kas galit suteikti info apie Göteborg miesta

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

kas galit suteikti info apie Göteborg miesta

Standartinė Zmey » Tre Lie 06, 2011 19:10

sveiki,gyvenau stockholme apie du metus,dabar nusprendziau pakeisti miesta,yra kas gyvena jau nemazai laiko Goterborge?
kaip miestas atrodo?kaip su nuomom ir kainom ar yra koks skirtumas nuo stockholmo?ar daug tu babaju gyvena?gal nera istisu rajonu kaip sostinei..
patarkit kaip tas miestas ar faina gyvent butu? :greetings-wavingyellow:
Zmey

Re: kas galit suteikti info apie Göteborg miesta

Standartinė lcj » Tre Lie 06, 2011 23:15

...Göteborg gerai, stai kas vyko praejusi savaitgali http://svtplay.se/v/2470478/the_big_4/t ... _metallica
Ka noretum cia rasti? Atvaziuok traukiniu, "pasitrink" miesto centre bus lengviau suprasti miesto atmosfera. Man Stockholm labiau patinka...
lcj

Standartinė Sandrrra5 » Sek Rgs 04, 2011 02:09

Man Gtb kaip didelis kaimas. Ne teritorine prasme, o zmoniu busena. Miestas ne toks grazu kaip Sthlm, bet susiorientuot lengviau. Yra dalyku, del kuriu gyvent geriau Gtb, pvz Lisebergas, Universum, Ulevi stadionas, turgus, kur gali nusipirkt lenkisku desru ir lasiniu, pigiu kiausiniu ir normaliu saldainiu. Nuomos kainos panasios kaip ir sostinej, bet jei pirktum busta - Gtb pigiau siek tiek. Babaju yra visur, tik cia "ju" rajonu maziau- Bergsjon, Angered, Kortedala, dar Biskopgardenas. Tuose rajonuose komunos ima didesnius nuomos mokescius, nors Biskopgardene kaip tik lb pigu, gal kad ten daug gamyklu. Turtuoliu rajonai - arciau juros, tai Askim, Torslanda, Alvsborg, cia kaip Lidigo Sthlme. Visur kitur - normaliai. Daug kur Gtb galima stovet nemokamai, gyvenau Partilej, tai ten isvis reikejo rast vieta, kur reiktu susimoket. Autobusai kur kas geresnes kokybes Gtb, susisiekimas- idealus, visur lb greitai ir palyginus pigiau. Gamta man asmeniskai pasirode svaresne, ezerai patogesni zvejot ir neapsupti zmoniu su meskerem - nueini ir nuo kranto kozna karta issitrauki lydeka. Vanduo is krano irgi siek tiek svaresnis, vonios sienu isvis nereik plaut metus, beje, kaip ir langu. Gtb akmenuota dirva, Sthlme - smeleta daugiau, pas mane namie net dulkes nenusesdavo, nebuvo ju ir viskas. O Sthlme valau dulkes vos ne kasdien. Klimatas irgi Gtb siltesnis. Ziema, nors ir -10 laipsniu, isleksi trumpom rankovem - nesusalsi, kazkaip silciau, gal kad ilankoj tokioj miestas stovi, Sthlm - siauriau, jau jei cia ziema, tai uj, salta. Gtb daug lyja, batus privalai nusipirkt tinkamus, o daznai pamatysi ten zmogu ir vasara, ir ziema su botais. Idomu taip, su suknele kokia grazia, ir su botais mergina. Po to pripranti... Bet yra ir minusu. Svedu kalbos Sthlm ir suauges, ir vaikas ismoksta greiciau, cia tiek tu kitatauciu, kad net mokyklos specialias klases turi paruosiamasias. Vyresnioji mokos mokykloj, kur iesko jau lietuviu ir uzbeku mokytojo. Lenkai, rusai jau turi savo mokytojus mokykloj, tikrai ne po 5 vaikus, po pilna klase rusiuku ar lenku susirenka. Ten rusu kalba vaikas gali mokytis kaip antra kalba, o anglu jau kaip trecia. Mokytojai idarbinami pilnu etatu, jie kartais sedi matematikos, svedu kalbos pamokose, jei nesupranta mokinys, isvercia. SFI Sthlm- tas pats, pas mus yra tokia pamoka svenska på ryska. Mokytojai gal 4 yra, kurie moka rusiskai, mokomes svedu, jei ko nesuprantam, nereik angliskai liezuvio lauzyt. Na bet Gtb tai toli iki to. Partilej isvis nebuvo mokyklos, kuri mokytu svediskai atvykelius. Mano dukra buvo vienintele visam rajone tikriausiai, nors ten 40 000 zmoniu gyvena. Tai kartu dar su tokiu rumunu mokydavos individualiai su tam samdoma mokytoja svedu kalbos. Gal galvoju ir geriau net, daug uzduociu turejo, kasdien intensyviai mokes, o Sthlme tai kai klasej 25 vaikai ausim karpo, tai kaip ten ismoksta ko nzn. Beje, neparasiau, bet kazkaip pastebejau, kai Gtb kur eidavom - paroda, muzieju ar siaip univesraline parduotuve - kavinese vaikai prisivalgydavo visko nemokamai. Gtb kas jau nori nelikti alkanas, gali nueit kur visuomeninis maitinimas (pvz Universum muziejuj prie isejimo yra kavine), tai darzoviu, duonos su sviestu ir arbatos ar kavos visur nemokamai pasimsi. Aisku, svedai perka patiekalus, kartais matydavau, tik koki pyrageli pasimdavo ir eidavo prie kasos, bet visa kita - imk kiek nori. Sthlm tai tikriausiai apsivogciau, jei taip daryciau, susimokek uz lekste, ir kraukis kiek nori.
Sandrrra5

Standartinė Daima » Sek Rgs 04, 2011 08:40

Fainas aprasymas,tikrai labai viskas aisku butu,jei ruosciausi ten kraustytis :) Bet tas nemokamas maitinimas/vaisinimasis :):):) Hmmm.... Na,labai keista pasirode,kas ten per labdaros valgyklos :) Ar tik nebus taip,kaip ir visur,kad perki patiekala,o salotos,duona ir kava ieina :) Bet nera tas nemokamai!! :) Bijau kad nesuklaidintumet zmoniu,kurie taip nueje neapsijuoktu/neapsivogtu.....Aisku su pagaliu neiks nestovi ir nesaugo niekada salotu stalo ,bet siaip man niekada nekiltu mintis,kad tai nemokama ir prasom vaisinkites :):)
Daima

Standartinė bill » Sek Rgs 04, 2011 09:45

na jo , siaip ta duona su sviestu priklauso tik tada jei toje kafeterijoje perki maista , o siaip jei imi,tai skaitosi kaip ir vagyste :mrgreen:
na idomiai jus ten , gerai kad mazai i jus kas demesi kreipia , arba gal uz vargsus palaiko :roll:
Vartotojo avataras
bill

Standartinė siletyv » Sek Rgs 04, 2011 10:06

Tai dar dideliuose miestuose parduotuviu kiemuose yra konteineriai-is ten lietuviai irgi visokio maisto pasiima nemokamai.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė Faustukas » Sek Rgs 04, 2011 19:14

:mrgreen:
Faustukas

Standartinė Sandrrra5 » Pir Spa 24, 2011 20:23

Nugi ir nesakau, kad reik eit ir maitintis taip. Sakau, kad truputi lojaliau ziurima i zmogu Gtb kavinese, nei sostinej. Tikrai, jokios abejones, mes perkam suauge maista - patiekalas kazkiek ten kainuoja - nepamenu jau kiek, gal 100-150kr zmogui, o salotas ir duona, kava ar arbata galima imti nemokamai. Na, as maciau, kad suauge visad deda vaikam salotu lekste, pila gerimus ir nesinervuoja. As galvojau, kad visur taip. Ne kiek neperdedu, tokia kultura Gtb. Paprastoj kavinej, net ir nuosaly, salotos, duona ir arbata - nekainuoja, kai perki kazkoki patiekala. Mano vaikai tai nelabai salotu megsta, tai tik duonos uzsitepdavo. Kazkada ziema buvau atvaziavus i Sthlm, uzejom su seima i universaline, kur prie skatverketo centre, lb nustebau, kad salotos mokamos, tikrai, neperdedu. Isidedi didesne- daugiau, mazesne- maziau, labai neiprasta buvo, ir tiek. Nors skamba, tarsi vogciau ka nors, nereik Gtb to daryti, tokia ten tvarka. Manau, kad su laiku ir tokia tvarka pasikeis Gtb. Gyvenat gi Gtb zmones, uzstokit mane, pasakykit, kad nemeluoju. Pasakojau savo draugei, kuri Norvegijoj gyvena, irgi stebejos. Juokais as jums gi sakau - kad jei jau visai riesta - galima nueit ir pavalgyt, t ex duonos su sviestu ir salotom, ir kava uzsigersi. Nepropaguoju tokio gyvenimo budo, bet malonu buvo, jauciausi taip, tarsi tikrai turtingoj saly gyvenciau, kur zmous gerbiamas kazkaip. Man, tik ka atvaziavusiai is Lietuvos, viskas idomu lb buvo. Mano kaimyne - svede, lb padedavo man. Tik uzsimindavau, kad gavau koki laiska, iskart isversdavo, padedavo parasyt atsakyma, nusiveze i Gtb turgu, parode kaip pigiau ir kur ka pirkti. Susidariau nuomone, kad svedai tikrai lb puikus, paslaugus zmones, labai norejau panasi buti kaip jie.
Sandrrra5

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias