Noriu paklausti II

skauda galvą dėl kokios nors pažymos ar nežinote kur kreiptis? klauskite čia!

Re: Noriu paklausti II

Standartinė funkyte » Ket Rgs 30, 2010 18:00

"Phase1". Jo, i mokykla priėmė be personnumerio, dar iki šiol net negavom, nieko čia tokio, sakė, gausit, ir pranešit. Aš netgi nesikreipiau i jokią komuną dėl mokyklos, pati sugalvojau nueit tiesiai, kuri arčiausiai namų mūsų. :smile:
funkyte

Standartinė Simonakotryna » Ket Rgs 30, 2010 18:02

O kur ta kortele issimti? kur ja isduoda?
Simonakotryna

Standartinė siletyv » Ket Rgs 30, 2010 19:43

Lietuvoj ,pagal gyvenama vieta ,kuriai poliklinikai priklausai ,tai ten ir isduos ligoniu kasa ta kortele.Tik gali reiketi laukti kelias savaites-arba reikia gera triuksma pakelt ,tai per kelias valandas padarys.Tik nesugalvok ten pasakyt ,kad isvaziuoji visam laikui-sakyk vaziuosiu atostogaut su vaikais i uzsieni .Vaikams irgi visiems reikia atskiras korteles gauti!
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė lcj » Ket Rgs 30, 2010 21:18

http://www.henkjanvanderklis.nl/weblog/images/EHIC.jpg

Civilizuotoje salyje kortele galima uzsakyti internetu ir po 2-3 dienu rasti pasto dezeleje. Musu gimtineje, nedavus kysio ,tai gali uzimti keleta savaiciu...
lcj

Standartinė Daima » Ket Rgs 30, 2010 22:34

Kazi kodel mano pasisakymas prapuole? :?

Sveikatos kortele galima issiimt teritorinese ligoniu kasose,nereik jokiu triuksmu,per 10min :)
Daima

Standartinė siletyv » Pen Spa 01, 2010 07:22

Na cia kaip kam sekasi-Lietuvos biurokratai nenuspejami.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė sillwio » Pen Spa 01, 2010 10:26

:grin:
sillwio

Standartinė vario » Pen Spa 01, 2010 10:28

funkyte rašė:"Del sutuoktinio sutikimo"- jokio sutikimo nebereikia, užtenka 1 iš tėvų, aš taip atvykau čia prieš 2 mėnesius. Esu dar naujoke, bet jau spėjau daug kur aplakstyti, didižioji dukryte lanko mokyklą, mažoji kitąmet prades - į darželi neleidau kol pati nedirbu, nes mokėt mūsų regione (Vastra Gottaland) kiek girdėjau 1000 kronų mėnesiui + vaikui supirkt visą aprangą nuo lietaus, nes lyja ar ne jie vedami į lauką; dar visokių prekių (nu jau kur priklauso darzeliui), tik į darželį kiek girdėjau dar reik laukt eilės kelis mėn., kitaip nei į mokyklą - nueini ir be jokiu popieriu ar personnumeriu ir gali eit mokytis.
Iš Lietuvos pasiimt patarčiau be paso dar lietuvišką skiepų knygelę, pravers.

Västra Götalande, kaip ir bet kur kitur, už darželį mokestis priklauso nuo šeimos pajamų. Kai darželį lanko vienas vaikas- mokama 3% nuo pajamų, bet ne daugiau nustatytos sumos (yra mokesčio lubos, kiekvienoj komunoj jos šiek tiek skiriasi), kai du vaikai iš vienos šeimos eina į darželį,mokestis yra 2% nuo pajamų, kai 3 vaikai-1%. Jei darželį lanko daugiau nei trys vaikai- mokėti už darželį nereikia. Tiesa, už darželį reikia mokėti visada- nesvarbu, ar vaikas atostogauja, ar serga. Kai kuriose komunose, mokestis skiriasi, nuo vaiko darželį lankomų valandų skaičiaus. Mūsų komunoje, nesvarbu ar vaikas eina 15val. per savaitę, ar 40 ir daugiau-mokestis vienodas.
Västra Götalande, yra kurie moka ir 400kr už darželį, ir 1200.

Taip, lietaus rūbai Švedijoje būtini. Ir juos reikia nupirkti. Kaip ir kitus visus rūbus ir avalynę. Nieko čia keisto.

Jokių prekių į darželį nereikia pirkti. Bent jau aš niekada niekur to negirdėjau. Rūbai ir sauskelnės. Nors, netgi žinau, kad yra komunų,kur ir sauskelnes darželyje duoda. Bet ne pas mus.

Eilė į darželį yra 4mėn. Jei per tą laiką komuna neranda vietos, į norimą darželį, ji turi pasiūlyti lankyti kitą darželį, arba moka kažkokią sumą vienam iš tėvų, todėl, kad vaikas nėra vietos darželyje, o komuna negali pasiūlyti kito (jei komuna pasiūlo kitą darželį, arba auklę, o tėvai atsisako- tie sedėjimo namie pinigėliai nebus mokami).
vario

Standartinė Simonakotryna » Ant Spa 05, 2010 17:15

Vat sendien pasiemiau dukros pasa,ir isiemiau tas EU korteles,padare vietoj man jas,aparatas kabinete buvo...
Simonakotryna

Standartinė Simonakotryna » Tre Spa 13, 2010 18:33

turiu visai nerimta klausima,:) gal kas pastebejot,o gal ir zinot kokios sauskelniu kainos svedijoje?
Simonakotryna

Standartinė siletyv » Tre Spa 13, 2010 18:40

Smarkiai pigiau ,negu Lietuvoj.
50-60 vienetu(priklausomai nuo dydzio kainuoja apie 100 kronu.Jei su nuolaidu kortele ,tai ir uz 79 kronas gauni dideli poka.Mano trys anukai Lietuvoje uzaugo su Libero ir Pampers svediskom
siletyv

Standartinė Simonakotryna » Tre Spa 13, 2010 18:46

na taip kaip jus sakot,jei su nuolaida,tai tikrai smarkiai pigiau
Simonakotryna

Standartinė Simonakotryna » Pir Sau 24, 2011 22:49

Iskilo klasimas,jei tevas turi person,o mama ir vaikas ne,tai vaikui neduotu person numerio,net jei sutartis terminuota.Ir ar reikia person numerio vaikui kad ji priimtu i darzeli,maciau cia viena mama vaika nuvede i darzeli dar negavus person numeriu ir i sfi pradejo eiti ,kaip cia yra...
Simonakotryna

Standartinė kunkulis » Ant Sau 25, 2011 08:04

Tai vat jei sutartis "terminuota", tai ir personmummer bus laikinas, o jis kaip zinia tik, kad mokescius skateverket nuskaiciuotu. Sutartis turi buti "tillsvidareanställd arba fastanställd", nors paskutinis issireiskimas tik snekamojoje kalboje vartojamas. Sekmes!
kunkulis

Standartinė Simonakotryna » Ant Sau 25, 2011 11:37

Tai vaiku be person numeriu i darzeli nepriema taip suprantu...
Simonakotryna

AnkstesnisKitas

Grįžti į Tėvystė

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias