Reikalinga informacija del gimdymo

skauda galvą dėl kokios nors pažymos ar nežinote kur kreiptis? klauskite čia!

Reikalinga informacija del gimdymo

Standartinė Laimoniukas » Pir Sau 13, 2014 18:26

Sveikos Svedijos mamytes ;) Turim tokia situacija,gal kam jau taip buvo nutike,prasau,pasidalinkit informacija. Gyvenu su drauge,kuri neturi personalinio numerio ir jokio darbo. Ji laukiasi,jau 23 savaites, ir negalim gauti to numerio nes ji neturi privalomo sveikatos draudimo nei Lietuvoj nei cia. Gal kas zinot, kaip yra su EU kortele? Kiek zinom ja galima issiimti 28 nestumo savaite. Gal kuri susidurete? :)
Laimoniukas

Re: Reikalinga informacija del gimdymo

Standartinė siletyv » Pir Sau 13, 2014 19:03

Tai kortele duoda tiktai jei esi socialiai draustas.Jusu atveju neduos Europines Sveikatos draudimo kortelesnei Svedijoj,nei Lietuvoj
Butina salyga ,kad gauti kortele -reikia dirbti,studijuoti ,buti pensininku arba buti registruotam darbo birzoj ,kaip ieskanciam darbo.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė Laimoniukas » Pir Sau 13, 2014 19:21

Taip,sutinku. Bet jei as niekur nedirbu ir nestoviu birzoj,bet kas menesi moku is savo kisenes,juk tokiu atveju as esu drausta. Tai manau turetu ja duoti,ne?
Laimoniukas

Standartinė Laimoniukas » Pir Sau 13, 2014 20:08

Niekas nesusidures su tuo? Man svarbiausia ar su sita kortele galiu lankytis pas gydytoja ir susilaukt vaikelio cia. Nebukit abejingi,pasidalinkit informacija kas galit.
Laimoniukas

Standartinė Andraika » Pir Sau 13, 2014 20:31

tai bus paprasčiausia, jei nueisi tiesiai ligoninėn ir pasiklausi.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė siletyv » Pir Sau 13, 2014 20:47

Tai bandyk uzsakyt kortele Lietuvoj.Arba duos,arba ne.Ir tada zinosi viska.O cia tai ligoninej nieko naujo nepasakys.Jei Svedijoje nesi drausta ,tai mokesi pinigus ,ir nemazus.O kiek zinau,Svedijoje tokio dalyko nera,kad pats moketum nedirbdamas ligoniu kasai.
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė siletyv » Pir Sau 13, 2014 20:48

Ir dar vienas dalykas.Europine kortele kitoje salyje galioja tik ligos atveju.Turbut(as garantuot negaliu)gimdymui negalios,kaip ir dantu gydymui.
siletyv

Standartinė Andraika » Pir Sau 13, 2014 21:19

bent švedam kortelė Danijoj galioja, mano viršininkė, kai turėjo gimdyt, visada kruopščiai susitikrindavo, ar turi tą kortelę, kai vykdavo į komandiruotes, antraip sakė, kad netikėtas gimdymas būtų kainavęs apie 40 000 dkk. Manau, kad tokiu atveju ir čia gatvėn neišmestų, bet tai jei nebūtų jokių iš anksto apžiūrėjimų ir ultragarsų, tai tikrai nerizikuočiau vaiko gyvybe ir negimdyčiau čia.
Vartotojo avataras
Andraika
Pasyvus

Standartinė siletyv » Pir Sau 13, 2014 21:32

Na del vaiko,tai cia gal ir geriau gimdyt,bet jei kokiu 40 000 tiaidaugoka.O Danijoj,Svdijoj ir Norvegijoj viskas tas pats galioja -jie vieni pas kitus gali gydytis.
siletyv

Standartinė Laimoniukas » Pir Sau 13, 2014 21:34

Dekui visiems pasisakiusiems.
Laimoniukas

Standartinė siletyv » Pir Sau 13, 2014 21:36

Yra vienas variantas,bet tik i asmenine zinute!
siletyv

Standartinė Rita Melin » Šeš Sau 18, 2014 21:25

Jeigu esi dirbantis, turi adresa t.y. itrauktas i folkbokföringsregistret, ir gali savo draugei garantuoti islaikyma. Eikite abu i skatteverketa isimti jai personnumerio. Sekanciai gales registruotis i försäkringskassas ir t.t.
Rita Melin

Standartinė siletyv » Sek Sau 19, 2014 13:06

Taip paprastai nepasakysi,kad drauge ir duokit prsonnumeri,nes as ja islaikau.Reikia registruot santuoka arba SAMBO.Ir tai kol gaus personnumeri-greiciau pagimdys.
siletyv

Standartinė Laimoniukas » Ket Sau 23, 2014 17:41

Dabar nebera taip lengva,galima sakyti kad suteiksiu jai islaikyma,galima susituokti ir visa kita...bet niekas siandien jau nebepadeda. Ir skambinom ir rasem ir vaziavom kalbet... Dabar vis sunkiau vos ne kas menesi daros. Na bet jau radom iseiti.
Laimoniukas

Grįžti į Tėvystė

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias