Švedijoje sulaikytas Lietuvos pilietis

Diskusijos be apribojimų. Na, beveik be apribojimų

Švedijoje sulaikytas Lietuvos pilietis

Standartinė vilmux79 » Tre Bal 02, 2008 11:18

Laba diena,
Kreipiuosi į visus Švedijoje gyvenančius Lietuvius prašydama patarimo. Atsitiko taip, kad Kristianstad mieste grupė jaunuolių iš Lietuvos įsivėlė į muštynes su vietos jaunimu. Pasekmės - sužinojau, kad visi jaunuoliai sulaikyti, o vienas jų man artimas žmogus. Nežinau nuo ko pradėti, bent jau susirinkti informaciją, kas ir kaip - kokie įtarimai ar kaltinimai pareikšti, sulaikymo terminai ir t.t. Apie Lietuvoje vykstančias procedūras šiek tiek nutuokiu - studijavau teisę, bet va užsienio valstybėje - neįsivaizduoju. Suprantu, kad reikalingas advokatas, tik net nežinau nuo ko ir kaip pradėti jo ieškoti Švedijoje. Mano turimais duomenimis - Lietuvių sumuštas jaunuolis, vidinių organų sužalojimų, lūžių nepatyrė, bet vis vien nežinau kaip Švedijos teisė traktuoja tokio pobūdžio sužalojimus, ir kokios baudžiamosios sankcijos gręsia.
Pradžiai kreipiausi į Lietuvos ambasadą Švedijoje, bet nesitikiu, kad jie entuziastingai puls dalinti patarimus, ką daryti. Patarkite. Būsiu labai dėkinga.
vilmux79

Standartinė Virga » Ket Bal 03, 2008 13:09

http://www.advokatmagnusson.se/?pid=1 Yra info anglu bei vokieciu kalba.
Vartotojo avataras
Virga

Standartinė vilmux79 » Ket Bal 03, 2008 13:55

Virga, ačiū už kontaktus.
Eleonora, ar gavote mano atsakymą?
vilmux79

Standartinė vikis2 » Ket Bal 03, 2008 21:27

Uzjauciu ir gaila man taves Vilmuk-bet mano mintis viena-aisku padek dabar ir gal susimastyk ateiciai-kas ysivele svetur tas velsis y mustynes ir namie{gera gerti o dar geriau---negerti) ir neysivelsi niekur.O kas liecia advokata-jis gaus nemokamai bet geriau pinigelius leisk vertejui-nes ju samdyti vertejai (musu lietuvaiciai)vertejauja tik 50-na gal 70% ir tik y svedu nauda.Pats turejau zmogu kuris kartais pasisavindavo prekes ir buvo nutvertas-aciu kad tardytojas super gerai kalbejo angliskai-o verteja as pats taisinejau.IESKOK VERTEJO
vikis2

Standartinė vilmux79 » Pen Bal 04, 2008 07:16

Situacija tokia - gavau iš ambasados suimtajam paskirto advokato kontaktus, paskambinau, tačiau jis atsisakė teikti informaciją telefonu, liepė rašyti raštą, kuris turi būti atsiųstas originalas, negali būti nufaksuotas. Kai pagalvoju ši procedūra gali taip užsitęsti, kad, net nėra žodžių. vėl atsidūriau nežinioj. Šiandien Švedijoj kažkoks posėdis, o man net nepavyko sužinoti, kokiu klausimu - bylos iškėlimo, suėmimo termino pratęsimo... :(
Vikis2 - yra tiesos tavo pasakyme, tik tas įkliuvęs jaunuolis nėra, bent jau nebuvo labai blogas...
vilmux79

Standartinė editux » Ant Geg 06, 2008 21:33

labas.mane kamuoja panasaus pobudzio klausimas, tik problema rimtesne, gal kas galetumet padeti jei zinote apie svedijos istatymus ir baudz kodeksa, o tai jau nebezinau kur kreiptis patarimo ir pagalbos, advokatas nors ir sneka angliskai bet bendrauti su manim per daugiausiai nenori
dekui is anksto :)
editux

Standartinė vilmux79 » Pir Geg 12, 2008 08:04

Editux, užjaučiu :(
Mano "reikalas" juda į priekį - ryt teismas skelbs nuosprendį :shock:
Galvodami apie blogiausią (gali tekti iki metų praleisti kalėjime), tikimės geriausio (gali ir išteisinti, nes praktiškai nėra įrodymų, kad mano giminaitis dalyvavo muštynėses).

Džiaugiuosi, kad rinkdama informaciją, sutikau žmonių nesavanaudiškai ir nuoširdžiai ištiesusių pagalbos ranką. Ir tau, Editux, linkiu to paties. Jei ko nori paklauisti, pasidalinsiu tuo ką žinau: vilma_ketleriene@yahoo.com
vilmux79

Standartinė editux » Pir Geg 12, 2008 13:41

pas tave ten greit viskas vyksta, o va mano vyras jau 3 menesi sedi ten ir po kol kas viskas sustojo, tyrimas baigesi, nors irodymu nera kad jis kaltas, vistiek ji laiko ten.nei paskambinti nei susitikti neleidzia
editux

Standartinė vilmux79 » Pir Geg 12, 2008 14:32

Jeigu baigtas ikiteisminis tyrimas turi būti paskirta teismo data. Tavo vyrui, kaip ir mano giminaičiui, matyt, pritaikyta kardomoji priemonė dėl kurios jis negali skambinti ir bendrauti su aplinkiniais, išskyrus advokatą. Bet kuriuo atveju tu gali jam parašyti laišką, kaip ir jis tau, tokius laiškus, tiesa skaito prokuroras, kuris ir nusprendžia ar suimtasis jį gali gauti/išsiųsti. Tokiuose laiškuose negali būti rašoma faktų ar kitų dalykų, kurie gali sutrukdyti tyrimui ir t.t. Iš mano siųstų 3 laiškų, giminaitis gavo 2, o iš jo išsiųstų 2 - vienas pasiekė ir mane.
Sėkmės...
vilmux79

Standartinė editux » Pir Geg 12, 2008 15:21

laiskus tai as gaunu bet labai ilgai jie rina, pati jau isiunciau kokius 9 o is jo gavau tik 3 per 2 men.teismo data dar nepaskirta, bent jau taip advokatas raso kad jokiu ziniu del teismo nera.zodziu tos sekmes tikrai prireiks, nes as puikiai zinau kad mano vyras nekaltas, sekmes ir tau :)
editux

Standartinė vilmux79 » Pir Geg 12, 2008 15:54

Keistai skamba tas kaltas - nekaltas. Kažkaip apie tai tiesiog negalvoji. Greičiau viskas pasibaigtų... O tada jau tu kaltas ar nekaltas - šikną vistiek gerai išspardysiu :twisted:
vilmux79

Standartinė editux » Pir Geg 12, 2008 16:07

sunku laukti, nezinomybe veda is proto, kreipiausi jau visur kur begalejau, atsisako visi su manim bendrauti :)
editux

Standartinė valdas » Pir Geg 12, 2008 21:44

editux rašė:sunku laukti, nezinomybe veda is proto, kreipiausi jau visur kur begalejau, atsisako visi su manim bendrauti :)

o kurioj tu parapijoj randies. turiu prie falkopingo pazystama lietuvi jis jau 15 metu cia gyvena vertejauja policijai ir rysiu neblogu turi gal ka padetu ir prie gioteborgo dar viena pazystu. Ai zodziu jei ir niekuom nepadesiu tai tau linkiu kantrybes ir stenkis maziau jaudintis o geriau maitintis. zinok kad viskas praeina , bedos irgi...sekmes iki
skype ''greitamada7''
valdas

Standartinė editux » Pir Geg 12, 2008 22:04

as tai lietuvoj randuosi :) o vyra mano perkele i malmo miesta, siandien suzinojau, ko gero ten i arestine, butu labai fainiai is tautieciu sulaukti bent kazkokios pagalbos, bent patarimu kazkokiu 8) jei ka tai el pastas mano
editushka@windowslive.com
dekui :)
editux

Grįžti į Diskusijų klubas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias