Kaip atsidaryti firma?

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

Kaip atsidaryti firma?

Standartinė Urbshis » Ket Spa 27, 2011 23:08

Sveiki, suprantu jog sia tema jau buvo kalbeta ne karta, bet naudojat paieska labai sunku viska sugaudyt kas apie ka sneka.
Mane domina informacija - kaip atsidaryti firma, kokie dokumentai reikalingi? Ir dar labiau domina mokesciu sistema atsidarius firma. Bendravau su svedu tai labai sudetingai aiskino ir ne visus galus supratau iki galo. Jis kalbejo kad gavus firmoj iplaukas nuo tos visos sumos reikia atiduoti 60% mokesciu, is likusiu sumoketi atlyginimus darbuotojams ir mokescius uz juos 35%.. Ar taip gali buti?gal ne taip supratau, nes nelabai suvedu, koks pelnas tada gali likti.
Gal kas issamiau paaiskintu. dekui labai :)
Urbshis

Re: Kaip atsidaryti firma?

Standartinė lcj » Pen Spa 28, 2011 20:01

Kur cia suprasi ta mokesciu sistema,jei ir svedai sunkiai supranta. Sunkiai supranta todel, kad patys netvarko buhalterijos. Idomu , kaip paskaiciavai pelna, tikiuosi nesudejai 60%+35% :grin:
Kas yra tavo veiklos pelnas ir kada ji turesi vargu ar kas atsakys. Manau geriausia atsakyma rasi artimiausiame "Bokföringsbyrå". Jie pades apsispresti kokios formos firma tau reikalinga AB,HB, KB,ar Enskild firma. Del darbuotoju ir ju atlyginimo, gal butu paprasciau dirbti su F-skatt turinciais.Nezinau tavo planu ,sunku patarti...
Forume yra zmoniu turinciu kompetencija siuo klausymu, gal jie atsilieps. Parasyk "siletyv" jis pades tikrai.
lcj

Standartinė siletyv » Pen Spa 28, 2011 20:23

Sveikas,parasyk i asmenine,aprasyk ka zadi veikt,kokius turi planus ateiciai,kiek sa´mdomu zmoniu ir t.t.Ka galesiu-patarsiu,ko ne -duosiu moteriskes telefona,kuri tvarko jau gal 15 lietuviu imoniu buhalterija.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė sauliuskmk » Pen Rgs 28, 2012 08:38

sveiki,turiu klausimeli del firmos(enskild) atsidarymo. Gavau popierius is Skatto,jie klausineja ar as neturiu kazkokiu skolu Lt ir nori ,kad as pristayciau pagrystas pazymas del skolu. Ar ir kitiems to reikejo? Norisi kuo greiciau atsidaryti firma,o del tu popieriuku lekti i Lt kazkaip brangoka.Siandien vaziuosiu aiskintis kodel jie man neatidaro tos imones.Islaukiau 3 savaites,galvojau jau gausiu firmos registracija,bet dar kazko uzsimane.
Vartotojo avataras
sauliuskmk

Standartinė pagan » Pen Rgs 28, 2012 13:09

reikėjo,iš sodros ir vmi
pagan

Standartinė siletyv » Pen Rgs 28, 2012 19:06

Is sodros nereikia.Reikia is mokesciu inspekcijos (forma pareiskimo tai pazymai gaut atrodo 17).Cia tiems ,kurie tik atvaziave nori atsidaryt.Jei tu esi jau Svedijos gyventojas ir mokesciu moketojas Svedijai-nereikia jokios pazymos.Ta prasme,jei iki daba rjau dirbai legaliai Svedijoje ir mokejai mokescius.
Blogiausia tai,kad ta pazyma reikia asmeniskai pasiimt lietuvoje.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė sauliuskmk » Pen Rgs 28, 2012 19:33

Tai as taip ir supratau,kad i Lietuva reikia paciam vaziuoti.Siandien bandziau prisiskambinti tai moterelei is kurios gavau laiska su ta nuostabia informacija,kuriai reikia patvirtinimo is Lt,kad svarus esu.O paciam skatteverkete,nieko nepesiau,sako jei praso,vadinasi reikia.Pirmadieni atakuosiu telefonu.Biurokratai :mrgreen:
Vartotojo avataras
sauliuskmk

Standartinė siletyv » Pen Rgs 28, 2012 21:23

O tai Tu jau Svedijos gyventojas?
Ar esi "folkbokförd"?
Jei taip tai nieko nereikia is Lietuvos.
Cia ne visi zino ,kad Lietuva jau daug metu Europos sajungoj,taip kad nieko nuostabaus,kad reikalauja tos pazymos.
Reikia sakyti,kad esi Svedijos gyventojas ir Svedijos pajamu moketojas ir su Lietuva neturi jokiu ekonominiu rysiu.
Ne viena karta jau gincinausi del to Skateverkete ir visada buvau teisus-atidare imones be jokiu pazymu.
siletyv

Standartinė pesas80 » Pen Rgs 28, 2012 22:07

Nu man ir nieko nereikejo, gal ka netaip uzpildei. Ar jau esama imone LT registruoji svedijoje tai tada reikia.
pesas80

Standartinė pagan » Šeš Rgs 29, 2012 06:35

man reikėjo iš sodros ir vmi pristatyt pažymas kad neskolingas.Gal nereikia tiems kas LT samdomais darbuotojais dirbo.Dar prašė tokios mistinės formos E101,bet apsiėjo.Gerai kad nepaprašė Pagirių kaimo parduotuvės juodojo sąrašo kur prie mano pavardės penkiolika bambalių "Žaibo" liko..
pagan

Standartinė sauliuskmk » Ant Spa 16, 2012 18:01

Ar susidurete kazkas su ,,hängavtal med byggnads´´ ,zodziu noriu sudaryti sutarti su svediska statybine firma su savo enskild företag(nesenai atidarytu).Buvau as tame byggnadse,tai vienas pas kita siuntineja,galu gale dave emaila zmogaus kuris tipo viska gerai zino ir liepe su juo susirasyti.Tai va ir klausiu kas tas hängavtal ir su kuo ji valgyti :???:
Vartotojo avataras
sauliuskmk

Standartinė pesas80 » Ant Spa 16, 2012 18:25

Seip tai cia yra kolektivavtal, tik nesuprantu kam tau jo reikia jaigu gerai sutari su savo darbininkais. Si sutartis yra sudaroma tarp darbdavio ir darbininko, nebent tu nori daryt su profsajunga kolektivavtal, bet jai pas tave enskildfirma tai nemanau,kad tau reikia
pesas80

Standartinė sauliuskmk » Ant Spa 16, 2012 18:58

Man tai cia kol kas miskas tos firmos,ir tiksliai nezinau kodel mane jie siuncia i byggnads.O kas butu jei as su byggnads pasidarau ta kolektivavtal?
Vartotojo avataras
sauliuskmk

Standartinė sauliuskmk » Ant Spa 16, 2012 19:10

Dar gal biski paaiskinsiu,kai snekejausi statybinej firmoj su kuria noriu sudaryti kontrakta,kazka minejo,jei as nesusitvarkysiu su Byggnads,tai kai pradesiu dirbti, gali pareiti bauda 30000 sek ju firmai,o gal ir man.
Vartotojo avataras
sauliuskmk

Standartinė bill » Ant Spa 16, 2012 20:00

matyt profsajungos prispaude nesamdyt firmu neturinciu kolektivavtal , ba visokie baltai ir lenkai priveza cia vergu dirbanciu vos ne uz dyka ... normalus veiksmai norint issaugot aukstesnius atlyginimus.... buvo gi cia skandalu
Vartotojo avataras
bill

Kitas

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias