kaip kam neaisku (25%9 moku )svedijoje .Dirbu tik oficialioms firmoms,(kurios sumoka ir draudima ir t.t.)ir man gryzta tik tas ka as turiu gauti y rankas-tik man neaisku vienas(nors su lt sodra aiskinausi ir mano pazystama pamokino tyleti lt apie pajamas sv vien del mokesciu sudvejinimo)o tas yra - moki cia -Mokek ir lt-kas perdaug grazinsim! Kuris patikes lt vyriausybes subtilumais-tik naivuolis!MOKU CIA-Pensijinis manau ir bus is cia ir ne tik.Tik turiu klausimely zinovei musu- KAIP :KADA IR KIEK UZTRUKS LAIKO FIRMOS UZDARYMUI !ACIU. nezinau kaip Jums bet taip traukia y lietuva kad baisu!
vikis2

Standartinė timbukas » Sek Bal 19, 2009 21:19

Bet mes turime registrave individualia imone, o ne veikla.Turime samdomu darbuotoju, uz kuriuos pajamu mokesti ir sodra mokame Lietuvos institucijoms.Aiskinomes del PVM,bet LT VMI atsake, kad jie konsultuoja tik Lietuvos istatymus, kreiptis i svedijos mokesciu inspekcija.Kreipemes-bet atsakymo aiskaus negavome, taip kad ir liko neaiskumai del PVM.Vieni aiskina, kad nereikia registruoti imones svedijoje kaip PVM moketojos,nes neturime nuolatines buveines, kiti-kad tik uzpildai forma ir gauni svedu PVM koda, bet mokesciai ir toliau LT.Taip absoliucioj nezinioj ir sedime.
timbukas

Standartinė vikis2 » Pir Bal 20, 2009 06:03

Liet. as kaip ind. veikla-cia kai tvarkiausi mokesciuose man padare ymone.As taip pat turiu samdomu,bet uz juos moku cia.Kaip aiskinausi lt -gali nemoketi sodrai lt bet privalai moketi cia.Buveines nebutina_butina registracijos vieta kur gyveni.Nezinau kodel Jums taip sunku yregistruoti cia,man padejo susikalbeti svedas mokesciuose ir nebuvo problemu,net tuo laiku registracijos vietos neturejau,tai sv draugo gyvenama vieta priregistravo
vikis2

Standartinė timbukas » Pir Bal 20, 2009 07:54

labas,
tai as vistik nesupratau taves - moki tu sodra už darbuotojus LT ar svedijoje?Ir kaip suprasti- nesakyti "kam" apie pajamas Švedijoje, juk jeigu ka slepsi, paskui tiek problemu turesi.as suprantu kad nesunku iregistruoti, tik kad paskui jauciu ir cia ir ten reikes moketi, ir ar butina registruotis?O kaip su PVM pas tave? kur moki ir kaip tada toms imonems saskaitas rasai- su svedisku PVM?Tai jau tavo imone yra kaip svediska?O buhalterija , balansai svedu kalba?Man tas neaisku visiskai.Aplamai nelabai suprantu as visa ta sistema
timbukas

Standartinė lcj » Pir Bal 20, 2009 18:58

...tikiuosi, kad nenutrauksite diskusijos.Daugumai bus tikrai naudinga suprasti ,kas ju laukia dirbant lietuviskose "firmose".Kiti gal gaus atsakyma, kur paprasciau ir naudingiau iregistruoti imone.
lcj

Standartinė vikis2 » Pir Bal 20, 2009 21:30

Askinu jei ymanoma suprasti rasysenose; Kad atidaryti firma sv (tais laikais kai as atidarinejau)lengviau buvo tureti bet kokia lt registruota!As taip ir padariau!Yregistravau ind veikla lt ir su tais popieriukais (aisku vertima turi tureti bent anglu kalba) su sv draugu y sv mokesciu ynspekcija .Kadangi turejau gera verteja,kuris buvo suinterisuotas kad likciau cia kuo ilgiau) man yregistravo firma sv.Jei Teisiniais popieriais domiesi-tai sv ind veiklos negali tureti- tik statybine firma kuri samdo iki 10 darbuotoju ,arba didesne iki 50.ir t.t-Taksas yra nustatomas registruojant ymone vienodas kiekviena menesy,mokescius moki kaip priklauso pagal komuna ir t.t.Pagrinde as dirbu valdiskoms ymonems ir jie sumoka uz mane viska, bet taksa as moku nustatytu laiku ir vienoda sums iki deklaracijos pateikimo.Jei permoku -grazina jei truksta damoku.Saskaitas rasau ir valdiskoms ir privatininkams, bet privatininkai nemoka sodrai ar dar kam -jie moka tik 25% kas jiems grazinama kitu metu deklaracijoje.Tas ir pjauna su privat.Ai sunku susakyti visus subtilumus jei nezinai ko ir ka turi pati. Nori info-rasyk y privata -Duosiu nr susiskambinsim-papasakosiu issamiau.
vikis2

Kitas

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias