noriu paklausti

skauda galvą dėl kokios nors pažymos ar nežinote kur kreiptis? klauskite čia!

noriu paklausti

Standartinė amuleta » Tre Vas 10, 2010 13:06

:roll: kokiu dokumentu reikia einant i F-kassa,ir kur jos ieskoti....ir ko reikia norint cia atsidaryti banke saskaita.... :think:
amuleta

Re: noriu paklausti

Standartinė amuleta » Tre Vas 10, 2010 15:03

gal kas galit parasyti,kita savaite galvoju vaziuoti tvarkytis,Lietuvoje is vis valdzia nupindejo is vaiku pinigus jau atiminet pradejo..... :angry-tappingfoot:
amuleta

Standartinė gintare25 » Ket Vas 11, 2010 13:02

nu cia dabar? :shock:
SVEIKI
gintare25

Standartinė amuleta » Ket Vas 11, 2010 14:19

na taip...dabar netgi del tu 97lt reikia pristatyti pazimas kokios tavo pajamos ir jai kiekvienam seimos nariui iseina po 525lt tu pinigu vaikas negaus...kaip,kad seniau gaudavo iki triju metuku be jokiu salygu...o jai gauni is sodros ir negausi ju nes skaitos sodra moka o savyvaldybe jau nusiplauna rankas ir dziaugiasi,kad nereikia moketi...tai as kai paskambinau sakau tai kaip man susitvarkyti kai as gyvenu ne LT...?TAI SAKO DZIAUKITES TEN GAUSIT GAL KOKIA PASALPA...Na galvoju as cia gausiu daugiau ir be jokiu pajamu rodymo....baisu ten kas darosi,vienai draugei tai reiks gazint nes ji perdaug skaitos gauna.....
amuleta

Standartinė gintare25 » Ket Vas 11, 2010 15:31

tai, aisku, jeigu cia gyveni, tai geriau cia susitvarkyt pasalpas, tegul lietuvele sau pasilieka tuos 97 lt. gal kas geriau nuo to bus......
SVEIKI
gintare25

Standartinė Virga » Ket Vas 11, 2010 15:46

amuleta rašė:as kai paskambinau sakau tai kaip man susitvarkyti kai as gyvenu ne LT...?TAI SAKO DZIAUKITES TEN GAUSIT GAL KOKIA PASALPA...Na galvoju as cia gausiu daugiau ir be jokiu pajamu rodymo...

Jei negyveni Lietuvoje tai ir pasalpa is jos nepriklauso. Nebent tai butu kazkoks isimtinis specialus atvejis, zinau,kad forume anksciau buvo minetas toks dalykas, bet be konkreciu aplinkybiu, todel tiksliai pasakyt negaliu, kada mokami vaiko pinigai is abieju valstybiu.
Del pajamu rodymo/nerodymo Svedijoje tai as suabejociau ar ju taip jau ir nereikia rodyt. Nemanau, kad valstybei , kad ir kokiai turtingai, butu pofik is ko gyvena atvaziave zmones. Jums nereikejo deklaruot is ko gyvensit, jei neturit darbo? Ir ar gavot leidimus gyventi is migracines tarnybos, ar dar sitas reikalas tvarkomas?
Vartotojo avataras
Virga

Standartinė amuleta » Ket Vas 11, 2010 17:33

As ir nesakau,kad noriu gaut is abieju valstybiu pasalpas...bet kol as cia nesusitvarkiau dar nieko tai visai normalu,kad norejau zinoti,kodel as negaunu is tos valstybes is kurios gaudavau...as dar tik renkuosi informacija kaip ir ko reikia,kad tuos pinigelius gauciau cia ir kiek skaiciau sitame forume,tai supratau,kad visi vaikai gauna cia pasalpas nesvarbu ar tu dirbi ar ne...juk ir paciu svedu yra bedarbiu,tada ir jie negautu vaikams pasalpu...na bent jau as taip galvoju....na bet nuvaziuosiu ir pamatysiu ir suzinosiu kaip ir kas vyksta ir ar man reiks nurodyt kokios mano pajamos....o tada as parasysiu cia pacias naujausias savo zinias,kad ir kitos zinotu,kurios dar nera su tuo susidurusios kaip,kad ir as dabar.....
amuleta

Standartinė amuleta » Ket Vas 11, 2010 17:37

o tu Virga,vaikuciu turi?
amuleta

Standartinė Virga » Ket Vas 11, 2010 22:03

amuleta rašė:As ir nesakau,kad noriu gaut is abieju valstybiu pasalpas...bet kol as cia nesusitvarkiau dar nieko tai visai normalu,kad norejau zinoti,kodel as negaunu is tos valstybes is kurios gaudavau...as dar tik renkuosi informacija kaip ir ko reikia,kad tuos pinigelius gauciau cia ir kiek skaiciau sitame forume,tai supratau,kad visi vaikai gauna cia pasalpas nesvarbu ar tu dirbi ar ne...juk ir paciu svedu yra bedarbiu,tada ir jie negautu vaikams pasalpu...na bent jau as taip galvoju....na bet nuvaziuosiu ir pamatysiu ir suzinosiu kaip ir kas vyksta ir ar man reiks nurodyt kokios mano pajamos....o tada as parasysiu cia pacias naujausias savo zinias,kad ir kitos zinotu,kurios dar nera su tuo susidurusios kaip,kad ir as dabar.....

Pinigu uz vaika is tos valstybes is kurios gaudavai dabar negauni todel, kad ten negyveni. Paprasta kaip 2x2. Su pasalpom tai tu labai pavirsutiniskai galvoji, kad cia visi gauna, uztenka tik atvaziuoti. Ivaziuoti i sali siais laikais problemu isvis nebera, bet tai nereiskia, kad lygiai taip pat prieinamos tapo ir sistemos suteikiamos lengvatos. Visur yra sioks toks nuoseklumas bei tam tikra dokumentu tvarkymo seka. Reikia registruotis migracinej ir gauti leidima gyventi. Jam gauti, reikia deklaruoti is ko gyvensit. Manau, kad ieskant politinio prieglobscio ar su pabegelio statusu galioja vienos taisykles, o kitokios rusies imigrantams taikomos kitokios. Be to, kiekvieno zmogaus kelias i sistema gali buti siek tiek skirtingas. Vieni atvyksta cia kaip seimos nariai, kiti kaip darbdaviai, treti kaip darbuotojai, ketvirti kaip studentai, penkti dar kaip nors. Uztat kazkokio vieno tiesaus kelio i sistema nera. As pvz negaliu tau atsakyt i klausima, kur yra Försäkringskassa. Man uztenka vieno tel. numerio ir as i ja skambinu, nes atvaziavau i Svedija jau kazkiek kalbedama svedu kalba ir gyvenant ismokau geriau. Taigi man zinoti, kur ji yra nereikalinga. Ji yra kur tai Sundsvalyje ar Östersunde, kur as gyvenime nebuvus. Viskas tvarkoma telefonu arba internetu beigi pastu. Pirma kontakta isvis dariau netgi ne as, o darbdavys, kadangi i sita sali atvaziavau dirbti, savaime aisku ir gyventi tokiu atveju.
Svedu bedarbiu yra, tas tiesa. Kur ju nera? Bet tai nereiskia, kad jie visa gyvenima ir gyveno is sistemos teikiamu lengvatu. Kai kurie turejo darba(taigi ir mokejo mokescius tuo metu), kai kurie mokejo A-kassa kazkiek laiko ir neteke darbo gauna pasalpas is ten, visokiu situaciju yra. Aisku, kaip ir visose valstybese yra ir dykaduoniu, kurie visa gyvenima taip ir vyniojas sededami valstybei ir jos dirbantiems zmonems ant sprando.
Kas del vaiku, tai turiu metukini vaika, kaip tik esu vaiko auginimo atostogose, kurias uzsidirbau.
Linkiu kantrybes tvarkantis dokumentus ir siaip per istaigas vaikstinejant.
Vartotojo avataras
Virga

Standartinė amuleta » Ket Vas 11, 2010 22:41

va cia viga tu truputi suklydai,as kai registravausi del leidimo gyventi as pasakiau,kad as nedirbu,bet kur gyventi turiu,todel jokiu pajamu man deklaruoti nereikejo...ir is kart tau galiu pasakyti,kad pas mane leidimai ne laikini o tikri su tikrom gimimo datom tiek mano tiek vaiku...ir esu isitikinusi,kad kiekvienoje komunoje yra f-kassa...ir dar vienas tavo minusas,kad gyveni cia ir ne kiek nepasidomi,kas dedasi tavo gimtineje...is ten as pinigu nebegaunu vien todel,kad isigaliojo naujas ystatimas naujas potvarkis del pasalpu,vko perskaiciavimai ir dabar pasalpas gaus tie kuriu pajamos kiekvienam seimos nariui nevirsije 525lt...as kaip tik snekejausi su savo miesto savivaldybes darbuotoja ir man ji visa tai pasake...as aisku galiu juos susitvarkyti pastu,bet man geriau yra tvarkytis cia ir gauti cia...
amuleta

Standartinė amuleta » Ket Vas 11, 2010 22:49

ir dar tu vaikai gimdei cia ar LT?nes kiek teko visur skaityti informacijos,tai tos kurios gimdo cia joms tu pinigu uz vaika tvarkytis f-kasoje nereikia,juos sutvarko automatiskai gimus vaikeliui...
amuleta

Standartinė Barbara » Ket Vas 11, 2010 22:54

Keista man, amuleta , tavo situacija, kazka nutyli. Nelaikyk mus kvailutemis ir klystanciomis. Virga is sirdies ir tiek daug tau parase. Lietuvoje mes nieko nepakeisim. Bet kokiu atveju, sekmes Tau
Barbara

Standartinė amuleta » Ket Vas 11, 2010 23:05

as nieko nenutyliu,atvaziavau cia kaip ir visos tikedamosios dirbti,gyventi su seimomis...as esu issiskyrusi su savo vaikuciu teciu,gyvenu su draugu nesusituokusi ir kaip nuvaziavau pildyti prasymo leidimui gyventi,manes kaip ir visu klause koks mano gyvenamosios vietos adresas keliu kambariu namas,ar dirbu,pasakiau,kad niekur nedirbu,kad esu cia tik su vaikais be vyro,parodziau vaikelius ir viskas gavau as tuos leidimus gyventi ir kaip sakau tikrus o ne laikinus...tada nurode man kur kreiptis i kokia ystaiga del mokyklos ir darzelio,ten uzpildziau prasimus,pacioje komunoje...pasakiau,kad i Lt vaziuosiu tik atostogoms dviems savaitems ilgiausiai menesiui..o virga nevisazine,mano situacijoje is vis nieko neparase kas man pagelbetu....bet aciu jai ir uz tai :clap:
amuleta

Standartinė Virginija 62 » Pen Vas 12, 2010 01:07

Försäkringskassa yra kiekviename mieste :grin:
Virginija 62

Standartinė Virga » Pen Vas 12, 2010 02:05

amuleta rašė:va cia viga tu truputi suklydai,as kai registravausi del leidimo gyventi as pasakiau,kad as nedirbu,bet kur gyventi turiu,todel jokiu pajamu man deklaruoti nereikejo...ir is kart tau galiu pasakyti,kad pas mane leidimai ne laikini o tikri su tikrom gimimo datom tiek mano tiek vaiku...ir esu isitikinusi,kad kiekvienoje komunoje yra f-kassa...ir dar vienas tavo minusas,kad gyveni cia ir ne kiek nepasidomi,kas dedasi tavo gimtineje...is ten as pinigu nebegaunu vien todel,kad isigaliojo naujas ystatimas naujas potvarkis del pasalpu,vko perskaiciavimai ir dabar pasalpas gaus tie kuriu pajamos kiekvienam seimos nariui nevirsije 525lt...as kaip tik snekejausi su savo miesto savivaldybes darbuotoja ir man ji visa tai pasake...as aisku galiu juos susitvarkyti pastu,bet man geriau yra tvarkytis cia ir gauti cia...

Laikinus personnumerius isduoda tiems, kurie cia negyvena, o tiems ,kurie atvaziuoja cia padirbti pvz sezono metu. Tas numeris sistemoje negalioja, jis galioja tik skateverkete, kad susimoketum mokescius ir kad tave Lietuvoj pasiektu oranzinis vokas - busimoji pensija. Kuriam laikui jus gavot leidimus gyventi? Turbut 5 metams?
Jei esi isitikinus, kad kiekvienoj komunoj yra F-kassa tai ir nueik i savo komunos F-kassa. Kame problemos?
Mano minusu gali garsiai neskaiciuot, pamesi skaiciu. Kas dedasi mano gimtineje zinau turbut daugiau uz tave pacia, nes kas ryta skaitau Lryta bei ziuriu LTV. Be to, ten gyvena mano mama, sesuo, brolis , draugai, gimines.
Jei paskutiniam sakinyje norejai pasakyti, kad pastu tvarkytumeis lietuviska pasalpa, tai as tau dar karta primenu, kad tu Lietuvoj jau nebegyveni. Labas rytas, jus Svedijoje! :greetings-wavingyellow:

amuleta rašė:ir dar tu vaikai gimdei cia ar LT?nes kiek teko visur skaityti informacijos,tai tos kurios gimdo cia joms tu pinigu uz vaika tvarkytis f-kasoje nereikia,juos sutvarko automatiskai gimus vaikeliui...

Nezinau ka turejo visos kitos, cia gimdziusios omeny, bet galiu pasakyt, kad automatiskai pinigai neateina, reikia uzpildyti tam tikrus dokumentus. Be to pati F-kassos sistema yra labai lanksti, o to pasekoj ir ganetinai paini.

amuleta rašė:as nieko nenutyliu,atvaziavau cia kaip ir visos tikedamosios dirbti,gyventi su seimomis...as esu issiskyrusi su savo vaikuciu teciu,gyvenu su draugu nesusituokusi ir kaip nuvaziavau pildyti prasymo leidimui gyventi,manes kaip ir visu klause koks mano gyvenamosios vietos adresas keliu kambariu namas,ar dirbu,pasakiau,kad niekur nedirbu,kad esu cia tik su vaikais be vyro,parodziau vaikelius ir viskas gavau as tuos leidimus gyventi ir kaip sakau tikrus o ne laikinus...tada nurode man kur kreiptis i kokia ystaiga del mokyklos ir darzelio,ten uzpildziau prasimus,pacioje komunoje...pasakiau,kad i Lt vaziuosiu tik atostogoms dviems savaitems ilgiausiai menesiui..o virga nevisazine,mano situacijoje is vis nieko neparase kas man pagelbetu....bet aciu jai ir uz tai :clap:

Na, ne visos cia atvaziavo na ura, nereikia pradet visu maut ant savo kurpaliaus. Be to, zinojai juk pas ka vaziuoji, kur vaziuoji, negyveni juk po zvaigzdetu dangumi ,eglisakem apsiklojus juk nemiegi. Internetu naudojies. Visaziniu ieskai. Panasu, kad tikiesi ne tik sukramtytos informacijos, bet kad dar ir ant lekstutes tamstai atskirai patiekta butu. Dar, kaip matau, problemu su teksto supratimu yra........ :think:
Vartotojo avataras
Virga

Kitas

Grįžti į Tėvystė

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias