SFI

diskusijos apie karčias šaknis ir svajonės apie saldžius vaisius

SFI

Standartinė jaunuolis » Ant Sau 19, 2010 18:41

lankau sfi kursus. girdejau kad yra galimybe gauti pasalpa kol mokaisi sfi ir negali rast darbo del kalbos barjero.gal kas nors turi informacijos apie tai?prasau pasidalinkit
jaunuolis

Re: SFI

Standartinė gintare25 » Ant Sau 19, 2010 19:01

kiek man teko tuo dometis tai suzinojau kad besimokant SFI- pasalpos negausiu. pasalpa galima tik mokantis SAS A. gal kas zinot kitaip? ir man butu idomu suzinot :)
SVEIKI
gintare25

Standartinė siletyv » Ant Sau 19, 2010 20:03

Для получения sfi-бонуса Вы должны иметь статус беженца или нуждаться в защите.
Вы также можете получить вид на жительство в связи с тем, что здесь живет Ваша семья.
Более подробно об этом см. в Законе об иностранцах, статья 5, §§ 1, 2, 3, 3а, 4 или 6.

Следующие лица не имеют права на получение sfi-бонуса:
Лица, которые временно учатся в Швеции.
Лица, приехавшие в Швецию на работу.
Tiek radau rusu kalboje-kad visiems butu aiskiau.
Visas tekstas cia: http://www.skolverket.se/sb/d/2965/a/16706.
Atvyke is EU saliu ,negali gauti jokiu pinigu uz SFI.Nebent del kazkokiu priezasciu jums yra suteiktas prieglobscio ieskancio statusas.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė jaunuolis » Ant Sau 19, 2010 20:25

kiek suprantu tai cia apie sfi bonusus kalba eina sitoj nuorodoj.bet asesu girdejas kad yra kazkokia pasalpa kuria moka kas menesi nes tu negali rast darbo kol nemoki kalbos.o situs bonusus gauni kai egzaminus islaikai.ten yra triju lygiu egzaminai uz b lygi moka 6000seku, uz c 8000seku ir uz a 12000seku.butu gerai suzinot apie menesines pasalpas.
jaunuolis

Standartinė neringa » Ant Sau 19, 2010 21:06

Gauna pasalpas tik atvyke ne is EU, taip kad lietuviai SFI negauna nieko, nors ir yra bedarbiai, po SFI prasisdeda SAS,tada jau imanoma gauti ir pasalpas, ir studentu paskola.
neringa

Standartinė kestutis » Ant Sau 19, 2010 21:19

Pasalpa mokama tik ne europos sajungos pil . zodziiu tiems kinieciams arabam mus.o TU lietuvis tai ir praeik ta varga kai cia dauguma Lietuviu padare ,be aimanu ,ar tu is pasalpu nori gyvent? manau nepasiseks? :think: prasta darba gali dirbt ir be kursu aisku turi kazka suprast. :character-oldtimer:
kestutis

Standartinė siletyv » Ant Sau 19, 2010 21:24

Gyvenau pries tai Vokietijoje.Tai ir svedai ir vokieciai ta pati sako-jei jie vaziuotu i kita sali dirbt ,tai pries tai ismoktu kalba,o jei vaziuotu kitais reikalais ,tai pasiimtu verteja.Uztai mus ir laiko aborigenais,kai nuvaziave i svecia sali ,pirstu kalba norim susikalbet.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė funkyte » Ant Rgs 14, 2010 23:22

O kiek laiko trunka pereiti tuos SFI kursus jei eini nuo pat pradžių? užsirašiau,sakė paskambins, o kada tai nežinia. Ir kaip čia jie po 12kl baigimo kelia tiesiai i 3-ią kursą, sakau taip,nes nesuprantu, draugė lietuvė ėjo ėjo tam 3 kurse,bet nustojo, sako kas iš to kad pradeda mokint ne nuo pradžių, o kažkaip nenormaliai, davė didžiausias knygas su tekstais ir pirmyn....Tai kaip gali išmokt jei nežinai nei kaip taisyklingai raidės tariasi, gal reik asmeniškai eit prašyt kad pradėtų mokint nuo abėcelės? :roll:
funkyte

Standartinė neringa » Ant Rgs 14, 2010 23:33

SFI kiek zinau nera kursu,yra lygiai,nuo A iki D,pradedi aisku nuo A, o per kiek laiko pabaigsi visus, tik nuo taves priklauso,vieni sedi SFI po du metus, kiti per vienus sugeba pabaigt,nebutinai visi kartu pabaigia.
neringa

Standartinė Andraika » Tre Rgs 15, 2010 06:44

nuo A pradeda kebabai, kur nė raidžių nepažįsta, aš atėjau nuo nulio ir papuoliau į C, pasistengus C ir D galima susitvarkyt per 3 su kepure mėnesius ir su VG nekrapštant nosies.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė Phase1 » Tre Rgs 15, 2010 09:43

Gyvenau pries tai Vokietijoje.Tai ir svedai ir vokieciai ta pati sako-jei jie vaziuotu i kita sali dirbt ,tai pries tai ismoktu kalba,o jei vaziuotu kitais reikalais ,tai pasiimtu verteja.Uztai mus ir laiko aborigenais,kai nuvaziave i svecia sali ,pirstu kalba norim susikalbet.

Tik nereikia! Kaip darytu ir kaip daro-du atskiri dalykai.Ir as galiu sakyt,kad jei eiciau i koki linksma vakareli ir mane "musitu" gert iki nugriuvimo tai negerciau,o jei isgerciau tai su saiku. Gyveno pas mus name vokieciu pora.Isvaziavo i Svedija vien del to,kad zmona studijavo miskininkyste ir Svedijoj,kaip jie sake,daug geresnes ar tai salygos, ar paskaitos.Vyras vadybininkas ir studijavo atvaziaves turizma.Tai ir jie atvaziave ejo i SFI ir mokesi kalbos,nors Vokietijoj pilnai turejo laiko ir planavo kelione cionai.Taip kad nebuvo ir ju isvykimas spontaniskas.
Andraika » Tre Rgs 15, 2010 05:44
nuo A pradeda kebabai, kur nė raidžių nepažįsta, aš atėjau nuo nulio ir papuoliau į C, pasistengus C ir D galima susitvarkyt per 3 su kepure mėnesius ir su VG nekrapštant nosies.

Cia mokytoju problema,kad ne patys nezino ka kur kelt.Aisku,pagal paciu Komvux istatus tai A tik nezinantiems Graiku abeceles,bet...viena lietuve mergina ne angliskai,nei svediskai nemokejo ir ja is karto i C.Pasimoke savaite ir nusispjove i tokius reikalavimus kai jau visokie veiksmazodziai eina ir nezinai kas kaip.Bent jau i B turetu.Mano zmona i A nukele,nors kai pridavinojom popierius as pats buvau ir isaiskinau kiek ir ka ji moka.Bet aisku,nieko nesakau,jei reikia ir turi noro kuo greiciau ismokt tai pirmyn pradet ne nuo "vad heter du",o nuo "vi ska tanka bränsle på OKQ8 macken på Glumslövs backe ".
Vartotojo avataras
Phase1

Standartinė Daima » Tre Rgs 15, 2010 13:31

O tai nebereik testo rasyt nuejus i SFI?? Seniau tai reikejo.Gauni 3susegtus lapus,su ivairiom uzduotim,ir rasai ka moki,ir tada jie mato kur tu stovi ir kokio tau lygio reikia.Papuolus i stipresne grupe ir jauciant kad per sunku,visada galima prasyt kad perkeltu i zemesne.Bet geriausia susiimt ir pasivyt.Dazniausiai nebuna taip ziauriai sunku,kaip is pat pradziu pasirodo.
As pries 9metus ,Huddinges komunoj,nuejus i SFI centra,pirmiausia gavau kelis lapus su matematikos uzduotim :): jo jo,su matematikos!!! SFI centre! Gavusi lengva soka,issprendziau ka mokejau pries tai 15kartu paklausus ar tikrai man,norinciai mokytis svedu kalbos,priklauso matematikos testas DDD
Grizus pasakojau visiem,ir aisku niekas manim netikejo,kol viena svede nepaskambino ir nepasiteiravo apie tai.Ogi pasirodo taip jie tikrina tavo zinias,ar tu is vis zinai kas per dalykas mokykla,mokymasis ,ar niekad ten nesi buves Juk yra zmoniu nepazystanciu nei skaiciu nei raidziu.Tai va turbut tokie ir eina i A lygi Po matematikos testo seke svedu k.testas.Vat,tokia mano istorija.
Del kalbos mokejimo pries atvaziuojant i sali....Na nezinau,Lietuvoje,nelabai yra salygu,be to kainuoja nemazus pinigus,kai cia SFI nemokamai moko...
Daima

Standartinė Phase1 » Tre Rgs 15, 2010 20:00

Tai va ir galvoja apie Lietuva kaip apie bananu sali.Blogiausia,kad yra tokiu lietuviu,kurie gedisi is kur jie ir,net,parduotuvej su seiminyksciais snekasi svediskai,kad tik niekas i juos nepaziuretu.Vieno pazistamo pries kelis metus,net paklause svedas- ka jus ten Lietuvoj rengiates? :snooty: Bananu zievem!!! Helsingborge Migracijoj nezinojo ar Lietuva ES. Kai pasakem -taip,tai pradejo knygas raust kaip europiecius formint. Ir kokios isvados?!
Mano zmonos Komvuxe tai nieko per daug neklausinejo:moki svediskai? Ne-i A? Pazistama,kuria ikele i C is karto,pasake,kad nori i zemesni lygi,nes nieko nesupranta, tai sako:kai ateis egzai tai mes matysim kiek tu pazengus ir ,jei reikes,perkelsim i zemesni.O dabar vykis,stenkis.Nusispjove ir visai nustojo lankyt ir be streso namie kiek isgali mokintis.
Vartotojo avataras
Phase1

Standartinė vario » Tre Rgs 15, 2010 21:36

Švedija tuo ir įdomi šalis, kad kiekvienoj kommunoj savi įstatymai. Tai, kas nutiko jums jūsų komunoj, nebūtinai taip ir kitoj bus. Netgi vadovėliai, tais pačiais metais, tik skirtingose komunose besimokančių SFI - yra kitokie. Egzaminų datos, ir laikymo dažnumas, taip pat skiriasi.
Mūsų komunoj,prieš porą metų, SFI viena vienintėlė klasė buvo,viena vienintelė mokytoja, ir mūsų, besimokančiųjų apie 22. Vieni, jau toj klasėj 4-tus metus sėdėjo, kiti naujai atėję. Visi mokėmės kartu ir kartu laikėm egzus. Tik po egzų skirtingus atestatus gavom- draugė tailandietė, kad A ir B lygį išlaikė, aš, kad C ir D. Nors net egzo užduotys vienodos buvo.

O apie mokėjimus SFI, tai ir aš girdėjau. Ne, anksčiau tikrai, mums nieko nepriklausė, bet sako, kad nuo šių MOKSLO metų, nepabėgeliams, bet ES piliečiams, besimokantiems SFI, bus mokamos premijos už išlaikytus egzus. Kiek tame tiesos, nežinau, nesidomėjau, nes man neaktualu.

Ir apie lietuvius. Aš irgi, dažniausiai, parduotuvėje apsidairau. Jei pamatau keistai besvirduliuojančius tautiečius, perspėju šeimyną garsiai lietuviškai nekalbėti.
vario

Standartinė Phase1 » Tre Rgs 15, 2010 22:43

vario » Tre Rgs 15, 2010 20:36
Švedija tuo ir įdomi šalis, kad kiekvienoj kommunoj savi įstatymai. Tai, kas nutiko jums jūsų komunoj, nebūtinai taip ir kitoj bus.

O kas cia idomaus?!Kiba,Lietuvoj ne taip?!Dar pasakyk,kad idomu tai,kad kitose komunose darzeliuose ar mokyklose duoda mokytoja lietuviu kalbai.Nematau prasmes ir logikos tavo zodziuose.
Ir apie lietuvius. Aš irgi, dažniausiai, parduotuvėje apsidairau. Jei pamatau keistai besvirduliuojančius tautiečius, perspėju šeimyną garsiai lietuviškai nekalbėti.

Matau,kad visiskai neisiskaitei ka as rasiau ir nesupratai ka norejau pasakyt.Bet nieko-ir as nelabai supratau ka norejai pasakyt.Kad svirduliuoja tai jau geda daro tau ar kaip?! Kiba,svedu svirduliuojanciu nevaiksto parduotuvese! Ar tai ,kad neprisikabintu bijai? O jei svirduliuoja kuriems ant kaktos parasyta "alchasas" tai su tokiais as ir Lietuvoj nekalbu.Bet tikrai nezeminu balso,kad negirdetu. Mano kaimynas budavo vaziuoja pagyringas tai pamates milicija seimai ir kvepuot liepdavo nustot. :lol: Na,bet ne visi mes vienodi,aane?!
Vartotojo avataras
Phase1

Kitas

Grįžti į Mokslai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias