Mokesciu deklaracija

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

Mokesciu deklaracija

Standartinė aucas » Tre Sau 16, 2013 03:19

Sveiki.
Norejau pasiteirauti del mokesciu deklaracijos.
Antri metai is eiles gaunu Skattverket laiskus. Laiske rasoma apie mokescius, nieko konkretaus, parasyta suma tik kokia ten per metus tipo uzdirbta ir viskas. Antroj lapo puseje prirasineta, jeigu sutinki tipo nieko nedaryk, jei nesutinki siusk mums laiska kas blogai ir t.t.
Praejta meta nieko nedariau ir tu laisku daugiau negavau. Dabar svedas pradejo kazka paistyt kad galesim mokescius susigrazint (labiau tiketina kad dasimoket turesiu su ju protais ir mokejimais). Paklausiu svedo apie ta laiska nusiunciau kopija, tai tipo sako lauk, veliau ateis laiskas su mokesciu deklaracija. Ateis ar neateis? Kodel praejta meta neatejo? Person numerio neturiu.
aucas

Re: Mokesciu deklaracija

Standartinė Andraika » Tre Sau 16, 2013 09:25

Su ju protais ir mokejimais kazkiek mokesciu dazniausiai yra sugrazinama.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė aucas » Tre Sau 16, 2013 10:36

Bet ar man gali ateiti deklaracija ta jeigu as net neturiu person numerio?
aucas

Standartinė pesas80 » Tre Sau 16, 2013 10:42

Jai neturi tikro person nr. tai darbdavys moka tik privalomus mokescius, dazniausia ten nieko nelieka ka grazint nes 25%. Nes iki 200kr jie net nesiuncia deklaracijos. Jaigu gausi tikrus skaicius tai bandyk darytis metu pradzioje, arba sakyk darbdavui, kad moketu pagal tabelio pirma stulpeli, tada atgausi ir nebus jokiu problemu
pesas80

Standartinė aucas » Tre Sau 16, 2013 10:57

Kad ten su jais sunku sutart, nenori duot jie mums tu person numerio. Dabar nori kad dirbtume 7-8 menesius, tipo mokesim kazkokius tuos pilnus mokescius, bet persono numerio neturesim. svedu kalbos nemoku, tai sunku su tais vertejais internete ieskoti ir versti ta informacija, privercia pievu irgi nelabai kartais eina net esme suprast.
aucas

Standartinė Andraika » Tre Sau 16, 2013 11:31

Kazkaip keistai cia. Kazkada esu dirbes legaliai sezoniniu, tai pats netvarkiau isvis nieko, gavau laikina personnumeri (kaip kitaip vmi gali zinot apie tave?) ir paskui mokesciai patys pareidavo i lietuvisko banko saskaita. Gali but, kad darbdavys mulkina. As nueiciau i skateverketa ir pasiklausciau tiesiai, angliskai jie ten kalba kuo puikiausiai.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė aucas » Tre Sau 16, 2013 11:36

nu ta laikina, netikra person numeri turiu. Niekas nemulkina manes, sakau atejo laiskas is skattverket, yra mano pajamos per 2012 metus parasytos. Bet ir praejta meta gavau toki pat laiska, ir tipo siais metais svedas man sako galesi susigrazint mokescius. Bet man ydomu jei siasi metais tipo galesiu,kodel praeitas metais negalejau, sutartis mano nepasikeite, gal istatymai sakau kokie pasikeiet?
aucas

Standartinė bill » Tre Sau 16, 2013 13:02

kad mokescius atgautum reikia po deklaracija pasirasyt , net jei ten tik tas laikinas numeris , kol nedeklaruoji mokesciu neatgauni , panasi situacija buvo draugeliui , jis jau lietuvoje sedejo kai deklaracija atejo i namus, tai pasirase , siunte atgal i svedija, kas ten grazinama tada pervede i jo saskaita lietuvoje
Vartotojo avataras
bill

Standartinė pesas80 » Tre Sau 16, 2013 14:06

Paprastas dalykas kodel negavai deklaracijos, darbdavys tau atskaitinejo 25%. O seis metais gal pagal tabeli, todel ir atgausi. Jai mokejo pagal 25% tada tau nieks nieko negrazina, taip galima daryt jai asmuo turi laikinus skaicius ir laikinai dirba, suppaprastinti mokesciai
pesas80

Standartinė Andraika » Tre Sau 16, 2013 14:09

O jei paveluosi pasirasyt- gausi 1000 kr bauda.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė lcj » Tre Sau 16, 2013 16:18

Mano nuomone, jei nekalbesime skaiciais, procentais ir t.t. ,kontruoliuoju ( kiek nuo manes priklauso) metu begyje kiek imoku mokesciu. Nesidziaugiu, kai pastebiu, kad metams baigiantis turiu galimybe susigrazinti mokescius. Nera pelno,mazai uzdirbi- mazai moki mokesciu. Mazai moki mokesciu- prastesnis soc.gerbuvis, esant darbingam ir isejus i pensija.
lcj

Standartinė bill » Tre Sau 16, 2013 20:52

as ir panasiai galvojau , dirbau pagal pagrindini kontrakta , plius imonej dar buvau sudares sutarti kaip entreprenör, dirbdavau savaitgaliais ir ziuredamas algalapi lygiai taip pat dziaugdavausi , bet realybe tokia , kai norejau pasiimt vaikui gimus 10 dienu tevystes atostogu , försäkringskassan pareikalvo pajamu patvirtinimo , nusiunciau israsa is skatteverket uz praeitus metus, dziaugiausi nes visai neblogai atrode dirbant papildomai, bet va sulaukiau is ju skambucio , jie pasiziurejo pagal atlyginomo specifikacija ir man visus tuos föräldrarpäning paskaiciavo pagal pagrindini atlyginima koks nurodytai sutartyje , o ne pagal tai kiek realiai uzdirbau ir sumokejau mokesciu , tai taip kad del to kad daugiau sumokejau mokesciu dziaugtis gali tik visokie parazitai nenorintys dirbt , o man tas galbut tik senatvej pasimatys jei as jos taip dirbdamas sulauksiu ...
Vartotojo avataras
bill

Standartinė pagan » Ket Sau 17, 2013 20:57

lcj teisus,dar prisimenu LT savo veiklą vertindavau pagal telefono operatoriui sumokėta sąskaitos suma... kuo daugiau prakalbėjau tuo daugiau dirbau... tuo rezultatas geresnis...
pagan

Standartinė lcj » Sek Sau 20, 2013 12:58

http://www.lrytas.lt/pasaulis/emigranta ... abanga.htm
Kai perskaitai tokio lygio straipsnius , tai nei dirbti nei mokescius moketi nesinori :shock:
lcj

Standartinė Andraika » Sek Sau 20, 2013 17:20

The Sun yra žemo lygio geltonas šūdlaikraštis, kaip koks mūsų kvällsposten'as ar lietuviškos Vakaro Žinios, kuriuo tiki tik priekvailės namų šeimininkės, nereik imt viską už gryną pinigą iš ten :cool:
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Kitas

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 2 svečių