sfi Mariestadoi

diskusijos apie karčias šaknis ir svajonės apie saldžius vaisius

sfi Mariestadoi

Standartinė Tomikas » Pen Lap 23, 2012 15:02

gal yra zmoniu mariestadoi lankanciu sfi kursus,as uzsirasiau ir vaziuosiu kita treciadieni:) susipazintume:)
JURGITA
Tomikas

Re: sfi Mariestadoi

Standartinė jurgucia123 » Šeš Vas 09, 2013 12:18

lankau tuos kursus ir kazkaip nesuprantu sistemos,gaunu tas pratybas,kai ismokstu laikau testa,gaunu kita pratyba......nesuprantu kodel tie visi pabegeliai,kuriu musu klasei pilna,nieko nesimokindami stengiasi kuo greiciau laikyti testus ir nesvarbu kokiu budu,matau kaip nusirasineja.as einu i kursa del saves,kad kazka ismokt,o jie kad greiciau uzbaigt.Kazin,gal pabaige gauna kokas papildomas salygas ar ka? :angry-tappingfoot:
jurgucia123

Standartinė Laume » Šeš Vas 09, 2013 13:19

Pas mus (Umeå) yra tokios skatinančios sąlygos. Jeigu kursą pabaigi per, berods, metus, tau išmoką tam tikrą pinigų sumą. Priklausomai kokį lygį per visą tą laiką pasieki. Bijau sumeluot, nes tą dokumentą su informacija tik kartą regėjau, kai davė susipažint ir pasirašyt, kad esu informuota, nes ir pati šiuo metu lankau sfi. Berods, pabaigus visus lygius (įskaitant D) per metus laiko, išmoka 14 000 kr. Gal sąlygos skirias pagal komunas, šito nežinau.
Vartotojo avataras
Laume

Standartinė jurgucia123 » Šeš Vas 09, 2013 13:45

na,as apie tai nieko negirdejau,o jei buciau ir girdejus nelabai ka buciau supratus :lol: nes lankau tik geras tris savaites.bliamba,galva sukasi,man labai sunki ta kalba :? nezinau kaip cia reikes persilauzti.kaip as sakau,jau matyt,smegenine yra uzmirus,nebeina niekas i galva,na gal gal kazkaip persilausiu.per tas tris savaites islaikiau tris paprastus testus,bet jie vis sunkesni ir kuo toliau tuo sunkiau.nenoriu taip nusiteikt,bet ar tik nereikes uzmest viso to reikalo :angry-tappingfoot:
jurgucia123

Standartinė Andraika » Šeš Vas 09, 2013 14:02

Tai jei uzmesi tai ir liksi antraruse cia visam gyvenimui...
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė jurgucia123 » Šeš Vas 09, 2013 14:05

Jo jo Andraika,as irgi save nuteikineju,galvoju gal dar pramus,gal kazkas "atsiris" :lol: bet taip durnai jauciuosi tuose kursuose,sedziu ir "zaliuoju" bet apsidairius pamatau kad taip jauciuosi ne as viena :whistle:
jurgucia123

Standartinė Edgaras » Šeš Vas 09, 2013 14:15

pamenu kai as i sfi nuejau ,maniau tyciojasi is manes ,dave uzduotis : du plius du lygu debeselis .... sakau duok man ka normaliau ,sako presk situs ,padariau per 10 minuciu ,su DIDELIAIS pagalvojimais,o somalis ir china per pamoka vos issprende ,as manau jai nebendrausi su svedais ,o mokinsiesi tik mokykloje,bus nelengva ismokti,reik bendrauti su zmonem,greiciau isisavini kalba.
Edgaras

Standartinė jurgucia123 » Šeš Vas 09, 2013 14:22

Edgarai,sutinku 100 procentu,kai bendrauji zimiai greiciau zodziai sesta i galva,pradejau leisti mazyli i darzeli,tai esu priversta su aukletojom bendraut,juk paciai idomu kaip vaiko diena praejo.is pradziu buvo ne kas o dabar jau zinau kaikuriuos pasakymus,paciai sunku islement sakini,bet ka man sako as suprantu,tuo labiau kad aukletojos labai supratingos ir kantrios,aiskina tol kol suprantu:)
i sfi paejau savaite,paskui buvo menesio pertrauka nes buvo problemikiu del darziuko,bet kai atejau i mokykla po to men,mokytoja pagyre kad pazanga padariau.o as zinau kad ta pazang grynai del bendravimo:)
jurgucia123

Standartinė Andraika » Šeš Vas 09, 2013 14:24

jo, čia sfi nieks negaidina ir nesišaipo, ėjau su malonumu. ir mes, lietuviai, tikrai esam vieni gabiausių tuose kursuose, kiek teko pastebėt, nebent ateina paskutiniai loderiai tik dinderį pamušt :sad-bored:
gyrimus tai priimk atsargiai- giria čia jie reikia nereikia. aš irgi anksčiau džiaugdavausi, kad va koks aš šaunuolis. bet kai nugirdau, kad lygiai taip pat giria išvis paskutinį nevykėlį be jokios pažangos- baigiau kreipt dėmesį.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė jurgucia123 » Šeš Vas 09, 2013 14:33

aha,sunku net priprast prie to kad niekas nesisaipo,ka bepasakytum i debesis isvercia taip lyg nieko tokio,skatina kalbeti.na o kas del pagyrimu,ju tikrai egaili neivienam,bet as ta pagyrima priemiau pagrystai nes ir pati pajauciau kad ziek tiek daugiau suprantu negu priestai.nors,aisku,dar priklauso nuo temos,kartais mokytoja klausia komors sedziu akis isputus,smegenys verda o suprast negali,va tas jausmas blogiausias :shock: arba sugalvoji kazka pasakyt ir staiga pritruksta vieno zodzio ir nezinai kito panasaus kuom pakeis,tada nepajautus lietuviskai pradedu kalbet :D atrodo jei aiskiai sakysiu supras :D:D o kartais nupiesiu ta ka noriu pasakyt:D sunku,na bet kas pradejo pamokas nuo pirmo zodzio tas supras:)
jurgucia123

Standartinė pagan » Šeš Vas 09, 2013 17:09

dėl tų pinigų tai kiek girdėjau skiria priklausomai nuo tavo statuso čia.Lietuva ES narė, tai mums niekas ir nepriklauso berods... bet tiksliai nežinau,čia tik viena boba sakė
pagan

Standartinė Laume » Šeš Vas 09, 2013 17:37

Jurgucia, aš irgi tik tris savaites atlankiau dar. Tą informaciją man davė paskaityt angliškai, o angliškai man be problemų. Siletyv, tu irgi teisus dėl statuso. Iš esmės čia skatinamoji priemonė tiems, kurie gauna socialines pašalpas iš valstybės. Jiems pigiau sumokėt tuos 14 000 kronų vieną kartą ir paleist žmogų į darbo rinką, nei metų metais mokėt pašalpas. Nežinau kodėl, bet moteris, su kuria kalbėjausi sfi, sakė, kad ir man tos sąlygos galioja (galiu tuos pinigus gauti). Jokių pašalpų iš valstybės negaunu. Mūsų grupėj yra dar viena mergina iš Lietuvos, tai ji apie šitas sąlygas nieko negirdėjo. Nesuprantu, kodėl man vienaip, o jai kitaip. Čia išvis biurokratinis aparatas labai keistas. Kiekvieno atvejis ir patirtis labai skirtinga.

O dėl mokymosi tai tu nesijaudink. Aš suprantu gal 50% to, ką mokytoja per pamokas šneka. Čia specialiai taip yra. Kuo labiau jie spaudžia, tuo greičiau tu mokaisi. Jų tikslas yra kuo labiau tave įtraukt į švedišką aplinką, kad nuolat girdėtum švediškus žodžius ir išsireiškimus. Tada savaime pradedi daug ką suprast iš konteksto. Aš neatsistebiu, kaip puikiai jie organizuoja mokymo procesą. Kiekvieną dieną vyksta kokia nors nemokama užklasinė veikla: grupės šeimoms, kur gali diskutuot apie vaikų auginimą Švedijoj (ir nemokami pietūs), diskusijų vakarai kavinėj, kur gali pralaužt kažkiek savo kalbos supratimą ir užmegzt naujas pažintis, futbolo varžybos, aerobikos treniruotės ir t.t. Tik mokykis. Geriau jau neužmesk savo kursų. Mokykis kaip išeina. Jeigu gali susikalbėt su mokytojom, tai jau gana daug moki. Aš dar nesusikalbėčiau. Iš bėdos surezgu porą sakinių su google translate pagalba, jei reikia kokį laišką parašyt.
Vartotojo avataras
Laume

Standartinė Laume » Šeš Vas 09, 2013 17:39

Apsižiūrėjau. Ten pagan rašė apie tas išmokas. Persiprašau :)
Vartotojo avataras
Laume

Standartinė daisy » Pir Vas 11, 2013 22:42

Ar gausi SFI bonus ar ne, priklauso kas migracijos popieriuose parasyta.
daisy

Standartinė colianas » Sek Kov 03, 2013 11:29

Negausit SFI bonusu nei vienas is europos sajungos,nesvaikit.
Regler för att få sfi-bonus
Det här är reglerna för att du ska få sfi-bonus:

1. Du ska ha blivit folkbokförd i en kommun första gången

tidigast den 1 juli 2010.

2. Du ska vara mellan 18 och 64 år.

3. Du ska ha fått minst betyget Godkänt

på kursen 1B, 2C eller 3D.

4. Du ska ha fått minst betyget Godkänt

senast tolv månader efter det datum

som du fick börja sfi.

5. Du ska dessutom ha fått minst betyget Godkänt

senast femton månader efter att du blev

folkbokförd i en kommun första gången.

6. Du ska skicka in en ansökan till kommunen där du bor

senast tre månader efter att du klarade kursen.

För att kunna få sfi-bonus kan du vara

flykting eller ha behövt skydd.

Du kan också ha fått uppehållstillstånd

för att du har din familj här.

Sfi-bonus gäller även personer med

tidsbegränsat uppehållstillstånd

och de som har fått stanna i Sverige

för att det finns ett hinder mot avvisning.

Det står tydligare i utlänningslagen

kapitel 5 paragraferna 1, 2, 3, 3 a, 4 eller 6,

kapitel 12 paragraf 18, kapitel 21 och kapitel 22.

De här kan inte få sfi-bonus:

Personer som studerar här för en tid.

Personer som kommit hit för att arbeta.
AS NEISRANKUS MAN UZTENKA TIK PACIO GERIAUSIO :)
Vartotojo avataras
colianas

Kitas

Grįžti į Mokslai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias