tautiečiai pasaulyje

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

tautiečiai pasaulyje

Standartinė algimantas » Ant Kov 08, 2011 21:27

edmundasb rašė:
lcj rašė:Kad pirkti nauja priekaba LT,labai abejoju. Abejoju del kainos,kokia ta priekaba su stabdziais ar be? Jei jau butinai reikia daiktus gabenti priekaba, gal ekonomiskiau issinuomuoti? Pora kartu teko susidurti su transporto priemones pirktos LT registravimu Svedijoje. Mano atveju buvo per brangu, daug popieriu...
Kadangi musu Tevyneje automobilis yra statuso reikalas, o ne susisiekimo priemone, siulau Svedijoje atsisakyti transporto priemoniu eksplotacijos su LT registracijos nr.
Slabo, cia gyvenant nemoketi keliu ir kitokiu mokesciu... :grin:

Kad geriau nenaudoti LT simbolikos- tai ir arkliui aisku... ;-) Aciu uz patarima, taip ir padarysiu....
O mokesciu visiskai nenoriu isvengti. Priesingai.
Trumpai kalbant - velniop ta LT priekaba. Nusipirksiu Svedijoje gera. O daiktus persiusiu su pervezimo firma.
Aciu visiems

Nelabai suprantu kodel geriau nenaudoti LT simbolikos, ar jums geda, kad esate lietuviai? Ar as kazo cia nesupratau. As asmeniskai tai savo automobilyje dar ir kepuraites su lietuviska simbolika turiu pasidejas ant galines paneles, kad butu matyt kad cia lietuvis vaziuoja, ne todel kad kietas, ar pan. paprasiausiai kad lietuviu esu gimes, tevai, seneliai, proseneliai ir t.t. lietuviai. Lietuviais esame mes gime ir tiek, niekur nuo to nedingsi...
algimantas

Re: AUTOPRIEKABOS SVEDIJOJE

Standartinė Andraika » Ant Kov 08, 2011 21:49

tokia ir gėda- susipyksi su kaimynu ir priduos mokesčiam, kad per metus neprisiregistravai. ir tie, kas sukasi su statybom, sako, kad klientai kreivai žiūri. o jau kad policija visada duos papūst tai jau tikrai.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė lcj » Ant Kov 08, 2011 22:22

Ar as kazo cia nesupratau

Nesupratai
lcj

Standartinė siletyv » Ant Kov 08, 2011 22:45

Geda ne kad mes lietuviai,bet kad kai kurie lietuviai cia sunybes daro -o deme krenta ant visu.Zinau jau ne viena atveji,kai svedas neleidzia net kieme laikyt automobiliu su lietuviska registracija.Pabandykit vaziuot i Norvegija ar Danija su lietuviskais ir svediskais numeriais ir pajausit skirtuma.Uztenka is Klaipedos keltis -irgi skirtingai muitininkai tikrina masinas.Ir t.t.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė algimantas » Tre Kov 09, 2011 00:04

Na per 10 metu neturejau problemu nei su policija nei su kaimynais, yra teke keleta kartu pusti kai policija stabdo, bet viskas mandagumo ribose, gal but, kad man jau per 50 metu, todel kitaip ziuri,ar kas net nezinau, bet as stengiuosi irodyt swedams, kad ne visi jau tie lietuviai tokie blogi ir galiu pasakyt, kad man sekasi. Esu gerbiamas savo kaimynu, kolegu, cia aplink Stockholma, gal lenkai daugiau yra pasizymeje. Kaimynai isvykdami atostogaut net raktus nuo namu palieka, kad jiems neesant priziureciau. Suprantu, kad vaziuojant i Danija ar Norvegija svediskais numeriais yra daug paprasciau, maziau itarimu, tuo paciu ir problemu, bet ko bijot, kazkam juk reikia ir garsint lietuviu varda. Aisku per kelis niekselius tautiecius nukenciame visi, bet slepdami savo tautybe uz svedisku automobilio registracijos numeriu, problemos neisspresime.
algimantas

Standartinė Phase1 » Tre Kov 09, 2011 00:19

Nzn,man negeda su LT registracija vazinet. Kiek per muitine ir vienas vaziavau ir su seima tai tik viena karta uzkliuvau.Ir tai,gal,masina ir aplinkybes kaltos.O daugiau tai svedu muitininkas paklausia ar nieko nelegalaus,ka veiksim ir atia. Kas del policijos tai sustabde del melynu pazibinciu,bagazines neprase parodyt ar sedynes atlenkt tai nemanau,kad LT registracija buvo kalta.Nors?!
Pritariu Algimantui.Jei geri zmones lietuviai nevazines su LT registracija ir nerodys pavyzdzio,kad ir tiems patiems svedams tai taip ir garses Lietuva is bligosios puses,nes tada tik banditeliai ir vazines su Lt numeriais.O va kai atvaziuoji su lietuviska masina visi kaimynai ir miestelis,net,taves nepazinodami zino kas tu ir kai pasirodai is gerosios puses tai ir Lietuvai pakeli kartele,nesvarbu,kad jiems ir nusispjaut i Lietuva.Bet va grizus namo ar i darba pasakys,kad va-lietuvis saunuolis.
Vartotojo avataras
Phase1

Standartinė edmundasb » Pen Kov 11, 2011 08:10

Phase1 rašė:Nzn,man negeda su LT registracija vazinet. Kiek per muitine ir vienas vaziavau ir su seima tai tik viena karta uzkliuvau.Ir tai,gal,masina ir aplinkybes kaltos.O daugiau tai svedu muitininkas paklausia ar nieko nelegalaus,ka veiksim ir atia. Kas del policijos tai sustabde del melynu pazibinciu,bagazines neprase parodyt ar sedynes atlenkt tai nemanau,kad LT registracija buvo kalta.Nors?!
Pritariu Algimantui.Jei geri zmones lietuviai nevazines su LT registracija ir nerodys pavyzdzio,kad ir tiems patiems svedams tai taip ir garses Lietuva is bligosios puses,nes tada tik banditeliai ir vazines su Lt numeriais.O va kai atvaziuoji su lietuviska masina visi kaimynai ir miestelis,net,taves nepazinodami zino kas tu ir kai pasirodai is gerosios puses tai ir Lietuvai pakeli kartele,nesvarbu,kad jiems ir nusispjaut i Lietuva.Bet va grizus namo ar i darba pasakys,kad va-lietuvis saunuolis.

-------------------------------------------------------------------------------------------
Man, pavyzdziui, geda.....Ir ka jus man padarysit....Labai gaila del to - bet geda.
Prisidirbo musu broliai viasame pasaulyje, todel ir geda.
O is dalies Phase gal ir teisus ? Taciau as turiu gyvenime ka veikti ir be irodinejimo, kad lietuviai geri zmones..Be to - as pats manau priesingai. :think:
Atsiprasau patriotu.
Vartotojo avataras
edmundasb

Standartinė bill » Pen Kov 11, 2011 09:39

ai , patys cia prisiskaitot visokiu delfiu , lrytas publikaciju paskui kompleksa isivare ir vaikstot , mazai kas isvis zino ka apie tuos lietuvius ir per maza tauta esam kad kazkas apie mus isvis kazkokia nuomone turetu. syletyv skelbia uosto naujienas is Karlshamno laikrascio, na baisu is pirmo zvilgsnio atrodo, bet tai tik del to kad ten vienintelis keltas isvis atplaukia ir tas is Lietuvos. as ir uostamiestyje gyvenu , na i r ka , musu laikrastyje dominuoja lenkai , olandai , danai su visokiom kontrabandom, narkotikais ir net ginklais, nieks is ju baubu nedaro , nei tu tautybiu zmonem geda del to kad jie ten gime ... nieko ko gero nera lietuviskiau kaip gedintis savo tautybes uzsienyje .buvau kazkada sutikes viena mergina , tai ji deste kad jai geda net garsiau telefonu sneket lietuviskai, kai kiti, nelietuviai girdi . absurdas
Vartotojo avataras
bill

Standartinė lcj » Pen Kov 11, 2011 21:47

Kad savo kalbos gedytis, tai jau tikrai geda !!! L.kalbos gramatika sena musu seimos silpnybe, man tai nedaro gedos. Tai nevercia gedytis gimtosios kalbos. Bet manau butu netaktiska , kita kalba kalbanciuju kompanijoje, staiga prakalbti kitiems nesuprantama kalba.

P.S. Ir koki pranasuma siuo atveju gali tureti svedu kalba? Kalbos nemokejimo trukumus puikiai zinau...
lcj

Standartinė Andraika » Pen Kov 11, 2011 21:54

yra "lietuvių", kurie su kitais lietuviais vapa švediškai- tipo, sušvedėjo per kelis metus. bet čia jau skaitau, kad psichinių sutrikimų turintys žmogeliai..
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė siletyv » Pen Kov 11, 2011 22:17

Na mes tai jau nenutautesime,amzius ne tas.Ir svediskai prie geriausiu noru nekalbesime be akcento.Bet pastebejau idomia tendencija(zinoma,vel is savo darbo vietos-gerai matosi ir girdisi):lietuviu seimose vaikai,nors ir kalba su tevais lietuviskai-susitike su kitais savo tautieciais bendraamziais kalba svediskai.Va cai jau yra nutautejimo pozymiai.
O gedytis reikia ne lietuviu kalbos(ja tik didziuotis galime-juk viena is seniausiu ir sunkiausiu kalbu pasaulyje),o lietuviu kalbanciu "lietuviskai".As vel is savo poziciju:jei be "bl...." ar be "jobtv..." nemoka net kavos paprasyt,tai gal jie geriau tegu isvis nekalba,negu kalba ir galvoja kad tai lietuviskai.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė siletyv » Pen Kov 11, 2011 22:17

Na ,ne apie priekabas rasom,bet jei taip pakrypo tema.....
siletyv

Standartinė edmundasb » Šeš Kov 12, 2011 07:18

Andraika rašė:yra "lietuvių", kurie su kitais lietuviais vapa švediškai- tipo, sušvedėjo per kelis metus. bet čia jau skaitau, kad psichinių sutrikimų turintys žmogeliai..

Garantuotai ! O ka, yra tokiu ?
Bet cia yra ne musu vienu (lietuviu) beda. Tas pats su latviais, rumunais ir tt.....Niekas musu nenori kaimynysteje, uztat, kad siukslinam, kepam saslykus su garsia rusiska muzika per nakti. Patikekit, gyvenau Airijoje 10 metu. Pradzioje gyvenau su kitais "tautieciais" viename name....Baliai, muzika....policija....
Airijoje yra tokia labai grazi vieta - Powerscourt Waterfall - krioklys, puiki gamta, suoliukai, saslykines, vaiku zaidimu aiksteles ir tt....Padaryta Zmonems ilsetis.
Pries 10 metu dar buvo mazai musu broliu.....Viskas buvo gerai. Niekas nedrausdavo net su masina ant zoles vaziuoti...
O paskui atsirado uzrasai - "raspitije spirtnych napitkov zaprescheno" ir pan.....Cia gi mums...:(
Juk atvaziuoja litovcai - atidaro masinos dureles, paleidzia muzika visu garsu ir pradeda malkas is krumu nesti, lauzus kurenti....Juk jiems per brangu angliu nusipirkti ir graziai kepti grilyje....Na, o paskui jau ir "ariau, ariau....) :obscene-drinkingbuddies:
Mentalitetas toks..
Cia galeciau vardinti ir vardinti....Darbe apie juos atsiliepia gerai, nes dirba sunkiai ir gana gerai. Bet pasibaigia darbas - tada pasirodo "lietuvis".
Aisku, ne visi tokie, bet didzioji dauguma.....Tai yra negincijamas FAKTAS.
Todel man ir geda .....
Vartotojo avataras
edmundasb

Standartinė Andraika » Šeš Kov 12, 2011 08:43

nesutikčiau, kad didžioji dauguma- tiesiog tokie balvonai labiausiai matosi- kaip sakoma- deguto šaukštas medaus statinę pagadina.
Jau laikas į naują temą atkirpt visą šitą makalynę :)
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė edmundasb » Šeš Kov 12, 2011 16:31

Andraika rašė:nesutikčiau, kad didžioji dauguma- tiesiog tokie balvonai labiausiai matosi- kaip sakoma- deguto šaukštas medaus statinę pagadina.
Jau laikas į naują temą atkirpt visą šitą makalynę :)

Kaip sau norit....bet nesutikciau, kad lietuviai - tai medaus statine.... :grin: ...toli grazu...
Manau atvirksciai - yra tikrai geru zmoniu, bet ju mazuma.
Gyvenu jau 2.5 menesio Lietuvoj , turiu daug visokiu dalyku sutvarkyti ir tt- esu pasibaisejes....Gyvenu sode, uosvis buvo sodu bendrijos pirmininkas, tai man daug papasakojo apie skundus, teismus tarp kaimynu ir pan.
Ne veltui sako - kaimyno namas dega, smulkmena, bet smagu...
O ir pats staciau nama - tai skundus jau rase , net nepradejus statyti....Jau nekalbu apie reikalu tvarkyma valdiskose istaigose - kysiu daviau daug.
Na, vienu zodziu....
Kiekvienas, aisku, turi teise tureti savo nuomone, o mano nuomone tokia.
Na, cia diskusija be galo ir be jokios pabaigos - vis tiek kiekvienas liks prie savo nuomones.
Gal geriau baikim... :think:
Vartotojo avataras
edmundasb

Kitas

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių