Vairuotojo pazymejimas su E kategorija

diskusijos apie karčias šaknis ir svajonės apie saldžius vaisius

Vairuotojo pazymejimas su E kategorija

Standartinė jura » Pir Lap 28, 2011 21:31

Sveiki taitieciai...norejau paklausti,gal kam teko Svedijoje lankyti vairuotojo E kategorijai kursus?Nesenai buvau pokalbyje del situ teisiu laikymosi,tai buvo pasakyta,kad pirmiausia turiu islaikyti svedu kalbos testa,eismo keliu taisykliu testa,matematikos egzamina ir islaikyti pravaziavima su sunkvezimiu( nes turiu C kategorija,o jei jos netureciau tai E negalima),atitikti medicininius reikalavimus ir jei is visu situ dalyku busiu gerai ivertintas tada gausiu leidima lankyti kursus,kurie trunka 6men.Kaip ir viskas butu aisku,tik niekaip nesuprantu kas ten per matematikos egzas ir kam jis vairuotojui reikalingas ir kokio lygio?Gal kam teko su tuo susidurti,tai pasidalinkit savo patirtimi,busiu dekingas.
jura

Re: Vairuotojo pazymejimas su E kategorija

Standartinė Andraika » Ant Lap 29, 2011 07:51

man buvo paprasčiau grįžt Lietuvon ir išsilaikyt ten, bent jau pigiau belekiek kartų buvo...
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė bill » Ant Lap 29, 2011 09:55

as ir lietuvoj laikiau , uzteko menesio kad kursus uzbaigt , plius visokiu reikalaujamu nesamoniu kaip cia nereikejo , uzteko medicinines pazymos ir c kategorijos....
Vartotojo avataras
bill

Standartinė pesas80 » Ant Lap 29, 2011 22:04

Del matematikos,tai ivertink savo mokyklos atestata cia,ir tau bus testas o musu atestatus aukstai ivertina.Mano ivertino E tai auksciausias lygis svedijoj,mazesnes komunos,net neturi mokytoju kurie galetu mokint tokiu lygiu.O del teisiu,profisonalo tai geriau LT,nes cia tau suejus 45 reiks jas pratest,turesi eit per daktarus ir tada siust jiem ir prasyt,kad pratestu ir taip,kas 10 metu
pesas80

Standartinė siletyv » Tre Lap 30, 2011 08:42

Tai lietuviskos irgi galioja tik 10 metu-po to irgi reikia eiti gydytoju komisija .
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė bill » Tre Lap 30, 2011 14:41

vytai , cia kalba eina apie c kategorija ir auksciau , o ne apie pati pazymejima , nes cia kategorijos galiojimas 10 metu , o lietuvoj jas turi visam gyvenimui...
Vartotojo avataras
bill

Standartinė siletyv » Tre Lap 30, 2011 21:09

Tai jei pas mane svediskos teises su visom kategorijom,tai ka-po desimt metu nebeturesiu?Kazko nesuprantu-man sake ,kad reikes tik sveikata pasitikrint ir vel gausiu 10 metu.O sekancias jau tik penkiems(nuo 70 metu amziaus).Turint laiko reikes pasinagrinet-nors po 10 metu man tikrai nebereikes tu kategoriju!
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė pesas80 » Tre Lap 30, 2011 21:15

Seip jie atsiuncia pazyma,ja turi uzpildyt,pereit medecinine ir sumoket uz pratesima.Po to jie sprendzia ar tau pratest.Bet geriau paciam pasidomet pries sueinant 10 m.nes jai nespesi tai jie tau nuima tas kategorijas ir palieka B.Jie kaip raso,tai turi pratest iki tos baigimosi datos.O kaip susigrazint jas tai nzn :)
pesas80

Standartinė pesas80 » Tre Lap 30, 2011 21:37

Atgaut ner problemos,tik medecinkes reikia cia nuorada:
http://www.korkortsportalen.se/jag-har- ... ehorighet/
pesas80

Standartinė jura » Tre Lap 30, 2011 22:32

Aciu visiems,kas cia parasete:)...aisku,kad Lietuvoje butu viskas paprasciau ir pigiau(jei esi bedarbis darbo birza apmoka ir cia),ir greiciau,o ir gimtoji kalba,tik jei ne tas kvailas istatymas,KAD NORINT LAIKYTIS NESVARBU KOKIAS TEISES PRIVALAI BUTI PUSE METU DEKLARUOTAS IR ISGYVENES LIETUVOJE!Regitroj,net pazyma papraso atnesti...lygiai taspats ir pametus vairuotojo pazymejima...
Tiesa, Svedijoje ivertinto lietuvisko atestato matematikos ivertinimas netinka siuo atveju,nors ir Z turetum-sake reikia laikyti ir tiek...
jura

Standartinė Andraika » Tre Lap 30, 2011 22:54

nebereikia. aš užpernai žiemą laikiausi pats. grįžau Lietuvon (prieš tai susitaręs, kad 3 mėn kursą eisiu mėnesį mokykloj), grįžęs deklaravau gyvenamą vietą ir nukulniavau į mokymo įstaigą, nereklamuosiu kokią, pavaikščiojau mėnesį, išsilaikiau mokyklinius C+CE teoriją ir praktiką ir išsilaikiau teoriją policijoj, praktikos nespėjau, t.y., iš pirmo karto neišlaikiau, kartot nebuvo kada. Išvažiavau atgal Švedijon, vasarą grįžau atostogų, išsilaikiau ir pasiėmiau teises, tiek reikalų. kažkurioj vietoj prie kažkokio langelio kažkokia boba bandė bambėt, kad taip negalima, bet teisės guli piniginėj, reiškia- galima, niekur zyzt ir prašyt nieko nereikėjo.
Ai, teko duot kyšį dėl medicinkės, bet kad tai buvo kyšis- supratau tik post factum :mrgreen:
galų gale, kas neleidžia deklaruot gyvenamos vietos Lietuvoje o gyvent čia? Policijoj registruotis, kaip kokiam tiuremščikui, gi nereik..
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė pesas80 » Tre Lap 30, 2011 23:17

As tau patartau,kreiptis i kita mokykla ir paklaust ko jie reikalauja,nes transportstyrelse tikrai nereikalauja jokios matematikos ir jokios svedu kalbos.Net oficiali mokyklu sajunga to nereikalauja http://www.str.se/.Reikalvimai yra:
teises C kategorija
leidima CE kategorijai laikyt
permementa svedijoj arba maziausia puse metu mokykloj
vazinejimo testas
ir svediskos teises
O del kalbos,tai kiek as girdejas tai kai kurios mokyklos turi skirtingom kalbom.O darbo birza apmoka tada kai atnesi kontrakta jiems,kad dirbsi toki darba is darbdavio,taip buvo pries pora metu,nebent kazkas pasikeite.
Del matematikos,jai jis yra ivertintas skolverketo tai turi jie uzskaityt,nebent ten koks testas nustatyt kokie tavo sugebejimai,kur pati mokykla nustato.
Bandyk per kitas mokyklas ir paziurek ka jie sako,isstudijuok visus reikalavimus ka reikalauja transportstyrelse del kategorijos
pesas80

Standartinė Andraika » Tre Lap 30, 2011 23:20

tai mokyklos mokyklom, o valstybinis egzaminas, manau, bus valstybine kalba. kepurės prišikt neduodu, bet būtų keista, jei būtų kitaip.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė pesas80 » Tre Lap 30, 2011 23:25

As tik girdejas,nes kaip babajai laikosi ir is jugu girdejas,kad savo kalba jie laikesi kiek tos tiesos tai nzn
pesas80

Standartinė bill » Ket Gru 01, 2011 09:25

Tai jei pas mane svediskos teises su visom kategorijom,tai ka-po desimt metu nebeturesiu?

pasiziurek galiojima ,teisu kitoj pusej, kur kategorijos surasytos , prie A ir B jokiu datu , o kas virs c jau su terminu . man svedas vairuotojas pasakojo , kad pasibaigus terminui laikai testus vel , na kiek ten tiesos nezinau , nes as pasikeiciau savo svediska pazymejima i lietuviska laikydamas ce ir kol kas i svediskas teses keist negalvoju del sios priezasties
Vartotojo avataras
bill

Kitas

Grįžti į Mokslai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias