Namo pirkimas

vienam ir rūmuose vietos mažai, kitas ir patiltėje pasislinks priimdamas

Re: Namo pirkimas

Standartinė sauliuskmk » Ket Bal 18, 2013 20:22

O tu ta blanka ,pats sugalvojes nuejei i komuna,pasakei nenoriu kaminkrecio paslaugu ir t.t. O kaip paskui su draudikais ,ar nesikabines? Jei taip paprasta,tai reiketu ir man apsilankyti komunoje. Nes atkreipiau demesi ,kad Juloj galima tu valymui eziu nusipirkti. O gal tau privilegijos,kad tu tik zidiniuka karts nuo karto tenaudoji. Na pas mane tai granules,bet taip pat nedaug ten kaminui zalos daro.
Vartotojo avataras
sauliuskmk

Standartinė lcj » Ket Bal 18, 2013 20:32

Nori atsisakyti sios paslaugos? Brangu ar kitos priezastys? Bandziau ir as atsisakyti sios paslaugos, issinuomojau kamera,ileidau i kamina ,apziurejau...nieko neradau...Pasikalbejau su kaimynu, jis dirba draudymo agentu, patare paciam sio darbo nesiimti. Kaminkrecio sulaukiu 2 kartus per metus+1karta "besiktningen".
lcj

Standartinė pagan » Ket Bal 18, 2013 20:40

ir nereikėjo tų kūrsų?
pagan

Standartinė sauliuskmk » Ket Bal 18, 2013 20:55

Ka tik sukuriau zinute ,paspaudziau siusti i dingo,nu nieko dar karta rasau. Gal ir del pinigu atsisakyciau,esu pats dares ne karta si procesa. Tik nezinau,ar man nereikia kazkur prasinesti ,kad pasikeiciau pats is dyzelio i granules. Nesenai kalbejau su vienais zmonem,sake patys valesi kamina,bet kai atvaziavo kaminkretys su kamera,dar priskrebino gera puskibiri dervu,ir pamakalavo su pirstu,sako ,,inte bra´´. padariau pilna priejima prie kamino,tai ir laukiu kol pasibels tie Söteriai,ar kaip jie ten,o gal ir nesulauksiu,gal poniski,laukia pakvietimo :grin:
Vartotojo avataras
sauliuskmk

Standartinė Andraika » Ket Bal 18, 2013 21:10

nereikėjo jokių kursų, nieko. ir eit niekur nereikėjo, komunos puslapy susiradau blanką, kurį atsiprintinau, užpildžiau ir išsiunčiau. parašiau, kad turiu lyną, svambalą ir tą šepetį ir jokio spec. išsilavinimo, bet išsivalyt sugebu (varneles ten sudėliot reikėjo, nieko neturiu iš tikrųjų, dabar susipirksiu, kad jau galiu pats :mrgreen: ). Kad galiotų draudimas, reikia po pirmo valymo, ne vėliau negu 90 dienų, pranešt redingsšenstui, kad jau išsivalei pats. ir jie kontrolinį patikrinimą atlikeka patys kas 5 metus, jei pamatys, kad šūdas gaunasi, gali atimt šią privilegiją. Ant blanko stovi kolei kas, kad galiojimas neribotas. Negaliu pasakyt, kaip su kitais pečiais, pas mus elementarus Contura 660T, kūrenamas malkom. Atsisakiau tai tiek dėl pinigų tiek todėl, kad pats galiu, o su jais laikus ten derink savo darbo sąskaita..
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė sauliuskmk » Ket Bal 18, 2013 21:47

brukstelk Andraika to blanko pavadinima,bandysiu paieskot savo Marks kommunos puslapyje,gal rasiu,aciu! :smile:
Vartotojo avataras
sauliuskmk

Standartinė Andraika » Pen Bal 19, 2013 06:41

Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė pagan » Pen Bal 19, 2013 18:39

hm... gal ir yra racijos.. taip jau pakliūna, kad kai kaminkrėtys krapštosi apie mano pečių manęs nėra namie... bet įspūdis toks kad uždega laikraištį ir bėga laukan pažiūrėt ar per kamina rūksta... ir viskas.Matyt rūksta pakankamai smardžiai... nes sąskaitos ateina nedidelės... kol kas
pagan

Standartinė barbora » Sek Sau 04, 2015 20:43

Sveiki,
man ir labai įdomi ta senoka tema :shock: . Sakykim, nusiperki kokią nors mažą trobelę. O kaip su registravimu? O jei dar nori mokytis švedų kalbos, ar galima patekt į nemokamus kursus.?
barbora

Standartinė siletyv » Pir Sau 05, 2015 21:26

Jei nusiperki nama ir jis yra tikrai gyvenamas(ne sommarstuga)tai ir registruojiesi ten be jokiu problemu.Bet kad eit i kursus ,reikia gaut personnumeri.O nama nusipirkt neuztenka,kad gaut personnumeri-reikia turet darbo kontrakta ne maziau kaip metams arba registruot savo imone.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė barbora » Ant Sau 06, 2015 09:06

Ačiū, Siletyv, už atsakymą. Ar gali būt tiesa, kad šiauriau lengviau darbdaviai duoda tuos personalnumberius? Žinau bent du atvejus (Dalarnos regionas). O vasaros troba - trobelė be elektros ir be vandens, be komunikacijų? Bet mokesčiai už tokią trobelę tie patys - draudimas + bendruomenei, kaminkrėtys? (Jei nėra elektros ir vandens)
barbora

Standartinė siletyv » Ant Sau 06, 2015 15:20

Siaip tai KIEKVIENAS darbavys PRIVALO tave priimti i darba ,nors tu ir neturi personnumerio.Ir tada Skateverketas viska sutvarko.Bet darbdaviai issidirbineja-tipo-be personnumerio negalim priimti.Ten kur labiau reikalinga darbo jega,ten ,zinoma ,ir greiciau dokumentai tvarkosi.
Del namelio tai mokesciai visur skirtingi,priklausomai kur tas namelis stovi ir kam priklauso.Jei yra kazkokia bendrija,tai jai reikia moket.BUTINAI reikia moket uz siuksliu isvezima-gyveni,ar negyveni,nepriklausomai.Jei yra vasarnamis,tai daugumoje atveju jis yra ant isnuomuotos zemes.Tada dar prisides zemes nuomos mokestis.
Perkant reikia ziureti,kad zeme butu nuosavybes teise(fryköpt).Kitu atveju bet kada gali paliepti ta nameli nukelti nieko nekompensuojant(pav:kelia sugalvos tiest ar koki nauja rajona statyt).
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė barbora » Ant Sau 06, 2015 21:37

O lietuviškas variantas čia negalimas - nusiperki žemę (mačiau yra gana pigių sklypelių) ir statasi mobilų namelį-kemperį?
barbora

Standartinė siletyv » Tre Sau 07, 2015 19:25

Zinoma galima nusipirkti zeme.Bet kol gausi leidimus ten ka nors statyti,kainuos dar du kartus tiek.
Todel ir pigus cia zemes sklypai,kurie neturi jokiu komunikaciju ir projekto.
O siaip tai kemperi gali statyt kur tik nori.(bet ne "lietuviskai angliska nameli ant ratu).
Nes be dideliu rupesciu ir islaidu NIEKADA nepasijungsi elektros ir vandens .
Todel ir svedai ir lietuviai geriau perka nama visiska griuvena ir toje vietoje statosi nauja.O ne tuscia sklypa.
Idomu koks tavo tikslas yra Svedijoje-tada galeciau konkreciau kazka patarti.
Geriausiai tai pirkti nama ,o ne vasarnami.Tada ir adresas bus ir visi kiti privalumai.O paieskojus galima rasti ir visai nebrangiai.
Zinoma ne prie Stockholmo ar Göteborgo.
siletyv

Standartinė barbora » Tre Sau 07, 2015 21:17

MAn Švedija nėra svetima. Joje lankiausi virš 10 kartų. Pirmą kartą dar prieš 15 m. O paskui pradėjom šeima važiuot uogaut. Ir taip įklimpom, kad atėjus vasarai, lekiam kaip paukščiai nustatytu maršrutu. :) O pirmą kartą važiavau kaip į katorgą... Dabar jau kartais ir ne vasarą atekiam aplankyt. Šiaip turim darbus ir mažą verslą, bet išvažiuot uogaut į Švediją yra šventas reikalas. Net nesvarbu, kad nekokie metai derliaus prasme, akd uogautojų daug. Ir kalbos mokiausi, nebepražūčiau Švedijoj, bet reikia daugiau mokytis. Gyvai kai negali kalbėtis, tai nelabai ir gaunasi ta kalba, žodžius žinai ir tek. Vasarą turiu su kuo bendraut, bet nėra laiko pliurpt. Būtų gerai rasti švedą, kuris norėtų mokytis lietuvių kalbos.:) Bandžiau ieškoti, bet tai sudėtingas atvejis.
Man turėt kokį tai namelį yra nepraktiška ir brangu, bet aš linkstu prie minties, kad svajonės realizacija gali duoti daugiau nei atliekamas pinigas. Ir dar kažkur kirba mintis, kad galėčiau ten gyventi, nes man labai patinka ta ramybė parduotuvėse, keliuose ir visur.

Būtinai pasinaudočiau pagalba, jei pirkčiau :) Ačiū už pasiūlymą:)
barbora

AnkstesnisKitas

Grįžti į Gyvenamoji vieta

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias