Svedu kalba

diskusijos apie karčias šaknis ir svajonės apie saldžius vaisius

Svedu kalba

Standartinė gre_tutis » Ant Vas 20, 2007 13:19

Sveiki. Noreciau patarimo del svedu kalbos testu. Kol kas zinau tik daug pavadinimu ir sunku susigaudyti kada kurie testai yra naudingi.

Siuo metu studijuoju Lietuvoje, taciau vasaromis dirbu Svedijoje ir planuodama ieskotis geresnio darbo (pagalbinis medicinos personalas, slauge ir pan) manau kad tureciau islaikyti koki nors svedu kalbos testa, kad tureciau irodyma, jog moku kalba. Taip pat po keleriu metu ketinu ieskotis gydytojos praktikos butent Svedijoje, tuomet, manau kalbos ziniu irodymai bus dar svarbesni.

Siuo metu ziurejau SWEDEX testus (B1 lygio). Man jie yra gan lengvi. Taip pat pakankamai ikandami atrodo SFI testai. TISUS arba specialus Folkuniversiteto medicininiai testa- per sunkus (nors manau kad jei uzsibrezciau ji laikyti, tai galeciau kitais metais bandyti).

Kaip manote, kuri testa yra geriausia pasirinkti, kad is to popieriuko butu daugiausiai naudos?Ar verta moketi pinigus ir laikyti Swedex B lygio testa ar geriau butu is karto pasistengti del TISUS ar pan?
Ir ar visi testai yra mokami, jeigu atvyksti i Svedija tik laikinai keliems menesiams?

Is anksto dekui uz pagalba!
gre_tutis

Standartinė Eleonora » Ant Vas 20, 2007 21:52

Sveika!

SFI testas yra pakankamas dokumentas irodantys, kad turi svedu kalbos pagrindus. TISUS apsimoka laikyti stojant i universiteta, kur studijos vyksta svedu kalba. Manyciau, kad geriausia butu issilaikyti specialu medicinini testa, nes medicininiai termininai yra specifiniai.

Kita alternatyva gali buti Klaipedos ar Vilniaus universitetas. As pati lankiau svedu kursus Klaipedos universitete, pries atvaziuojant, tai sis kursu diplomas buvo pripazintas.

Cia tik mano asmenine nuomone. Ka kiti galetumete patarti?
Eleonora
Pasyvus

Standartinė mari » Ant Vas 20, 2007 23:00

Sveika!

labai suprantama,kad zmogus gali pasimesti tu kursu gausybeje :?

mano nuomone,jei taves nedomina studijos Svedijos universitete,tuomet TISUS testas tau nera labai aktualus.

iesknat praktikos vietos,svarbiausia vaidmeni vaidins tavo konkretus sugebejimai,asmenines savybes,o popierelis apie svedu kalbos zinias bus tik formalumas.pati esu pastebejusi,kad svedai net nezino,kas tas TISUS, o SFI zinomas placiau,bet kaip ziniu irodymas nera labai svarus.

manau,popiereli susiorganizuoti butu gerai,bet svarbiausia realus kalbos mokejimas,tad gauk,tai kas tau lengviausia ir pigiausia pasiekiama,ir mokykis pati.

mokedama gerai anglu ir suprasdama svedu tikrai neturetum sulaukti sunkumu iesknat praktikos.kaip minejau,svarbesni vaidmeni vaidins tavo profesiniai sugebejimai ir asmenines savybes.

del kursu Svedijoje.nesu tikra simtu procentu,bet SFI turetu buti nemokamas,tik reikia laiku kreiptis,kad gautum vieta.be to,vasara SFI kursai nevyksta.

pati esu islaikiusi TISUS,nes sis testas buvo butinas del stojimo i universiteta. SFI kursai naudos dave mazai,o svarankiskas mokymasis,naudojantis "lingofone"mokomaja medziaga buvo pats geriausias pradziamokslis.

sekmes tau!
mari

Standartinė gre_tutis » Ant Vas 20, 2007 23:46

Dekui uz komentarus.
siaip jau man geriausia butu laikyti toki testa, kuris pries tai nereikalautu specialiu kursu (nes svedijoje kol kas galiu buti tik vasaromis). Kiek girdejau, tai SFI laikomas tik praejus ju kursus, ar ne?

Idomus man buvo komentaras del kursu Klaipedoje ir VIlniuje. Zinau, kad ten vyksta svedu kalbos studijos, bet ar jie leidzia laikyti svedu kalbos testa jei pas juos nesimokei? (gyvenu Kaune, tai nelabai iseitu vazineti i kursus).

Siaip tai svedu kalba moku kol kas tiek, kiek pakanka kasdieniam bendravimui. Visgi manau, kad man reiktu pasimokyti daugiau specifines medicinines kalbos, gal tuomet ir medicinini testa po kokiu metuku reikes issilaikyti..
gre_tutis

Standartinė mari » Tre Vas 21, 2007 00:33

as SFI egzus issilaikiau nelankiusi ju kursu.Mokiausi namie savarankiskai ir ejau tik i egzus.Nes neturint SFI,negalejau patekti i TISUS kursus.

kas del medicinos.tai vel gi,lietuvai istojus is ES nebereikia jokiu testu ir pan.,kad galetumei gauti darba.kuo kalba geriau mokesi,tuo bus lengviau,o kokiu budu,savarankiskai ar ne ji bus ismokta,tai jau visiskai nesvarbu.

kokia sistema yra lietuvoje-nezinau.as viska praejau svedijoje.

sekmes dar karteli!
mari

Standartinė Aldona Nilsson » Tre Vas 21, 2007 09:43

As irgi Svedijoje perejau visus *mokslu* etapus. Atvaziavau nemokedama nei zodzio, pradejau nuo SFI, po to patekau i ju gimnazija Komvuxe, kad gauciau SvB ir galeciau mokytis universitete. TISUS nedrisau laikyti, truko ziniu. Issilaikiusi su svedais valstybini SvB, studijavau aukstojoje dieniniame skyriuje, paskui distanciniu budu. Mano drauge dirbo AuPair ir isilaikiusi SFI, pasitvirtino Svedijoje savo lietuviska med sesers issilavinima, dabar sekmingai dirba sesele cia, turi pastovu darba. Svarbiausia, is tiesu, ne popierius, o praktinres zinios. Ieskant darbo, dar labai svarbu ir kontaktai. Pazistu keleta, kurie SFI islaike per keleta menesiu, o susikalbeti nelabai gali, tad kas is to pazymejimo?Sekmes!
Vartotojo avataras
Aldona Nilsson

Standartinė Zuika77 » Pen Vas 23, 2007 12:30

Laba!
As is vis jokiu dokumentu nepateikiau - nieks ir neprase !!! tik i pokalbi nuejau ir jie tada patys pamate ka moku ir ko ne. Ir tas buvo, kai praktikos ieskojau ligonineje. Taip kad popieriai nieko nereiskia jei pokalbio nesugebesime iveikti :))))

Vat tiek tos mano nuomones :)))
Geros dieneles
Zuika77

Standartinė gre_tutis » Pir Kov 26, 2007 15:25

Zuika77, o kokia praktika ligonineje atlikinejai? As pati esu trecio kurso medicinos studente ir vasara atvaziuoju i ligonine dirbti. Siemet tai kaip ir praitais metais dirbsiu eiline valytoja, nes darbui kaip "undersköterska" dar nenori priimti. Bet manau kad kitais metais tikrai jau reikia ko nors idomesnio pasieskoti. Tuomet ir kalba busiu geriau ivaldzius. Kokio dar darbo ligonineje butu galima ieskotis?
gre_tutis

del undersköterska

Standartinė Veronika_Ottosson » Sek Geg 06, 2007 19:21

Kaip medicinos studente jau po ketvirto kurso gali dirbti kaip "undersköterska" bet kurioje ligonineje. Butu gerai: ir kalbai lavinti ir zinojimui, kad pasiskaitytum http://www.sjukvardsradgivningen.se/handboken/ . Tenai yra labai geros informacijos norint dirbti medicinos srityje.
Kas liecia svedu kalbos studijas, tai siulyciau distancinius kursus svedu kalba. Yra ir spec. kursu svenska som andra språk ar kt net ir medicinos ir slaugos srityje. Diploma gautum.
Pati as studijuoju i med. seseris Raudonojo Kryziaus Aukstojoje, Stokholme.

geros dienos,
Veronika O.

gre_tutis rašė:Zuika77, o kokia praktika ligonineje atlikinejai? As pati esu trecio kurso medicinos studente ir vasara atvaziuoju i ligonine dirbti. Siemet tai kaip ir praitais metais dirbsiu eiline valytoja, nes darbui kaip "undersköterska" dar nenori priimti. Bet manau kad kitais metais tikrai jau reikia ko nors idomesnio pasieskoti. Tuomet ir kalba busiu geriau ivaldzius. Kokio dar darbo ligonineje butu galima ieskotis?
Veronika_Ottosson

Standartinė gre_tutis » Sek Geg 06, 2007 19:45

Dekui, Veronika, uz patarimus. manau kad jau sia vasara budama Svedijoje bandysiu pakalbeti apie galimybes dirbt kaip undersköterska. Turbut mano galimybes gauti darba priklauso ir nuo to kokiame skyriuje bandysiu isidarbinti. Kol kas tai vis sulaukdavau repliku, kad tai atsakingas darbas ir jame reikia atskiro issilavinimo. NA bet net jei po keturiu kursu medicinos negalesiu jo gauti, tai bus labai liudna.Kalba as vis dar mokausi po truputi savarankiskai. nera problemu kalbant su svedais, nes tenka daug bendrauti, taciau gramatika kalbejimo metu reiketu gerokai patobulinti. Ir zinoma praplest zodyna medicinos srityje.
Del distanciniu kursu as visuomet abejojau. Man atrodo kad is ju mazai naudos. Na gal tai mano toks nusistatymas, tiesiog kai dabar as pati galiu skaityti ir bandyti verstis medicininius tekstus, kai galiu mokytis gramatika savarankiskai, nes jau turiu pagrindus, tai atrodo, kad su tais kursais per interneta nebutu didelio skritumo. Visai kitaip butu jei galeciau eiti i normalius kursus, tik kad as Svedijoj vasarom bunu (karlskronoj), kai mokyklos nedirba..
gre_tutis

Standartinė Veronika_Ottosson » Pir Geg 07, 2007 08:53

gre_tutis rašė:Dekui, Veronika, uz patarimus. manau kad jau sia vasara budama Svedijoje bandysiu pakalbeti apie galimybes dirbt kaip undersköterska.
Ner uz ka :)

Turbut mano galimybes gauti darba priklauso ir nuo to kokiame skyriuje bandysiu isidarbinti. Kol kas tai vis sulaukdavau repliku, kad tai atsakingas darbas ir jame reikia atskiro issilavinimo.

Ir as taip manau.

NA bet net jei po keturiu kursu medicinos negalesiu jo gauti, tai bus labai liudna.Kalba as vis dar mokausi po truputi savarankiskai. nera problemu kalbant su svedais, nes tenka daug bendrauti, taciau gramatika kalbejimo metu reiketu gerokai patobulinti. Ir zinoma praplest zodyna medicinos srityje.Del distanciniu kursu as visuomet abejojau. Man atrodo kad is ju mazai naudos. Na gal tai mano toks nusistatymas, tiesiog kai dabar as pati galiu skaityti ir bandyti verstis medicininius tekstus, kai galiu mokytis gramatika savarankiskai, nes jau turiu pagrindus, tai atrodo, kad su tais kursais per interneta nebutu didelio skritumo.

Priklauso kaip atsakingai i juos ziurima ir kokio lygio kursa imtum, nes lygiu ir tu yra marios. :) Gramatikos tikrai gerai pramoktum, nes kaip suprantu kalbeti neturi problemu.

Visai kitaip butu jei galeciau eiti i normalius kursus, tik kad as Svedijoj vasarom bunu (karlskronoj), kai mokyklos nedirba..

O kodel butent karlskronoj? Ten galbut sunku gauti undersökterskos darba? Ar nesinori i koki didesni miesta vaziuoti dirbti?

geros dienos,
Veronika
Veronika_Ottosson

Standartinė svajone » Pir Geg 07, 2007 09:31

gre_tutis rašė:Dekui, Veronika, uz patarimus. manau kad jau sia vasara budama Svedijoje bandysiu pakalbeti apie galimybes dirbt kaip undersköterska. Turbut mano galimybes gauti darba priklauso ir nuo to kokiame skyriuje bandysiu isidarbinti. Kol kas tai vis sulaukdavau repliku, kad tai atsakingas darbas ir jame reikia atskiro issilavinimo. NA bet net jei po keturiu kursu medicinos negalesiu jo gauti, tai bus labai liudna.Kalba as vis dar mokausi po truputi savarankiskai. nera problemu kalbant su svedais, nes tenka daug bendrauti, taciau gramatika kalbejimo metu reiketu gerokai patobulinti. Ir zinoma praplest zodyna medicinos srityje.
Del distanciniu kursu as visuomet abejojau. Man atrodo kad is ju mazai naudos. Na gal tai mano toks nusistatymas, tiesiog kai dabar as pati galiu skaityti ir bandyti verstis medicininius tekstus, kai galiu mokytis gramatika savarankiskai, nes jau turiu pagrindus, tai atrodo, kad su tais kursais per interneta nebutu didelio skritumo. Visai kitaip butu jei galeciau eiti i normalius kursus, tik kad as Svedijoj vasarom bunu (karlskronoj), kai mokyklos nedirba..

Gretutis,as nelabai suprantu,kodel tu taip jaudiniesi del tos kalbos.Jei tu lengvai susisneki,kam suki galva del gramatikos.Prireik ir ismoksi,tuo labiau,kad ji nera tokia bloga,jei tave puikiai supranta.o del darbo-svarbiausia yra tavo kompetencija medicinos srityje,o gramatika-na nezinau.
Gramatika siulyciau mokytis savarankiskai,nes i tikrai nera sunki.

Sekmes tau gretutis :!:
svajone

Standartinė gre_tutis » Pir Geg 07, 2007 16:11

As apie karlskrona kalbu tik del to, kad siemet ten jau gavau darba. Tai noretusi vasara kursus lankyti, bet tokiam mazam miestely nieko nerandu.
O paties darbo kaip undersköterska galesiu ieskoti kitai vasarai (dabar aisku jau per velu) ir tikrai nebutinai karlskronoj. Kaip tik gal trauksiu i vakaru Svedijos puse, nes ten draugas gyvena. Tik atrodo sunku ieskoti darbo, kai nebunu nuolat Svedijoje. reikia tada kazkuri tai karta specialiai atvaziuot kad apeiti ligonines, nes i emailus daznai net nesivargina atsakyti... karlskronoj man butu lengviau gauti darba, nes jau antrus metus vaziuoju dirbti i ta pacia ligonine. Nors ir kaip valytoja..
gre_tutis

Standartinė Virga » Tre Geg 09, 2007 04:40

As manau,kad imanoma gauti darba ir bunant ant LT,reikia tik aibe CV bei motyvaciniu isfaxuoti mailais i visas ligonines. Is kurios nors tikrai pasiulys atvaziuoti. Dar galiu patarti,kad DABAR yra jau galima sakyt deadline visiem sommaranstälningam,reikejo bent pries menesiuka susisukt. Bet imanoma,man paskambino is 3 ligoniniu geguzes pabaigoj ar birzelio pradzioj,kai as jau buvau pasirasiusi kontrakta (beje pastu :)). Jie vasarai labai graibo personala is bet kur pas save,nes svedai isvaro Norgen beigi atostogaut taigi gera proga ilisti o paskui ir likti! Reikia tik per 3 men parodyt kad neesi is kelmo spirta. O darbo atsiras jei ne ten tai kitam skyriuj ar kt ligoninej. Pirmyyyn! :D
Vartotojo avataras
Virga

Standartinė gre_tutis » Šeš Geg 19, 2007 09:35

Gal zinote ar galima laikyti Svenska B testa (nelankant kursu) jei nesi registruotas svedijoje?
gre_tutis

Kitas

Grįžti į Mokslai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias