Darbo/mokslo pasiulymas-prasymas

diskusijos apie karčias šaknis ir svajonės apie saldžius vaisius

Darbo/mokslo pasiulymas-prasymas

Standartinė Rasa » Pir Bal 11, 2011 23:52

Sveiki,

Persiunčiu laišką su prašymu ir pasiūlymu. Gal kam bus įdomu ir naudinga.

Mieli mano draugai ir draugų pažįstami!

Mano vardas Kamilė, man 23 metai; esu rateliuose, nes turiu cerebrinį paralyžių. Kreipiuosi į jus vienu man svarbiu reikalu.

Turiu didelę ir rimtą svajonę, susijusią su mano ateitimi. Praeitą vasarą su tėvais lankiausi pietų Švedijoje esančiame liaudies universitete FURUBODA. Ten pamačiau ir sužinojau KĄ ir KAIP ten gali mokytis jaunimas, tarp kurių yra ir tokie kaip aš – rateliuose.
Jie gali rinktis studijuoti kalbas, teologiją, muziką ir kitus dalykus specialiai tam pritaikytomis priemonėmis. Pritaikyta ir visa aplinka, yra žirgynas, baseinas, sporto salės, daugybė visokių laisvalaikio užsiėmimų. Be to, šis centras randasi labai gražioje vietoje – kurortiniame miestelyje miške ant jūros kranto (pažiūrėti galite: http://www.furuboda.se).
Nuo tada nepaliauju apie tai galvojusi, nes pas mus Lietuvoje nėra tokios įstaigos. Dabar aš lankau dienos centrą, kuriame yra žmonės su proto negalia, todėl tai ne mano vieta. Aš labai noriu mokytis ir tobulintis pagal savo galimybes.
Švedijoje sužinojau, kad galėčiau metus laiko (nuo š.m. rugpjūčio pabaigos iki 2012 m. birželio mėn.) mokytis Furubodoje, bet su dviem sąlygom:
1. reikia pramokti švedų kalbą;
2. reikalingas mane lydintis žmogus (arba jie gali būti dviese).

Švedų kalbą aš po truputį mokausi namie (turiu kompaktą, gramatiką ir žodynėlį) ir tai man neblogai sekasi.
Kreipiuosi į jus dėl antrosios sąlygos. Gal atsirastų žmogus (ar porelė), kuris/-ie norėtų 9-is mėnesius pagyventi ir pastudijuoti Švedijoje. Ji (jie) taip pat galėtų pasirinkti sau studijų kryptį (pvz., žurnalistiką; dar ten yra pati geriausia Švedijoje socialinių asistentų rengimo programa). Tuo pačiu, tas asmuo/-ys pagelbėtų man ten, kuo aš pati negaliu pasirūpinti (apsirengti, pavalgyti, nuvažiuoti į užsiėmimus). Tai nereiškia, kad ji (jie) būtų 24 valandas per parą mano patarnautojais. Jiems netgi nereiktų su manim gyventi vienam kambary, nes Furubodoj kiekvienas turi savo kambarį, o tokie kaip aš – naktinę priežiūrą. Be to, netoliese esančiame Lundo mieste aš turiu gerą draugę švedę Mia, kuri taip pat dažnai pas mane atvažiuotų.
Svarbu! Žmogus/-nės pageidaujantys vykti kartu su manimi taip pat turėtų pramokti švedų kalbą. Būtų nuostabu, jei ji/jie tą kalbą jau nors truputį mokėtų ar norėtų pasitobulinti.
Mokslas Furubodoje Europos sąjungos piliečiams nemokamas. Pragyvenimo (nakvynės, maitinimo) ir kelionės apmokėjimą tiek man, tiek vykstantiems kartu galima būtų gauti iš Lietuvos ar Švedijos paramos fondų. Į juos būtų galima kreiptis tuomet, kai žinočiau, kad turiu kompaniją, su kuria galiu važiuoti.
Jei susidomėjote mano pasiūlymu ir turėtumėte klausimų, abejonių ar pasiūlymų, atsiliepkit ir parašykit man: per mamos paštą - jautre@gmail.com, ar paskambinkit mob. tel. +370 65298527 (mano mamai Jautrei).

Labai lauksiu žinių

Su meile Kamilė
Rasa

Grįžti į Mokslai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias