Kur geriau mamoms: Svedijoj ar Lietuvoj?

skauda galvą dėl kokios nors pažymos ar nežinote kur kreiptis? klauskite čia!

Kur geriau mamoms: Svedijoj ar Lietuvoj?

Standartinė siletyv » Pen Geg 09, 2008 19:59

Lietuva užėmė 23-ąją, o Latvija 24 vietą pasaulyje pagal palankumo motinystei rodiklį, pralenkdama tokias šalis, kaip JAV (27), Japonija (31) ir Liuksemburgas (33).

Apie tai byloja tyrimo 146 šalyse rezultatai, o jį surengė tarptautinė nevyriausybinė organizacija „Gelbėkite vaikus!“ (Save the Children), kurios būstinė yra JAV.

Estija pagal šį rodiklį liko 18-ta, Rusija - 36-ta.

Pačiomis palankiausiomis motinoms ir vaikams gyventi šalimis pripažintos Švedija, Norvegija ir Islandija, o nepalankiausiomis - Nigeris, Čadas ir Jemenas.( L.rytas 05.09)

As kazkaip abejoju ta 23 vieta.Kai perskaiciau "Metro" uzvakar dienos numeryje ,kad Svedija pirmoje vietoje ,tai pagalvojau ,kad Lietuva bus antro simto pradzioj.O kaip galvoja mamytes ?
Jei kas plauksit i Lietuvija is Karlshamno -nepasididziuokit,uzeikit i uosto kavine.Kava vaisinu nemokamai.Slaptazodis -mano nikas.
siletyv

Standartinė Žydrūnė » Pir Geg 12, 2008 07:29

Požiūris į šeimą, vaikus, medicina vaikams, nemokamas (pilna to žodžio prasme) mokslas ir jo sistema- tai dalykai, kurie mane laikė Švedijoje, kai jaučiausi niekam nereikalinga bedarbė. Dabar, kai turiu darbą, aplink nemažai gerų draugų lietuvių, vienintelis, ko trūksta, tai dažnesnio pasimatymo su artimaisiais giminaičiais. Bet vasarą nemažai jų atvažiuos į svečius, tai tas alkis bus nugesintas kuriam laikui :D

Dabar LT svarstomas absurdiškas įstatymas dėl santuokos, tai būdama mama, moterimi, ten nenorėčiau gyventi po jo priėmimo :o
Jei kas nežino apie ką kalba, galite pasiskaityti http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=16893337
PaveikslėlisPaveikslėlis
Žydrūnė

Standartinė SIRDELE » Pir Geg 12, 2008 21:33

[quote="Žydrūnė"]

Dabar LT svarstomas absurdiškas įstatymas dėl santuokos, tai būdama mama, moterimi, ten nenorėčiau gyventi po jo priėmimo :o
Jei kas nežino apie ką kalba, galite pasiskaityti http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=16893337[/quote] Sveiki , skaiciau si straipsniuka supermamose,kazkuri buvo idejus,ka galiu pasakyt :shock: truksta komentaram zodziu :shock:
SIRDELE

Standartinė neringa » Ket Geg 15, 2008 15:04

Tai kad jau nebesvarstomas,o nuspresta,kad mama su vaiku nera seima,ir nesusituoke gyvenatys taip pat,tai taip iseina,jei vyras palieka moteri su vaiku,tai viskas,vargas jai,nes valstybe tokia "nuraso".Absurdas,sakyciau,per lengvas zodis visam tam apibudinti.As cia be rusisku keiksmazodziu neapsieiciau :evil:
neringa

Standartinė Žydrūnė » Ket Geg 15, 2008 18:00

neringa rašė:Tai kad jau nebesvarstomas,o nuspresta,kad mama su vaiku nera seima,ir nesusituoke gyvenatys taip pat,tai taip iseina,jei vyras palieka moteri su vaiku,tai viskas,vargas jai,nes valstybe tokia "nuraso".Absurdas,sakyciau,per lengvas zodis visam tam apibudinti.As cia be rusisku keiksmazodziu neapsieiciau :evil:

Tai va šiandien ir priėmė tą absurdo komediją :evil: Vargšai lietuvoje gyvenantys 8)
PaveikslėlisPaveikslėlis
Žydrūnė

Standartinė SIRDELE » Ket Geg 15, 2008 18:24

siandien dar neprieme to absurdo , kita savaite bus priimtas, bet per zinias rode, kad visi seimunai UZ ta absurda , tai greiciausiai bus taip ir nuspresta :evil:
SIRDELE

Standartinė zyle666 » Ket Geg 15, 2008 20:27

Kad istatymas bus priimtas, tai cia faktas kaip blynas. Matote, musu seimunai nori padidinti NPD tiems, kas turi vaiku santuokoje, taip pat dar planuoja mokyklose daugiau vaikuciu maitinti nemokamai, o tai reiks didesnes islaidas is biudzeto, bet.... jeigu atemus pinigelius is vienisu ir issikyrusiu mamyciu, tai biudzetas tuomet labai nenukentes. "Geniali" Lietuvos valdzia, ka dar galima pasakyti. O va kitais metais tikriausiai bus kalbama apie sumazejusi gimstamuma ir padidejusia migracija.
zyle666

Standartinė Virga » Pen Geg 16, 2008 11:07

Perskaiciau ta straipsni Delfyje ir apstulbau. Nezinau ar dar galima ka bukesnio ismastyti? Idomu,kaip svedai komentuotu sita istatyma? Jezau Kristau,kur ta Lietuva ritasi???
Vartotojo avataras
Virga

Standartinė paulius » Pen Geg 16, 2008 11:10

isigales istatymas vienisa mama su vaiku ne seima, toleu dyzelis 5 lt tuoj bus,dar jei leo lt prades veikt uz kilovatvalande 5 lt moket reiks :D , dar kaska girdejau kad zada ivest mokesti senesnems nei 10m. masinoms tai krc letuvoj daugiau nei puse su tokiom vazineja man atrodo;D srotai iskart dings nu vnz nelb sviesi ta ateitis lietuvoj man atrodo :shock:
;)
paulius

Standartinė paulius » Pen Geg 16, 2008 11:15

isigales istatymas vienisa mama su vaiku ne seima, toleu dyzelis 5 lt tuoj bus,dar jei leo lt prades veikt uz kilovatvalande 5 lt moket reiks :D , dar kaska girdejau kad zada ivest mokesti senesnems nei 10m. masinoms tai krc letuvoj daugiau nei puse su tokiom vazineja man atrodo;D srotai iskart dings nu vnz nelb sviesi ta ateitis lietuvoj man atrodo :shock:
;)
paulius

Standartinė Virga » Pen Geg 16, 2008 11:21

Man tai is sitos puses i LT ziurint matosi didele juoda pararaja,tokia ziojejanti skyle is kurios su maisais,rysuliais,lagaminais ir vaikais ant kupros tuntais verziasi jauni zmones ir bega kaip is kokio pragaro istruke i visas keturias puses,nes bet kurioj pusej geriau nei gimtinej. O tu pabegusiu vietas uzima vis storejantys valdininku uzpakaliai. Po keliu metu LT bus viena didele politine siknos skyle. :shock:
Vartotojo avataras
Virga

Standartinė zyle666 » Pen Geg 16, 2008 12:03

Kad manau po keliu metu toj Lietuvoj isvis nebus imanoma gyventi, ypac paprastiems zmonems. Visi issibegios, o Lietuva pataps "isrinktuju valstybe". Tada musu valdininkai gales ne naujus absurdiskus istatymus kurti, o eiti lauku arti, kad prasimaitintu, nes nebus zmoniu atliekanciu paprastus darbus. Cia toks lyrinis nukrypimas nuo temos :)
Siaip as tik ruosiuosi siais metais persikelti gyventi i Svedija ir prisipazinsiu, is pradziu sirdi skaudejo, kad teks palikti savo "nuostabia sali". Norejau, kad ir mano vaikai gimtu butent Lietuvoje, bet dabar vis labiau norisi pabegti kuo toliau ir negirdeti musu valdzios visagriaunanciu idiotisku sprendimu.
zyle666

Standartinė DaMy » Ket Geg 22, 2008 10:40

Nereikia taip smarkiai kritikuoti valstybes sprendimu. Lietuva yra kitokia, nei kitos salys. Tik cia vaikai gali buti daromi DEL PINIGU, DEL PASALPU, kurios tikrai ne vaikams isleidziamos. Taip pat man visai nepriimtinas Airijos ar UK poziuris, kur vienisos mamos gauna didziules nuolaidas, ismokas, o didzioji dauguma ju gyvena su kazkuo, ar net su visu kudikiu tevu, bet nesituokia vien del tu pinigeliu. Kazkaip tokia tvarka reikia spresti. Manau, kazka apgraibomis lietuviu seimunai ir daro, bet aisku galetu tai buti labiau reglamentuota.
DaMy

Standartinė Tomazzo » Tre Lie 16, 2008 23:29

Įdomu, ar skaitėte kas nors patį valstybinės šeimos politikos koncepcijos tekstą? Ar tik žurnalistų komentarus? Va aš perskaičiau pačią koncepciją - ir ... nieko ten baisaus ten neradau: http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=319620
Yra netgi apibreztas terminas - "Nepilna šeima – šeima arba išplėstinė šeima, kurioje vaikai netekę vieno ar abiejų tėvų." Taigi netekus tėčio šeimos niekas vadinti nebešeima nesiruošia.
O ir apie mums tokią aktualią emigraciją nemažai parašyta - mano galva bendra koncepcijos dvasia tikrai pozityvi.
Va kas tikrai nepatenkinti šia koncepcija ir garsiausiai ją kritikuoja - tai neaišku kokių, nenormalių lyčių ir lytinių orientacijų piliečiai. Kai kas gali sakyti kad tokios mažumos nusipelnė kuo daugiau tolerancijos, bet pasiskaitykite http://www.emaso.org/ - ten parašyta kiek bėdų tokia tolerancija sukelia Švedijoje. Labai išblaivina.
Tomazzo

Standartinė devoox » Ket Lie 17, 2008 10:00

Tomazzo rašė:Įdomu, ar skaitėte kas nors patį valstybinės šeimos politikos koncepcijos tekstą? Ar tik žurnalistų komentarus? Va aš perskaičiau pačią koncepciją - ir ... nieko ten baisaus ten neradau: http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=319620
Yra netgi apibreztas terminas - "Nepilna šeima – šeima arba išplėstinė šeima, kurioje vaikai netekę vieno ar abiejų tėvų." Taigi netekus tėčio šeimos niekas vadinti nebešeima nesiruošia.
O ir apie mums tokią aktualią emigraciją nemažai parašyta - mano galva bendra koncepcijos dvasia tikrai pozityvi.
Va kas tikrai nepatenkinti šia koncepcija ir garsiausiai ją kritikuoja - tai neaišku kokių, nenormalių lyčių ir lytinių orientacijų piliečiai. Kai kas gali sakyti kad tokios mažumos nusipelnė kuo daugiau tolerancijos, bet pasiskaitykite http://www.emaso.org/ - ten parašyta kiek bėdų tokia tolerancija sukelia Švedijoje. Labai išblaivina.

Butent kad perskaitei tik pacia koncepcija, o ne istatyma, kuris buvo kuriamas remiantis ta koncepcija. O apie orientacijas - nu tai ka zinau.. tema amzina.. bus tokiu kurie ju bijo, bus tokiu - kurie del to nesuka galvos.
devoox

Kitas

Grįžti į Tėvystė

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias