Noriu paklausti II

skauda galvą dėl kokios nors pažymos ar nežinote kur kreiptis? klauskite čia!

Re: Noriu paklausti II

Standartinė kunkulis » Ant Sau 25, 2011 11:56

Drisciau teigti, kad taip..., nors ir yra pasisakyta kokias teises turi "visi vaikai" svedijoje, ir vienas is punktu yra, kad nuo 1 metu turi teise lankyti lopseli-darzeli, tad sitoje frazeje "visi vaikai" yra uzkoduota ir kita informacija. Be to ne vienoje temoje jau diskutuota, kad pirma reikia kazka duoti, kad gautum, nors deja deja musu senelius, na gal juos dar ne visus, bet vat musu tevus, mus ir dali musu vaiku pripratino, kad is valstybes reikia tik imti nieko jai neduodant, tad kol mes sito dalyko is savo galvos neismesime, tol ir lauksime, kas ir ka duos...

As siulau nenuleisti ranku ir vis delto eiti i darzeli ir sakyti, kad pasibaigus terminuotai sutarciai ji bus pratesta, tad mano galva jus turetu priimti i darzeli, nes ziurint is pilietisko piliecio puses jus mokat mokescius, tad ir turit teise i privilegijas, kurios yra suteikiamos. Be to zmogaus teises, tame tarpe ir vaiku yra labai ginamos, tad kritineje situacijoje galite ir tai pamineti, gal pades, nes matys, kad zinot, kas kaip ir kur :grin:

Sekmes!
kunkulis

Standartinė Simonakotryna » Ant Sau 25, 2011 13:12

Tai reikia i darzeli ar i komuna eiti prasyt,as dirbti noriu,bet jei as neturiu kur vaiko priglaust tuo laiku tai kaip as dirbsiu...As person numerio neturiu,o vyras turi,ir vaikas neturi numerio.Jei as dirbciau legaliai ,tai ir gauciau numeri,bet man visu pirma reikia ,kad vaikas i darzeli eitu,vat toks uzburtas ratas...
Simonakotryna

Standartinė kunkulis » Ant Sau 25, 2011 15:49

Tai ka isdesciau turi eiti ir kalbeti Jusu vyras, o ne Jus, nes tik jis turi laikina numeri. Geri norai visada sveikintini, bet kaip minejot, kol vaikai neis i darzeli jums neiseina dirbti jokio darbelio. Tegu Jusu vyras eina i darzeli ir kalba. Kazka daugiau sumastyti neina, nebent samdyti aukle, bet cia jau krastutinis variantas. Nebijokit meginti, juk ne vogti einat ;)
kunkulis

Standartinė Andraika » Ant Sau 25, 2011 16:52

tai o nera taip, kad jei zmona nieko neveikia, tai vakias gali but darzely tik kelias valandas per diena pagal taisykles?..
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė kunkulis » Ant Sau 25, 2011 19:59

Yra toks reikalas, bet siuo atveju, zmona galima traktuoti kaip eiline "turiste", nes nera tinkamai apiforminta, o del "apiforminimo" jau yra daug kartu diskutuota.
kunkulis

Standartinė Loreta27 » Ant Vas 22, 2011 19:11

Turiu paneigti nuomonę, jog vaikų be perso numerių nepriima į darželį. Mes čia atvykome praėjusią vasarą ir mano abu vaikučius priėmė tiek į mokyklą, tiek į darželį be perso numerių. Viskas susitvarkė mano manymu labai greitai. Iš mokyklos atsakymą gavome gal po poros savaičių, iš darželio - po mėnesio.
Vartotojo avataras
Loreta27

Standartinė siletyv » Ant Vas 22, 2011 20:33

Loreta,bet tai Jus jau turejot numerius?Tada vaikams suteikiami automatiskai ,nuo atvykimo dienos.Bet siuo atveju tai tevai neturi personnumeriu.Netikras numeris tai nera personnumeris,o tik SAMORDINGSNUMMER:-tipo ,eiles numeris,kuris sutiekiamas laikinai cia dirbanciam.
Tai dabar galvokim logiskai-tevas dirba Svedijoje laikinai,mama su vaiku atvaziavo i svecius.Juk taip gaunasi? Tai prie ko dabar darzelis?
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė kunkulis » Ant Vas 22, 2011 21:57

Taip Vyteli, tu teisingai mastai, bet visada suveikia asmeniskumas, tad kaip sako svedai "puts och sduts", siuo atveju ne visada suveikia, ta prasme daug kas priklauso nuo to kaip tu save pristatysi, galima ir su provanstälning gauti vaikams vietas darzelyje ar mokykloje
kunkulis

Standartinė siletyv » Ant Vas 22, 2011 22:26

Tai nemaisykit PROVANSTÄLNING su sezoniniu darbu.Tik sezoniniam darbui duodamas laikinas numeris.Jis suteikia teise dirbt ir gyvent ne ilgiau kaip 6 menesius per kalendorinius metus.(tokiems darbams ir mokesciu tarifas yra mazesnis-apie 25%) Todel su tuo numeriu ir neturi darbuotojai -ir tuo labiau ju seimos nariai-socialiniu garantiju tokiu ,kokias turi dirbantys "normaliai".
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė asiukas » Ant Kov 15, 2011 09:30

Sveiki, noriu pasitikslinti man rūpimą klausimą. Mano vyras nuo rugpjūčio 1d. pradeda dirbti Švedijoje (legaliai, su pastoviu kontraktu), o aš kaip gera žmona važiuoju kartu ;-) . Šiuo metu aš esu vaiko auginimo atostogose, atostogos iki 2012 m. sausio, kol vaikiui sueina 2 m. Ar teisingai suprantu, kad kaip vis dar dirbanti Lietuvoje, aš gyvendama Švedijoje gausiu išmoką iš Lietuvos Sodros tol, kol ji man priklausys, tiesiog mūsų šeimai tuo metu nepriklausys Švedijos F-kassa mokamos pašalpos (ES šalys juk tarpusavy jas koordinuoja)? Ar neiškils kokių problemų Švedijoje tvarkantis dokumentus dėl personnummerio, ID ir pan., jei aš vis dar būsiu laikoma įdarbinta Lietuvoje? Jei niekas neseniai nesusidūrė su mano situacija, gal forumo senbuviai patars, į kurią iš šių garbių institucijų - Skatterverket, F-kassa ar Migrationsverket - su savo klausimu man kreiptis. Noriu išsiaiškint, kol dar yra laiko ir aš Lietuvoje, kad nuvažiavus nebūtų "whoops, no personnummer, no SFI".
asiukas

Standartinė funkyte » Ant Kov 15, 2011 16:03

Tavo ismokos Lietuvoje neturi jokios itakos personnumerio gavimui. Atvaziuosit, siuskit kopijas pasu ar ATK, darbo kontrakta, forma kuri reikalinga personnumerio gavimui,ir manau gausi be problemu. Jei truks info jiem,jug atsius laiskus su klausimais ko dar nori is jusu.Turetumet per 2 menesius gaut numeriukus.
O del ismokos vaikui (barnbidrag) tai negaliu patart, pildant forma ten reikia irasti ar gauni kokias ismokas is Lietuvos, nes jie taip ar taip siuncia uzklausa i LT,man rodos kol nesibaigs LT ismokos ir negausi cia. Nu bet cia senbuviai gal daugiau zino, as nieko negavau is LT sodros, tik 52lt is socialinio,tai kol susitvarkiau popierius visus, ismokos vaikam parejo uz visus 6 menesius cia,kas priklauso, nuo to,kada atvykai i sali.
funkyte

Standartinė Andraika » Ant Kov 15, 2011 17:30

negalima išmokų imt iš dviejų šalių- aš domėjausi- gali pradžioj ir nesusigraibyt ir imt mokėt ten ir ten bet paskui ne tik reiks grąžint bet dar ir cypėn įkišt gali.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė asiukas » Ant Kov 15, 2011 17:37

Ačiū už atsakymą. Aš irgi neradau informacijos, kad būdamas įdarbintas kitoje šalyje, negalėtum gauti PN,bet norėjau pasitikslinti, gal kažko nenuskaičiau.
Andraika, kam buvo skirtas šitas tavo komentaras apie cypę? Jei man netyčia, kurioj vietoj aš teiravausi apie galimybę imti išmokas iš dviejų šalių?
asiukas

Standartinė Andraika » Ant Kov 15, 2011 18:09

buvo skirtas tiem, kas galvotų kad "gal nepastebės" ir galvotų imt. principe gal ir nepastebės- man nekilo noro patikrint.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė amuleta » Tre Kov 23, 2011 08:44

Uz tai ,kad gauni Lietuvoje uz vaikus netrukdo gauti person numerius...bet jai prasysi ir vaiku pinigu tai taves klaus ar gauni is kitos valstybes.As kai pradejau tvarkytis atsisakiau is Lietuvos gaunamus pinigus uz vaikus.kaitik padaviau prasyma gauti cia. :smile:
amuleta

AnkstesnisKitas

Grįžti į Tėvystė

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias