SFI bonusai

diskusijos apie karčias šaknis ir svajonės apie saldžius vaisius

Re: SFI bonusai

Standartinė siletyv » Pir Bal 16, 2012 14:46

Tai jei tu gauni pinigus,tai skaitosi kaip ir tavo darbas .O jei negauni pinigu,tai besimokydamas gali ieskoti darbo,gali ir dirbti,ei tik viska speji.Mes patys ta praejom-besimokydami ir dirbom,ir "arbetlös" buvom(gaudavom bedarbio pasalpa,nes jau buvom nemazai Svedijoje pradirbe) ir vel dirbom.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė pesas80 » Pir Bal 16, 2012 15:59

AS dirbu ir mokinuosi SAS neakyvaizdiniu,jokiu man terminu nera nieko.Kada noriu tada atsiskaitau,turiu programa ir pagal ja mokinuosi.Pas mus komunoje kada nori tada eik ir mokinkit,kad ir ryt pradesi ner problemu.O seip mum nepriklauso jokios ismokos,reikia dziaugtis,kad uz moksla nereikia moket.O ne ieskot nemokomo mokslo ir dar uz tai,kad moketu.
pesas80

Standartinė Dentist » Pir Bal 16, 2012 17:05

siletyv rašė:Tai jei tu gauni pinigus,tai skaitosi kaip ir tavo darbas .O jei negauni pinigu,tai besimokydamas gali ieskoti darbo,gali ir dirbti,ei tik viska speji.Mes patys ta praejom-besimokydami ir dirbom,ir "arbetlös" buvom(gaudavom bedarbio pasalpa,nes jau buvom nemazai Svedijoje pradirbe) ir vel dirbom.

Kaip tik tai ka ir sakiau.Jeigu besimokydamas gauni is CSN pinigus is darbo birzos israso. Aisku kad gali birbt besimokydamas jeigu speji. Jeigu dirbi tada ir reikalu su darbo birza neturi :smile:

@pesas80

Jeigu zmogus siuncia anketa i CSN tada ir gaus pinigus jeigu teise turi.
Vartotojo avataras
Dentist

Standartinė siletyv » Pir Bal 16, 2012 18:34

Mes dirbdami mokemes ,paskui isejom is darbo-uzsiregistravom kaip "arbetssökande "darbo birzoj ir toliau mokemes,kol vel pradejom dirbt.Is to seka,kad besimokant ,galima buti registruotam darbo birzoj-bent jau susikurt "min sida".Tegu taves iesko,kam tavo paslaugos reikalingos-ir mokykis ramiai.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė Dentist » Pir Bal 16, 2012 19:26

siletyv rašė:Mes dirbdami mokemes ,paskui isejom is darbo-uzsiregistravom kaip "arbetssökande "darbo birzoj ir toliau mokemes,kol vel pradejom dirbt.Is to seka,kad besimokant ,galima buti registruotam darbo birzoj-bent jau susikurt "min sida".Tegu taves iesko,kam tavo paslaugos reikalingos-ir mokykis ramiai.

Taisykles nuolat keiciasi. Visai teisingai kaip rasei: "gauni pinigus,tai skaitosi kaip ir tavo darbas". Tu gali darbos birzos puslapi but uzsiregistraves, tai yra skirtingi dalykai, bet is darbo birzos puses jie taves kaip bedarbio neskaito. Kitaip pasakius jie neskaiciuoja dienu kad bedarbis esi ir. t.t.

Pvz: Jeigu esi be darbo 450 dienu turi teise gaut Jobb och Utvecklingsgaranti. Mokaisi,neskaiciuoja Arbetsförmedlingen dienu ir t.t.

Vis tai aisku tik tuo atveju jeigu gauni pinigus is CSN.

Kitas pavizdys:

Esi be darbo ir nori pakeisti ar pasigilinti profesija. Eini Kvalificerad Yrkesutbildning pas Lernia per Arbetsförmedlingen. Arbetsförmedlingen is karto sako tu busi "israsytas", kai tavo kursai pasibaigs is karto kita diena ateik uzsirasyt i Arbetsförmedlingen.
Paskutinį kartą redagavo Dentist Pir Bal 16, 2012 19:29. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
Dentist

Standartinė daisy » Pir Bal 16, 2012 19:27

Mokaus SAS intensyviai 100 proc., gaunu pinigus is CSN ir esu registruota darbo biržoj. Dar pati pranešiau darbo birzai kad studijuoju pilnu tempu. Kai pildziau dokumentus CSN, irgi atsiuntė begalę klausimų, iš kurių vienas buvo kiek kartų esi registravusis darbo biržoj ir nurodyti laikotarpiu. Jau baiginėju SAS B, bet per 8 menesius niekas iš niekus neišbraukė.
Nesuprantu nuo ko tai priklauso. Gal taip pat kaip Skatteverket laimės dalykas, kas tavo dokumentus tvarko, gausi personnumerį ar ne (mes teikėm 6, visi pildėm taip pat, 2 gavom, o kiti kryžiaus kelius ėjo).
daisy

Standartinė siletyv » Pir Bal 16, 2012 19:38

Na ,cia smarkiai veikia "Zmogiskas faktorius".Skirtingose komunose tokie skirtingi sprendimai priimami(ir del mokslo,ir del personnumerio ir t.t.),kad net nesitiki kitakart,kad viskas vyksta toje pacioje karalysteje.
siletyv

Standartinė Dentist » Pir Bal 16, 2012 19:41

daisy rašė:Mokaus SAS intensyviai 100 proc., gaunu pinigus is CSN ir esu registruota darbo biržoj. Dar pati pranešiau darbo birzai kad studijuoju pilnu tempu. Kai pildziau dokumentus CSN, irgi atsiuntė begalę klausimų, iš kurių vienas buvo kiek kartų esi registravusis darbo biržoj ir nurodyti laikotarpiu. Jau baiginėju SAS B, bet per 8 menesius niekas iš niekus neišbraukė.
Nesuprantu nuo ko tai priklauso. Gal taip pat kaip Skatteverket laimės dalykas, kas tavo dokumentus tvarko, gausi personnumerį ar ne (mes teikėm 6, visi pildėm taip pat, 2 gavom, o kiti kryžiaus kelius ėjo).

Arbetsförmedlingen kaip loterija viskas priklauso nuo to ar gera handlägare gausi o kai pasikalusai istoriju tai tokiu su ziburiu ieskot reikia.
Vartotojo avataras
Dentist

Standartinė daisy » Pir Bal 16, 2012 19:51

Aš irgi manau, kad handlägare vaidina didelį vaidmenį, kiti nori kuo greičiau išregistruot, kad nedarbas statistiškai mažėtų, kiti išaiškina iki smulkmenų, pvz,kad jei ir dirbi, bet neturi heltid - tai gali sėdėt ir toliau darbo biržoj.
daisy

Standartinė Rucius » Sek Bal 22, 2012 21:24

Sveiki,

ir as turiu klausimeli del SFI. Neseniai pradejau mokytis SFI c lygyje per atstuma ir esu labai nepatenkinta mokymo sistema, nes jos is vis nera. Juo labiau besimokant per atstuma tai gaunuosi savamoksle. Rasau laiskus su klausimais, atsakymus gaunu po poros savaiciu, kai jau tuo tarpu bunu pamirsus kas prie ko. Liepe atsiversti knyga ir daryti pratimus, kai nemokejau ne vieno zodzio... Kaip ten su SAS? Ar labai sunku mokytis per atstuma? Kokia sistema? Ar galima eiti i SAS nebaigus SFI? Paaiskinkit man , nes pasidare gaila laiko, ieskau kas pagelbetu mokytis,nes is sfi nematau kolkas jokios naudos...
Rucius

Standartinė pesas80 » Ant Bal 24, 2012 08:09

SAS yra aukstesnis lygis,kai kuriose komunose neleidzia mokintis jai nebaiges SFI,arba reikia laisvai sneket svediskai.Man del to leido mokintis be SFI,bet cia nuo komunos ir rektoriaus priklauso.SAS ten gramatikos jau beveik kaip nera,ten reikia skaityt knygas ir rasinius rasyt.
pesas80

Standartinė daisy » Ant Bal 24, 2012 10:35

Jei nori lankyti SAS nebaigęs SFI, tai įmanoma, bet dažniausia reik išsilaikyti testą, kuris įrodytų tavo švedų kalbos žinias. Kaip tai organizuoja priklauso nuo komunos, vienur reik rašyt rašinį, klausymo ir skaitymo suvokimo užduotys, kitur kartais gali užtekti tik pokalbio švedų kalba. Daug pažįstamų ėjo į SAS po kursų Folkuniversitete, kiti mokės kalbą savarankiškai arba baigė SFI.
daisy

Standartinė skuja » Pir Bal 30, 2012 09:46

Sveiki, baigiau SFI D ir gavau pazymejima, mane automatiskai pervede i SAS, nes kazkada buvau sakiusi, kad noresiu toliau mokytis SAS, kai baigsiu SFI. Nuejusi uzpildyti anketos i mokyklos sekretoriata, mano buvusi SFI mokytoja pasake, kad viska uzpilde. Tai dabar nebezinau, ka ten ir supilde. Norejau jusu paklausti kas tas CSN, kur tas ju anketas gauti. Jei kas yra pilde ir gali nurodyti kur ieskoti, buciau labai dekinga...
skuja

Standartinė daisy » Pir Bal 30, 2012 12:03

https://www.csn.se/bas/
Prisijunk prie Mina sidor su e-legitimation ir užsiplidai prašymą, jei neturi e-legitimation, tai gali užsisakyti prisijungimo kodą ,,Beställ personlig kod,, tada užpildytą formą reiks atsispausdinti ir siųsti paštu.
daisy

Standartinė skuja » Pir Bal 30, 2012 22:59

labas, daisy, manau tu esi labai nuosirdi....as dar nieko neziurejau ka man parasei, bet tik tiek galiu pasakyti, pagal tavo atsakyma, esi labai nuosirdi, nezinau kiek tau metu, kokia tavo gyvenimo patirtis,duok diev, kad gyvenimo negandos ir aplinkiniu storzieviskumas, taves nepagadintu.....gerbiu tave...gal kada sugebesiu tau kuom nors padeti ir as....
skuja

AnkstesnisKitas

Grįžti į Mokslai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias